-

Dovolená Turecko letecky

Egejská riviéra

Prožijte příjemnou dovolenou na Egejské riviéře a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Turecku tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Turecká riviéra

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky na Tureckou riviéru v Turecku, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Dovolená Turecko - informace

Základní informace o dovolené v Turecku

Dovolená Turecko - fotografie

Na letní dovolenou se těší snad každý turista. Týdenní nebo dokonce delší doba odpočinku a relaxace u šumícího moře člověka doslova nabije energií a kolikrát jde o jediný čas v roce, kdy je možné se oprostit od všech starostí a jen si užívat volna.

Turecko je zemí s nádechem exotiky, kterou si může na dovolené dovolit téměř každý a kterou si také každý snadno zamiluje. Tato fascinující země dokáže uspokojit snad všechny nároky i těch nejnáročnějších jedinců. Letoviska podél dlouhého tureckého pobřeží nabízejí ubytování všech kategorií, od skromnějšího v apartmánech až po velmi luxusní v komfortních pětihvězdičkových hotelích. Do Turecka na dovolenou jezdí v současnosti většina turistů se stravou all inclusive tak, aby měli po celou dobu pobytu zajištěnu kvalitní stravu a dostatek nápojů a nemuseli se o nic podobného starat. Výhodou je i relativní blízkost k České republice a let z Prahy trvá jen asi 3 hodiny.

Dovolená Turecko - fotografie

Turecké pobřeží jak na východě, tak v jeho jižní části, se vyznačuje především teplou a průzračnou mořskou vodou, čistými a upravovanými písečnými plážemi a dovolená v Turecku tak patří mezi velmi oblíbené. Turisté ovšem nevolí Turecko coby destinaci pro letní dovolenou jen kvůli koupání a slunění se v paprscích horkého slunce, ale také kvůli krásné a drsné přírodě a v neposlední řadě též za poznáním bohaté a dlouhé turecké historie.

Turecko se nachází na samém jihu Evropy a slunečního svitu si zde budou moci turisté užít skutečně měrou vrchovatou. Turecké pobřeží je známé svým stálým slunečným počasím a deště se zde v průběhu sezóny vyskytují skutečně jen velmi sporadicky. Lehátka a slunečníky, pro dokonalý zážitek z opalování propriety takřka nezbytné, jsou na většině plážích bez poplatku a není tak třeba si o dovolené, jejímž cílem bylo právě Turecko, dělat s takovými věcmi starosti. Je ovšem třeba dbát na skutečnost, že koupání bez plavek je v této muslimské zemi zakázáno.

Dovolená v Turecku

Dovolená Turecko - fotografie

Turecké břehy jsou omývány hned třemi moři. Jde o moře Středozemní, Egejské a v Turecku zatím málo navštěvované moře Černé. Oblast kolem Středozemního moře, která bývá nazývána Tureckou riviérou a pobřeží Egejského moře, podle kterého je pojmenována riviéra podél tureckého západního pobřeží, nabízí svým návštěvníkům písečné pláže táhnoucí se desítky kilometrů daleko a jen s velmi pozvolným vstupem do moře, takže dovolená je tady vhodná i pro rodiny s malými dětmi a ne příliš zdatné plavce. Obě riviéry zahrnují velké množství známých turistických letovisek, které se však od sebe velice liší a v každém z nich budou moci turisté zažít něco unikátního a jedinečného. Turecko rozhodně není nudnou a jednotvárnou zemí a dovolená strávená v některém z jeho letovisek bude určitě patřit k nejhezčím prázdninovým zážitkům.

Dovolená na Turecké riviéře

Většina turistů, kteří se vydají navštívit Turecko, tráví čas své dovolené na Turecké riviéře. Turecká riviéra podél jižního pobřeží Středozemního moře totiž patří mezi nejznámější a také nejnavštěvovanější části Turecké republiky. Stále slunečné počasí a moře s příjemnou teplotou po celou sezónu lákají na dovolenou na Tureckou riviéru každým rokem stále více návštěvníků nejen z Evropy, ale z celého světa. Kromě obligátních dlouhých písečných pláží, průzračně čistého moře (kterým je Turecko všeobecně známé) a mnoha historických památek je dovolená na Turecké riviéře též ideální příležitostí k poznání něčeho z dávné historie Turecka a také celé řady přírodních skvostů, které by se v jiné zemi na světě hledaly jen těžko.

Dovolená Turecko - fotografie

Hotelové komplexy na Turecké riviéře byly v drtivé většině postaveny hned při pobřeží a svým návštěvníkům zaručují perfektní vybavenost, kteří mohou prožít dovolenou doslova na pláži. To je jedním z důvodů, proč je Turecko tak vyhledávané a oblíbené a proč dovolená na Turecké riviéře patří k nejžádanějším. Pomyslným centrem Turecké riviéry je město Antalya. Jeho historie sahá více než 2.000 let do minulosti a turisté zde mohou téměř na každém kroku narazit na nějakou zajímavost ze starověku.

Dalším oblíbeným turistickým letoviskem Turecké riviéry je městečko Side. To se nachází asi 75 km východně od Antalye a jeho návštěvníci, kteří zvolili Turecko a jeho region v okolí Side coby cíl své dovolené, tu mohou trávit svůj volný čas jak na plážích písčitých, tak oblázkových. Už při vstupu do města si může leckdo připadat, jako by se vrátil o několik staletí zpět do minulosti. Antický amfiteátr, mohutné městské hradby a ruiny dalších starověkých staveb působí skutečně majestátným dojmem.

Dovolená Turecko - fotografie

Kemer a Belek patří k menším letoviskům, orientujícím se na náročnější a také movitější klientelu. Pro tu se Turecko stává vyhledávanou destinací pro letní dovolenou. Kemer, kdysi malá rybářská vesnička, je dnes moderním městečkem s velkým jachetním přístavem těch nejbohatších turistů. Okolí letoviska není tak živé jako ostatní střediska na Turecké riviéře a tuto skutečnost ocení především ti z jeho návštěvníků, pro které by měla dovolená a Turecko znamenat v první řadě dostatek odpočinku a klidu.

Belek je dalším z poměrně nových a moderních letovisek Turecké riviéry. S jeho výstavbou se začalo až během 80. let minulého století, když se Turecko začalo rychle hospodářsky rozvíjet. Místní hotelové komplexy jsou na velmi vysoké úrovni a středisko se stalo velmi oblíbenou dovolenkovou destinací především milovníků golfu, kteří sem přilétají aktivně trávit dovolenou svým oblíbeným sportem. Zdejší National Golf Club je nejlepším golfovým hřištěm v zemi a celé Turecko je na něj právem hrdé.

Dovolená na Egejské riviéře

Dovolená Turecko - fotografie

Druhou nejoblíbenější oblastí pro letní dovolenou je po Turecké riviéře riviéra Egejská nebo též západní Turecko. Z názvu oblasti je patrné, že je odvozen od Egejského moře, jehož vody omývají břehy zdejších písečných pláží. Do této oblasti náleží celá řada známých středisek, ze kterých se lze lodí vydat na výlet na nedaleké řecké ostrovy. Mezi známá místa přímo na Egejské riviéře patří například Marmaris nebo Fethiye, ovšem jde také o ideální výchozí místo k výletům k těm nejznámějším tureckým památkám a přírodním skvostům. Z Egejské riviéry mají turisté celé Turecko jako na dalni.

Středisko Marmaris je příjemné městečko, ležící v jihozápadním cípu Turecka. Ostrov Rhodos je odsud téměř na dohled a z toho důvodu si jej turisté často volí jako cíl svých lodních výletů. Letovisko je směrem od pevniny obklopeno horami, na kterých se velmi dobře daří borovicím a zelené vrcholky hor jen dotvářejí působivou atmosféru letoviska. Krásné pláže, příjemně teplé moře, památky a noční život slibují každému příjemné zážitky a dovolená na Egejské riviéře patří k nejhezčím zážitkům, která může svým návštěvníkům Turecko nabídnout.

Město Fethiye leží asi 60 km vzdušnou čarou východně od Marmarisu. Centrum města je vyrostlo kolem historického přístavu a pro obdivovatele památek je takřka nutností vydat se k místním skalním hrobům vytesaným do skal nad městem, které Turecko proslavily po celém světě.

V oblasti Egejské riviéry se také nachází jedna z nejfotografovanějších pláží na světě. Jde o modrou lagunu Ölüdeniz, kterou od moře dělí jen úzká písečná šíje. Na pláž i do laguny se sice vybírá vstupní poplatek, ale ani to neodradí turisty od možnosti dokonale si vychutnat si tento zajímavý přírodní úkaz. Pokud se turistům dostanou do ruky materiály, propagující Turecko, fotografie této pláže obvykle nechybí.

Turecko a výlety

Turecko je velice rozmanitá země a to turisté nejvíce pocítí, pokud se rozhodnou navštívit během dovolené některé z tureckých měst. Některá, a to převážně ta větší, jsou takřka k nerozeznání od evropských metropolí, kdežto ta menší se naopak více drží tradic a na každém kroku je cítit opravdový orient. Jednoznačně nejnavštěvovanějším městem Turecka je pochopitelně bývalé hlavní město Istanbul, kam míří především poznávací zájezdy.

Doplňující informace k dovolené v Turecku

Stránky věnované informacím o Turecku vás provedou jeho jednotlivými částmi, pomůžou vám poznat turistická letoviska a seznámí vás s možnostmi co všechno můžete v této zemi podniknout. Důležitou součástí jsou také diskuze cestovatelů, protože kdo již někdy Turecko navštívil, určitě s námi bude souhlasit, že se dosud nesetkal s tak přívětivými a slušnými obyvateli, jakými Turci jsou. Stačí jen prohodit pár frází a už vás vřele zvou k sobě domů na vynikající čaj. Čaj je také jedním z nápojů, kterého Turci vypíjí opravdu hodně. Další věcí, která vás mile překvapí, je čistota. I když patří Turecko mezi arabské země, žádné ohromné skládky a špínu tu nenajdete. Turisté si zvykli na zdejší pohostinnost a rádi se sem o dovolené vracejí.

Abychom ale nemluvili jen o Turcích. Turecko, jako destinace, má turistům co nabídnout a na co je nalákat. Ať jsou to nádherné pláže, skvělé hotelové služby, sportovní možnosti či dobré jídlo. Je připraveno splnit všechna vaše přání, aby jste se sem opět a rádi vraceli. Každého návštěvníka zajímají, kromě hotelů a odpočinku na plážích, také památky. Možná to bylo jedním z důvodů, proč vznikly jako samostatná sekce poznávací zájezdy do Turecka. Procestovat vzácná místa a mít možnost dozvědět se spoustu zajímavostí z dávné historie Turecka, jsou lákadla pro aktivní návštěvníky, kteří vymění relaxaci u moře za chuť poznávat dosud neznámé. Turecko je dokonce, na pomyslném žebříčku antických památek, výše než Řecko, což může být pro mnohé velikým překvapením. Jako v jediné zemi na světě se zde dříve nacházely dva ze sedmi divů světa. Istanbul, Kappadokie a Pamukkale patří mezi žhavé kandidáty při vaší cestě tímto orientálním královstvím.

Do Turecka se jezdí také za teplým počasím. Vzhledem k různým nadmořským výškám je sice turecké podnebí velice rozmanité, ale na většině území panuje počasí subtropické. Pokud vás zajímá, jakých teplot se můžete dočkat, nabízíme pohled na aktuální předpověď počasí v Turecku a pak už stačí jen rozhodnout, jestli Turecko bude ta správná destinace pro vaší vytouženou dovolenou.

Další sekce katalogu Turecko

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Turecku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Turecko. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Turecka jsou prezentovány v sekci Turecko first minute.