-

Dovolená Chorvatsko letecky

Jižní Dalmácie

Prožijte příjemnou dovolenou v Jižní Dalmácii a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Chorvatsku tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Severní Dalmácie

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky do Severní Dalmácie v Chorvatsku, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Střední Dalmácie

Nasedněte na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit do Střední Dalmácie v Chorvatsku, kde si budete moci na břehu za zvuků šplouchajících vln bezezbytku užívat takovou letní dovolenou, jaká má dovolená u moře být

Dovolená Chorvatsko - informace

Chorvatsko leží na rozhraní Střední Evropy a Balkánského poloostrova na břehu Jaderského moře. I když má téměř 1200 ostrovů a ostrůvků, jen 66 je jich obydlených. Ale i na tak malé množství ostrovů, sem každoročně zavítá spoustu turistů, aby zde strávili příjemnou dovolenou u moře. Sousedy Chorvatska jsou Srbsko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko a Slovinsko.

Dovolená Chorvatsko - fotografie

Chorvatsko je mladým státem. Svou nezávislost vyhlásilo v roce 1991 při rozdělení Jugoslávie. Jeho skutečná historie však sahá až do dob římských. Má značně rozvinutý cestovní ruch, zejména díky starobylým městům s neopakovatelnou atmosférou (Dubrovnik, Zadar, Split) jadranským přímořským střediskům a léčebným lázním. Jaderské moře na chorvatském pobřeží je známé svou čistotou. Vysoký obsah soli má významné léčebné účinky na organismus, pomáhá při léčbě ran a kožních onemocnění a také při dýchacích obtížích. Kromě toho více nadnáší, což je pozitivní pro méně zdatné plavce.

Pobřeží na Istrii je převážně skalnaté, pláže jsou upravované uměle a jsou většinou oblázkové. Vstupy do moře umožňují i vybudované schůdky a mola. Směrem na jih příbývá štěrkových a písečných pláží. Chorvatsko obdivují tursté z celého světa i pro historicko - umělecké skvosty zapsané v seznamu kulturních památek UNESCO, např. Poreč, Trogir, Split, Dubrovník. Hlavně v letních měsících se historické paláce, nádvoří, náměstí i koloseum v Pule rozezvučí divadelními, baletními a filovými festivaly.

Dovolená Chorvatsko - fotografie

Umění ve spojení s fenomenální architekturou poskytuje úžasnou romantickou atmosféru a nezapomenutelné zážitky. Národní parky a přírodní rezervace nabízejí fascinující přírodní bohatství. Mezi speciality chorvatské kuchyně, které by vám neměli ujít, patří pašticada (hovězí maso s česnekem), vepřová pečeně v mléce, žgvačec (kuře na paprice), giriče (smažené malé ryby). Velmi oblíbené je také skopové a jehněčí maso.

Doplňující informace k dovolené v Chorvatsku

Chorvatsko a jeho ostrovy patří mezi destinace, kam turisté vyrážejí nejčastěji na zájezdy vlastní dopravou. Jadranské pobřeží si získalo své příznivce nejen díky čistému moři, blízké vzdálenosti od domova, ale hlavně rozumným cenám a perfektnímu výběru ubytování v Chorvatsku. Celé rodiny vyrážejí na jih, aby si užily spoustu zábavy při vodních hrátkách, ochutnaly místní kulinářské speciality a nebo si v klidu vychutnaly zaslouženou odpočinkovou dovolenou. Více informací a tipů na výlety najdete na webu o chorvatském pobřeží. Chorvatské podnebí dělíme na středomořské při pobřeží a kontinentální ve vnitrozemí. Turisté proto navštěvují tuto oblast převážně v letních měsících. Pokud vás však zajímá, jaké počasí panuje na Jadranu v těchto dnech, podívejte se na aktuální předpověď počasí pro Chorvatsko.

Někteří návštěvníci, místo klidné dovolené na pláži u moře, raději podnikají cesty za památkami a obdivují překrásná místa. K těm nejhezčím v Chorvatsku bezesporu patří Plitvická jezera. Jejich krása je světově známá a každoročně sem přijíždějí tisíce turistů, aby se zatajeným dechem pozorovali a poslouchali tuto překrásnou symfonii vodopádů. Pro tyto turisty se začaly pořádat tzv. poznávací zájezdy a na jejich aktuální nabídku se můžete podívat v sekci věnované poznávacím zájezdům do Chorvatska.

Další sekce katalogu Chorvatsko

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Chorvatsku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Chorvatsko. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Chorvatska jsou prezentovány v sekci Chorvatsko first minute.