-

Dovolená Černá Hora letecky

Bečiči

Prožijte příjemnou dovolenou v Bečiči a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Černé Hoře tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Budva

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky do Budvy v Černé Hoře, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Herceg Novi

Nasedněte na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit do Herceg Novi v Černé Hoře, kde si budete moci na břehu za zvuků šplouchajících vln bezezbytku užívat takovou letní dovolenou, jaká má dovolená u moře být

Dovolená Černá Hora - informace

Černá Hora (Montenegro) se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova. Podél jihozápadní hranice je omývána Jadranským mořem, sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánskem a Srbskem. Vznikla roce 2006 po vyhlášení nezávislosti. Je to krajina velkých přírodních kontrastů, které z ní tvoří jeden z turisticky nejatraktivnějších regionů v Evropě.

Dovolená Černá Hora - fotografie

Výhodou je i její turistická vyváženost – nic není daleko, během pár hodin si můžete užít moře i lyžovat na úbočí Dinárských hor. Hory poskytují nádherné scenérie obohacené 17 horskými jezery a nejhlubším kaňonem Evropy v korytě řeky Tara. Jejím hlavním městem a zároveň administrativním a kulturním centrem je Podgorica.

Příjemnou atmosféru města dotváří pět parků, dvě řeky a řada historických památek. Pobřeží Černé Hory je asi 290 km dlouhé, lemované 120 plážemi v celkové délce 50 km. Skládá se z Tivatské, Budvanské, Barské a Ulcinjské riviéry. Patří k nejkrásnějšm a nejoblíbenějším plážím celého Jadranského pobřeží. V létě je typická mimořádná délka slunečního svitu a nízká oblačnost. Středomořské podnebí se vyznačuje suchým létem a mírnou zimou. Na pobřeží je výjimečná ještě ta skutečnost, že horská hradba, která se zvedá v těsné blízkosti, poskytuje výbornou ochranu před nepříznivými vnitrozemskými vlivy.

Dovolená Černá Hora - fotografie

Letní přímořské teploty šplhají na 30 stupňů, v horských oblastech dosahují 20 stupňů. V lednu na pobřeží klesají k 8 stupňům, v horách průměrně na -3 stupně. Po celé zemi jsou lyžařská střediska, pobřežní letoviska nabízejí široké nabídky vodních sportů. Velmi populárním sportem je fotbal. Ve většině středisek jsou pestré možnosti společenského vyžití v klubech, barech a diskotékách.

Pro nákup suvenýrů se doporučují koberce, výšivky, kožené a ocelové výrobky. Místní kuchyni tvoří, podobně jako jinde na Balkáně, hlavně jídla ze sýrů, zeleniny, jehněčího masa a ryb. Z typických alkoholických nápojů stojí za zmínku hlavně místní vína. Vinařství má v této oblasti dlouhou tradici, o čemž svědčí vlastní, specifické odrůdy především vín červených.

Další sekce katalogu Černá Hora

Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Černé Hory jsou prezentovány v sekci Černá Hora first minute.