-

Last minute dovolená Turecko

Egejská riviéra

Pokud plánujete last minute dovolenou na Egejské riviéře v Turecku, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Turecká riviéra

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem na Tureckou riviéru v Turecku na last minute zájezd nebo pobyt

Turecko last minute - informace

Základní informace o last minute v Turecku

Last minute dovolená Turecko - fotografie

Největší zájem ze strany klientů cestovních kanceláří o last minute dovolenou v Turecku je během letních prázdnin. To je zcela pochopitelné, neboť do Turecka se cestuje hlavně kvůli tamnímu moři. Daleko přesnější by však bylo psát kvůli tamním mořím v množném čísle, neboť turecké břehy omývají současně vody hned trojice moří. A na pobřeží každého z nich najdou turisté pestrou škálu nejrůznějších pláží všech velikostí a tvarů, na kterých mohou za uklidňujícího zvuku šplouchajících vln strávit svůj zasloužený čas odpočinku a relaxace. Turecko totiž již několi desetiletí patří zcela oprávněně k nejžádanějším prázdninovým destinacím.

Návštěvníci Turecka mohou trávit dovolenou last minute na pobřeží Středozemního moře, Egejského moře a konečně moře Černého. Turecké černomořské pobřeží však zatím není z pohledu cestovního ruchu příliš využíváno jako například v Bulharsku a turistická infrastruktura je v tomto regionu zatím relativně slabá. Tato skutečnost s sebou ovšem nese i některá pozitiva, jako například téměř nedotčenou přírodu a možnost užívat si prakticky o samotě velkého množství dobrodružství jako například řek plných života. Severní Turecko je znatelně zelenější než příroda v jeho jižní části, neboť v této jeho části prší daleko častěji než na jihu. Samozřejmě i u Černého moře mohou turisté trávit dovolenou na některé z místních písečných plážích. Nejznámějšími severotureckými letovisky jsou Trabzon, Giresun a Safranbolu.

Last minute na Turecké riviéře

Last minute dovolená Turecko - fotografie

Jednoznačně nejoblíbenější oblastí mezi turisty, a to nejen mezi těmi, kteří do Turecka přiletěli na last minute dovolenou, je takzvaná Turecká riviéra. Jde o pás pobřeží podél Středozemního moře, táhnoucí se v délce téměř 200 kilometrů od západu k východu. A právě na Turecké riviéře se nacházejí jedny z nejhezčích pláží v celém Turecku. Většina z turistů, kteří Turecko v těchto místech znají, budou jistě souhlasit, že ta nej pláž nese název po nejslavnější egyptské panovnici Kleopatře, která si Turecko údajně zamilovala. Leží na západ od známého města Alanya směrem na Side a již dlouho se pyšní oceněním Modrou vlajkou. Díky její popularitě nelze počítat s tím, že by byla pláž opuštěná a turisté by si zde mohli užívat soukromí. Na druhou stranu kdo ale na pláž zavítá, může vybírat z velkého množství plážových aktivit, sportů a dalších nabízených služeb. Aktivní jedinci, kteří Turecko navštíví, si zde mohou zalyžovat na vodních lyžích, zajezdit si na vodním skútru nebo si zahrát plážový volejbal. Odpočinkuchtivý návštěvníci zase mohou jen tak odpočívat pod slunečníkem na plážovém lehátku.

Hned vedle Kleopatřiny pláže se nachází dlouhá písečná pláž jménem Damlataš. Ta je kvůli poměrně rychle klesajícímu dnu vhodná spíše pro dobré plavce a potápěče než pro rodiny s malými dětmi. I tak ji ale během své dovolené last minute turisté často vyhledávájí. Své jméno dostala po Damlatašské jeskyni, která byla objevena náhodou v roce 1948 při budování Alanyjského přístavu a na kterou je Turecko náležitě hrdé. Návštěvu této jeskyně by si neměli nechat ujít nejen lidé s dýchacími obtížemi, na jejichž zdraví má zdejší vysoká vlhkost a konstantní teplota okolo 22 stupňů Celsia blahodárný vliv, ale žádný z turistů, kteří se do Alanye dostanou.

Last minute dovolená Turecko - fotografie

Jedním z nejdůležitějších center Turecké riviéry je město Antalya. To leží asi 150 kilometrů západně od Alanye a bývá často označováno za perlu jižního pobřeží. Letovisko nabízí nádherné písčité pláže, které každoročně lákají do Turecka a to nejen na nějaký atraktivní last minute zájezd, návštěvníky z celého světa. Nejznámější zdejší pláží je pláž Konyaalti, která se nachází jen asi 2 kilometry západním směrem od města. Na 8 kilometrech pobřeží je turistům k dispozici celá řada hotelů a dalších ubytovacích zařízení a je pro dovolenou u moře jako stvořená. Návštěvníci tu vždy najdou dostatek místa pro slunění, stavění hradů z písku a samozřejmě také pro koupání v moři.

Populárním letoviskem, a to zejména mezi hráči a příznivci golfu, je městečko Belek. Tento moderní turistický resort byl vybudován doslova na zelené louce ve druhé polovině minulého století a již během projektování měl ambice stát se jedním z nejluxusnějších prázdninových středisek nejen na Turecké riviéře, ale v celém Turecku. Pětihvězdičkové hotely s prvotřídním servisem se postarají o to, aby se tady nejen last minute dovolená líbila každému návštěvníku, který se rozhodl prožít v Beleku ať už aktivně, nebo plážovým lenošením, svůj zasloužený čas volna a odpočinku.

Last minute na Egejské riviéře

Last minute dovolená Turecko - fotografie

Třetím mořským pobřežím, kde mohou turisté v Turecku trávit svou last minute dovolenou, je jeho západní část. Podél Egejského moře se táhne stejnojmenná riviéra a i tento region má svou osobitou atmosféru a bezpochyby má svým návštěvníkům co nabídnout. Rozkládá se od Dardanel, jednomu z průlivů mezi Egejským a Černým mořem, až k městu Fethiye na jihozápadě Turecka.

Tato oblast je známá především díky své malebné krajině a až neuvěřitelnou spoustu nejrůznějších antických památek. Jejich množství jen dokládá historickou důležitost tohoto regionu nejen pro Turecko, neboť ten dnes bývá zcela právem označován jako kolébka západní civilizace. Právě zde byly objeveny pozůstatky legendární Tróje a nacházely se tu hned 2 ze 7 divů světa starověku. Ale nejen milovníci historie a antiky si přijdou na turecké Egejské riviéře na své. Také vyznavačům plážového lenošení a koupání, stejně jako zasněným romantikům hledajícím zastrčené pláže, má západoturecký region co nabídnout.

Last minute dovolená Turecko - fotografie

Letovisko Cesme proslavily v první řadě jeho krásné pláže s jemňoučkým pískem. To je důvodem, proč sem nejen na dovolenou s last minute slevou směřují nejčastěji milovníci plážového lenošení a koupání a stejně tak rodiny s malými dětmi, které se tu nemusí bát pustit své ratolesti samotné do vody. Pro zpestření stojí za to si udělat výlet ke zdejším termálním pramenům nebo navštívit některou z pevností z 15. století, kterých se v této části Turecka nachází hned několik.

Dalším oblíbeným střediskem Egejské riviéry, kam směřuje každým rokem na dovolenou a last minute zájezdy spousta turistů a na které je celé Turecko poprávu pyšné, je Kusadasi, přístav vzdálený jen asi 15 kilometrů od populárního řeckého ostrova Samos. Stejně jako většina větších měst v tomto regionu i Kusadasi nabízí (kromě dokonalé možnosti relaxace a koupání v křišťálově čistém moři) celou řadu příležitostí poznat a prozkoumat odkazy dob dávno minulých. V bezprostředním okolí letoviska se nacházejí například významné starověké věštírny, které určitě stojí za návštěvu.

Last minute dovolená Turecko - fotografie

V Bodrumu, ležícímu na stejnojmenném poloostrově asi 100 km jižně od Kusadasi, se vedle na Egejskou riviéru obligátních písečných pláží nacházejí také ruiny hrobky krále Mausola, podle které jsou dnes stavby sloužící stejnému účelu nazývány. Jen asi 10 kilometrů jihozápadním směrem od bodrumského přístavu leží řecký ostrov Kos, který je vítaným výletním místem pro turisty, kteří přiletěli strávit last minute dovolenou právě do této části Turecka. Cesta lodí trvá jen necelou půlhodinu a možnost navštívit alespoň na chvíli Řecko je více než lákavá.

Nejvýchodnějším letoviskem Egejské riviéry je město Fethiye. To se nachází v chráněné zátoce s mnoha malými ostrůvky a směrem do vnitrozemí se hned za hranicí města začíná do výšky zvedat mohutné pohoří Taurus, které lemuje celé západní Turecko. Okolí Fethiye navíc ukrývá turistický klenot v podobě kouzelné pláže Ölüdeniz. Blankytně modrá laguna Ölüdeniz je s mořem spojena jen úzkým průlivem a návštěvníci se tu mohou v chráněném území koupat v průzračně čisté vodě a odpočívat na pláži se sněhobílým pískem.

Turecko je tak rozmanitou zemí, že vždy dokáže něčím překvapit a každý si na jeho členitém pobřeží může vybrat letovisko přesně podle jeho představ. A když se k tomu všemu ještě přidá každoroční bohatá nabídka last minute zájezdů za velmi atraktivní ceny, patří Turecko a dovolená strávená v některém z jeho letovisek plným právem mezi nejžádanější produkty na trhu cestovního ruchu.

Doplňující informace k last minute v Turecku

Turecko je zemí, která představuje most mezi Evropou a Asií. Osloví vás způsobem života i pohostiností tamních obyvatel, historickým bohatstvím v podobě antických památek a úžasnou nesourodou přírodou. Kde jinde můžete na jednom místě spatřit divoké vodopády, nekonečné stepi, nížiny plné ovocných a zeleninových plodů a pláže zalité sluncem? Turecko je zkrátka skvělé místo pro last minute dovolenou.

Pokud vás zajímá více informací o této orientální zemi, podívejte se na stránky, které Turecko podrobně rozebírají a které vám přiblíží další turecká místa.

Pokud je pro váš výběr rozhodující, jakých teplot se můžete v Turecku dočkat, podívejte se na stránky, kde je pro vás připravena aktuální předpověď počasí v Turecku.

Turecko se stalo také oblíbeným místem pro poznávací zájezdy. Jsou to zájezdy, kde většinu času trávíte poznáváním památek a dalších zajímavých míst. A je jen na vás, zda budete chtít najednou procestovat větší část dané destinace, nebo si zvolíte jen určitá místa, která byste chtěli navštívit. Tyto zájezdy mají samostatnou sekci a vy se tak můžete podívat na poznávací zájezdy do Turecka a vybrat last minute dovolenou v trochu jiném duchu než většina turistů.

Další sekce katalogu Turecko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Turecku je publikována v sekci dovolená Turecko. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Turecka jsou k nalezení v sekci Turecko first minute.