-

Dovolená Herceg Novi

Bijela

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Bijela a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Herceg Novi v Černé Hoře mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Herceg Novi

Dovolená v turistickém resortu Herceg Novi znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Herceg Novi v Černé Hoře létá každou sezónu především

Dovolená Herceg Novi - informace

Toto pobřeží zaujímá 26 km. Skládá se z jednoho na druhé navazujících přímořských sídlišť nedaleko letišť v Tivatu i v Ćipilech u Dubrovníku (Chorvatsko). Podél hercegnovského pobřeží najdeme krásné pláže a zajímavá místa, v zátoce Luštice upravené vsi s domy v lidovém slohu, kostely a další památky. K atrakcím kraje se řadí i pěší zóna Pet Danica, která vede okolo moře a skýtá vyhlídku na město. Město Herceg Novi je časté místo setkání umělců a tvůrců, kde se lidé cítí volně a příjemně.

Dovolená Herceg Novi - fotografie

Přímo proti městu leží pláž Njivice, ze které je nádherná vyhlídka nejen na město, ale i na celý Kotorský záliv se zázemím až do vrcholků Lovčenu. V sousedství pláže se nachází Modrá jeskyně (Plava špilja). Na tomto místě mořský příboj vyhloubil skalisko, které překlenulo hladinu. Návštěvníci zde mají příležitost pokochat se podivuhodnými a neustále se měnícími odstíny barvy moře. Žanjice je místo v zátočině Mirište, hluboko zaříznuté do pevniny poloostrova Luštica, ve vzdálenosti 3,8 km mořských mil od Herceg Novi. Místo je obklopené blankytným mořem a olivovými háji. Pláž je oblázková, 300 m dlouhá a 15 m široká, o kapacitě tisícovky rekreantů.

Nedaleko pláže je ostrov Mamula se starou rakousko-uherskou pevností, na kterou Vás zavezou soukromé loďky nebo turistické kanceláře. Městečko Igalo se rozprostírá od městského nábřeží, od řeky Sutorina až po restauraci Galeb (racek), před kterou je koupaliště i pěší zóna. Plážová část pobřeží je písčitá, místy pokrytá betonem, který umožňuje příjemné koupání. Igalo je ideální pro ty, kteří dávají přednost upraveným hotelovým koupalištím. Délka pobřeží činí 1500 m, kapacita 3500 rekreantů. Igalo je známo léčivými minerálními vodami a léčivým bahnem.

Kam jinam v Černé Hoře na dovolenou?

Herceg Novi není jedinou oblastí, kde se dá v Černé Hoře prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Černé Hory i na následující místa: Bar, Bečiči, Budva, Petrovac na Moru, Sutomore, Ulcinj.