-

Dovolená Kvarner

Dovolená Kvarner - informace

Kvarnerská riviéra se táhne po východním pobřeží Istrie, kde je omývána vodami Rijeckého a Kvarnerského zálivu. Většina míst Kvarnerské riviéry jsou lázeňská střediska. Příjemné klima oblasti zabezpečuje masív Učky, který dosahuje až 1 401 m a svoji výškou zadržuje nepříznivé povětrnostní vlivy z vnitrozemí, což přispívá i k podmínkám ideálního růstu velmi bohaté subtropické a středomořské vegetace. K oblasti Kvarneru neodmyslitelně patří množství ostrovů, z nichž jeden z nejnámějších je Krk. Ostrov Krk, který je největším ostrovem v Jaderském moři, je s pevninou spojen mostem. Jeho severozápadní a západní část je nižší, více zalesněná, má mírnější podnebí a je také úrodnější. Jižní a především jihovýchodní část je vyšší, pustá a neúrodná. Na rozdíl od většiny jadranských ostrovů je Krk poměrně hustě sídlen.

Dovolená Kvarner - fotografie

Dalším ze známých ostrovů je ostrov Rab. Leží ve vnitřním pásu Kvarnerského soustroví. Je považován ze jeden z nejlákavějších ostrovů na Jadranu. Vysoký hřeben Kamenjaku sahá do výše 408 m a chrání větší část ostrova před severovýchodními větry z pevniny. Ostrov je kopcovitý, porostlý makchií a duby. Má mimořádně zdravé ovzduší, které je bezprašné a prosycené mořskou solí. Od 2. století př.n.l. byl ostrov ovládán Římany, kteří si zde pro příjemné prostředí a přitažlivou scenérií začali stavět svá letní sídla. V roce 1409 byl Rab prodán Benátkám spolu s Dalmácií a zůstal pod jejich vlivem do r. 1797. Ostrov je přístupný pouze trajektem z Jablance na pevnině do Mišnjaku. Další možnosti jsou trajektem z Rijeky nebo Zadaru do města Rab.

Kam jinam v Chorvatsku na dovolenou?

Kvarner není jedinou oblastí, kde se dá v Chorvatsku prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Chorvatska i na následující místa: Jižní Dalmácie, Severní Dalmácie, Střední Dalmácie.