-

Dovolená Dominikánská republika letecky

Jižní pobřeží (Santo Domingo)

Prožijte příjemnou dovolenou na jižním pobřeží a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Dominikánské republice tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Samaná

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky do Samaná v Dominikánské republice, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Východní pobřeží (Punta Cana)

Nasedněte na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit na východní pobřeží v Dominikánské republice, kde si budete moci na břehu za zvuků šplouchajících vln bezezbytku užívat takovou letní dovolenou, jaká má dovolená u moře být

Dovolená Dominikánská republika - informace

Dominikánská republika patří mezi turisticky oblíbené země a ročně ji navštíví kolem 3 miliónů turistů. Vzhledem ke vzdálenostem je jich většina z Kanady a USA, evropané tvoří asi 40 %. Stále stoupá počet návštěvníků ze zemí východo a středoevropských. Zájezdy do Dominikánské republiky pořádají také české cestovní kanceláře. Turisté jsou významným zdrojem příjmů, protože průměrně utrácejí na osobu více jak 110 dolarů denně a délka jejich pobytu dosahuje průměrně 10 dní. Oblíbené jsou zejména cenově přijatelné pobyty All Inclusive.

Dovolená Dominikánská republika - fotografie

Dominikánské republika je z velké části hornatá a nachází se v ní několik pohoří. Ve středu země je to Cordillera Central s nejvyššími vrcholky Pico Duarte a Loma la Pelona, na severu pohoří Cordillera Septentrional, dosahující výšky 1.200 m a ležící mezi Puerto Plata a Santiagem. Na jihozápadě ostrova, přímo na hranicích s Haiti, je pohoří Sierra de Bauroco, s nejvyšším vrcholkem 2.370 metrů.

Podnebí na severní části ostrova je tropické, s vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 28 °C a v zimě neklesá pod 21 °C. Teplota vody jak na severu (Atlantik), tak na jihu (Karibik) se pohybuje mezi 26 - 28 °C. Na jihu není taková vlhkost a mnohé oblasti leží ve srážkovém stínu pohoří Cordillera Central. Teploty na severních a jižních plážích jsou však podobné. V horách je citelně chladněji a tak ve městě Constanza, ležícím ve výšce 1.400 m, mohou být teploty v zimě i pod bodem mrazu. Dominikánská republika leží v oblasti, ve které se mohou vyskytovat hurikány.

Dovolená Dominikánská republika - fotografie

Hlavní město Santo Domingo leží na jižním pobřeží a má téměř 2 miliony obyvatel. Druhým největším městem země je Santiago de los Caballeros s půl milionem obyvatel. Na severním pobřeží je známé Puerto Plata s více jak sto tisíci obyvatel.

Úřední řečí je španělština, ale v Dominikánské republice žije i mnoho lidí haitského původu a ti mluví haitsky, částečně francouzsky. Na severním pobřeží žije ve městě Samaná asi osmitisícová menšina mluvící anglicky. Jedná se o potomky bývalých otroků z USA. Dominikánská španělština se v mnohých významech liší od řeči používané na španělské pevnině. Zachovává si některé slovní obraty, pocházející z koloniálních časů a na druhé straně je v ní spousta výrazů anglo - amerických.

Doplňující informace k dovolené v Dominikánské republice

Dominikánská republika je zárukou romantické dovolené. Ze všech koutů tu na vás dýchá exotika a vy nebudete vědět, na kterém místě se máte zastavit a kde strávit dovolenou. Zájezdy do Dominikánské republiky jsou stále oblíbenější a každý si rád připlatí za tento karibský ráj.

Bílé písčité pláže lemované palmami, opojná vůně mangrovníkových lesů se mísí s horami, deštným pralesem a vodopády ve vnitrozemí. Perfektní podmínky jsou tu pro golf i potápění. Milovníci golfu ocení resorty s nádhernými golfovými hřišti a potápěči naopak krásu podmořského světa v podobě korálů a dobrodružných výprav ke vrakům lodí.

Abychom ale mohli poznávat nejen okolí Dominikánské republiky, začaly se pro turisty podnikat různé výletní plavby lodí. Tím vznikly samostatné poznávací zájezdy do Dominikánské republiky a pokud zrovna netrpíte mořskou nemocí, vydejte se na plavbu Karibským mořem. Je to nezapomenutelný zážitek plný dobrodružství.

Dominikánská republika láká své návštěvníky také na luxusní letoviska, která zajišťují veškerý komfort pro turisty a ti se sem rádi vracejí. Punta Cana, Boca Chica a Juan Dolio patří mezi ta nejvyhlášenější. Pokud vás zajímá, co všechno můžete zažít a naopak čeho byste se měli vyvarovat při návštěvě této země, navštivte stránky Dominikánská republika. Dozvíte se spoustu zajímavostí a tipů od cestovatelů, kteří tento ráj na zemi již navštívili. Součástí stránek je také aktuální předpověď počasí v Dominikánské republice a vy máte možnost rozhodnout se pro ten správný čas, kdy vyrazit.

Další sekce katalogu Dominikánská republika

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Dominikánské republice, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Dominikánská republika. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Dominikánské republiky jsou prezentovány v sekci Dominikánská republika first minute.