-

Dovolená Ulcinj

Ulcinj

Dovolená Ulcinj - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Ulcinj a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Ulcinji v Černé Hoře mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená Ulcinj - informace

Městečko Ulcinj je nejjižnějším pásem černohorského pobřeží. Má příznivé půdní a klimatické podmínky a 20 km pláží s jedinečným složením písku. Ve staré zástavbě byly objeveny zbytky římského stavitelství, byzantských prací, františkánského kostela, památky z dob kralování dam z Anjou, věž a hrobku pána království Zety, benátská opevnění a bohatá orientální architektura, vzniklá v průběhu čtyř staletí, kdy byly pány Ulcinje Turkové. Podél Ulcinjského pobřeží jsou mnohé přírodní pozoruhodnosti.

Dovolená Ulcinj - fotografie

Písčitý ostrov Ada vznikl v místě, kde se řeka Bojana vylévá do moře. Velká pláž, nejdelší a nejkrásnější na černohorském pobřeží, je ozdobou kraje. Dále se směrem k severozápadu řadí jedna za druhou pláže Valdanos, Mala plaža, Ženska plaža, Vučja jama (Vlčí nora) a jiné. Vedle řeky Bojany, největší z řek černohorského pobřeží, se v kraji okolo Ulcinje vyskytují prameny, zdroje minerálních vod a jiné hydrografické zajímavosti, které mu propůjčují krásný vzhled, léčebný účinek a zásobování vodou všech obyvatel.

Podnebí ulcinjského kraje má všechny přednosti středozemního klimatu a navíc má ve srovnání s ostatními kraji černohorského pobřeží menší průměr vodních srážek a více hodin se slunečním zářením. Plavecká sezóna trvá sedm měsíců (od dubna do října). Ulcinjské pobřeží se pyšní velkými osazenými plochami olivových hájů a dalších středozemních rostlin. Místo je také známo jako loviště bohaté na ryby, zejména v zákrutech Bojany a jezerech (Šasko a Zoganjsko) a na moři. Ulcinj je město s bouřlivou minulostí a bohatou tradicí, které příroda obdarovala témě dvaceti kilometry písčitých pláží. Nejznámější je bezesporu Velika plaža (Veliká pláž), dlouhá přibližně 12 kilometrů a široká 60 metrů, čímž si vysloužila název Velká - Ulcinjská Copacabana.

Kam jinam v Černé Hoře na dovolenou?

Ulcinj není jedinou oblastí, kde se dá v Černé Hoře prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Černé Hory i na následující místa: Bar, Bečiči, Budva, Herceg Novi, Petrovac na Moru, Sutomore.