-

Dovolená Sinaj / Sharm el Sheikh

Hadaba

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Hadaba a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Sharm el Sheikhu v Egyptě mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Naama Bay

Dovolená Naama Bay - ilustrační foto
Dovolená v turistickém resortu Naama Bay znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Sharm el Sheikhu v Egyptě létá každou sezónu především

Nabq Bay

Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Nabq Bay v Sharm el Sheikhu v Egyptě, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Ras Nasrani

Letní dovolená, prožitá u moře v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních prázdninového střediska Ras Nasrani v Sharm el Sheikhu patří k oblíbeným způsobům, jak si v Egyptě skvěle odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši

Ras Om El Sid

Letecká doprava je nejrychlejším a také nejbezpečnějším způsobem cestování a tak je jasné, že i dovolená v letovisku Ras Om El Sid s leteckou dopravou patří k žádaným pobytům u moře v Sharm el Sheikhu a turisté možnost letu na dovolenou do Egypta čím dále častěji využívají

Shark´s Bay

Příjemná letní dovolená u šumícího moře v Egyptě je naplněním představy o odpočinku pro mnoho turistů nejen z České republiky a i to je důvodem, proč stále více rodin či samostatných jedinců přilétá za odpočinkem do prázninového resortu Shark´s Bay v Sharm el Sheikhu

Sharm El Sheikh

Dovolená Sharm El Sheikh - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Sharm El Sheikh a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Sharm el Sheikhu v Egyptě mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená Sinaj / Sharm el Sheikh - informace

Základní informace o oblasti Sharm el Sheikh

Dovolená Sinaj / Sharm el Sheikh - fotografie

Region Sharm el Sheikh v jižní části Sinajského poloostrova patří k nejoblíbenějším oblastem pro dovolenou v Egyptě. Spolu s turistickými resorty Hurghada, která leží necelých 100 kilometrů jihozápadním směrem, a pak také oblasti Marsa Alam, jež se rozkládá asi 400 kilometrů jižně od Sharm el Sheikh, patří k vůbec nejnavštěvovanějším destinacím v této severoafrické zemi.

Jako Sharm el Sheikh bývá obvykle označováno více než 100 kilometrů pobřeží v jihovýchodní části poloostrova Sinaj a tuto oblast tvoří hned několik známých turistických resortů. Celá oblast začíná na nejjižnějším výběžku Sinaje v národním parku Ras Mohammed. Poté pokračuje na sever přes letoviska Sharm el Maya a Ras Om el Sid až do oblasti Hadaba. Centrem regionu je záliv Naama Bay a dále pokračuje na sever přes Žraločí zátoku Shark´s Bay a Ras Nasrani až do Nabq Bay. Nejsevernějším cípem pásu zdejších pobřežních prázdninových středisek je potom letovisko Dahab.

Dovolená Sinaj / Sharm el Sheikh - fotografie

Spolu s oblastí Hurghada je Sharm el Sheikh tradiční prázdninovou destinací a turistický ruch se tady rozvíjí již několik desetiletí. Turisté tady najdou jak rušná a pulzujícím centra, kde život neutichá ani po setmění, tak i klidnější oblasti, kde si budou moci dovolenou v Egyptě užít i turisté, kteří si sem přiletěli odpočinout od všedních pracovních dní.

Dovolená v regionu Sharm el Sheikh

Nabídka ubytování v oblasti Sharm el Sheikh u jižního výběžku poloostrova Sinaj je pestrá a turisté s oblibou míří do zdejších pětihvězdičkových hotelových komplexů, které nabízejí oblíbené stravování all inclusive. Většina hotelů má svou vlastní pláž, na níž mohou hosté využívat slunečníků a lehátek. Velké hotelové komplexy pak také nabízejí celou řadu doplňkových služeb, jako jsou masáže, nejrůznější fitness centra, hřiště pro celou řadu plážových sportů a podmínky další aktivity, kterým se mohou turisté na dovolené v Egyptě věnovat.

Dovolená Sinaj / Sharm el Sheikh - fotografie

Sharm el Sheikh je oblíbeným místem pro dovolenou mezi milovníky šnorchlování a přístrojového potápění. Oblast je totiž vyhlášená svým bohatým podmořským životem a zdejšími korálovými útesy, které se nalézají již několik metrů pod hladinou a lákají k prozkoumávání a objevování. Proto bývá nezbytnou proprietou pro dovolenou v oblasti Sharm el Sheikh výbava alespoň pro šnorchlování.

Celá řada potápěčských základem pak vytváří dokonalou infrastrukturu pro milovníky potápění. Ty se budou moci věnovat své oblíbené volnočasové aktivitě nejen při pobřeží u hotelů, ale též se mohou na lodi vydat o něco dále, nejčastěji pak směrem na jih do národního parku Ras Mohammed, kde se mohou potápět k několika lodním vrakům. Mezi potápěči je též často žádané takzvané safari, což je pobyt na lodi, která se postupně přemisťuje mezi nejzajímavějšími potápěčskými lokalitami oblasti Sharm el Sheikh.

K nejoblíbenějším lokalitám mezi potápěči patří v regionu Sharm el Sheikh také takzvaná Blue Hole. Lokalita leží jen asi 10 kilometrů severně od městečka Dahab. Jde o unikátní přírodní útvar prakticky přímo u pobřeží, který je prostornou vertikální jeskyní, padající do hloubky. V hloubce kolem 60 metrů je pak možné z této jeskyně proplout skrze několik desítek metrů dlouhý tunel na volné moře. Jde však o velmi náročnou cestu a ponory zde bývají doporučovány pouze zkušeným potápěčům.

Pláže a koupání

Povrch pláží v oblasti Sharm el Sheikh je nejčastěji tvořen jemným pískem, který v některých místech může přecházet v oblázky. Proto bývají v některých hotelích doporučovány boty do vody, ovšem jde spíše o výjimečnou záležitost. Do moře se jejich povrch svažuje jen pozvolna a tak je tady dovolená u moře vhodná i pro malé děti a také méně zkušené a zdatné plavce.

Pláže v blízkosti letovisek oblasti Sharm el Sheikh jsou perfektně vybavené a turisté, kteří bydlí v komfortní hotelových komplexech, mají obvykle k dispozici slunečníky a plážová lehátka v ceně svého pobytu. U pláže jsou v mnoha případech k dispozici plážové bary a také nechybí fast food stánky a jiné možnosti rychlého občerstvení. Komu by tedy během pobytu na zdejší rozpálené pláži vyhládlo, má to na něco dobrého z pláže jen několik desítek metrů.

Dovolená v oblasti Sharm el Sheikh se bude líbit i turistům, kteří si chtějí svůj pobyt u moře v Egyptě užívat nejen během dne na zdejší pláži u šumícího moře, ale i po setmění. Zejména v oblasti Naama Bay s přicházejícím večerem otvírá celá řada nejrůznějších diskoték, barů, tanečních klubů a dalších zábavních podniků, které se postarají o to, aby jedinci, kteří se chtějí bavit i během noci, neměli o dobrou zábavu nouzi až do pozdního rána.

Letoviska dále od Naama Bay pak budou maximálně vyhovovat všem turistům, kteří si na dovolenou do Egypta přiletěli hlavně odpočinout a dávají přednost spíše klidnějším letoviskům. V okrajových částech regionu Sharm el Sheikh se totiž mohou ubytovat v místech, kde žádná noční zábava prakticky neexistuje a oni si budou moci bezezbytku užívat klidu a pohody.

Protože je Sharm el Sheikh situován v jižní části Sinajského poloostrova, je dobrým výchozím bodem pro poznávání památek v této části Egypta. K oblíbeným výletním cílům patří hora svaté Kateřiny a nedaleko ležící chrám, který se nachází jen asi 70 kilometrů směrem do vnitrozemí od centra letoviska Naama Bay.

Kam jinam v Egyptě na dovolenou?

Sinaj / Sharm el Sheikh není jedinou oblastí, kde se dá v Egyptě prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Egypta i na následující místa: Hurghada a okolí, Marsa Alam a okolí.

Další sekce katalogu Sinaj / Sharm el Sheikh

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Sharm el Sheikhu, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Sinaj / Sharm el Sheikh.