-

Dovolená Egypt letecky

Hurghada a okolí

Prožijte příjemnou dovolenou v Hurghadě a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Egyptě tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Marsa Alam a okolí

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky do Marsa Alam v Egyptě, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Sinaj / Sharm el Sheikh

Nasedněte na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit do Sharm el Sheikhu v Egyptě, kde si budete moci na břehu za zvuků šplouchajících vln bezezbytku užívat takovou letní dovolenou, jaká má dovolená u moře být

Dovolená Egypt - informace

Základní informace o dovolené v Egyptě

Dovolená Egypt - fotografie

Severoafrický Egypt patří k nejoblíbenějším destinacím, kde je dovolená u moře mezi turisty často žádána. Díky svému celoročně příznivému počasí, starověkým historickým památkám a průzračně čistému moři je každoročně vyhledáván desítkami tisíc turistů z celého světa. A ačkoliv se Egypt může pyšnit hned dvěma moři, u kterých mohou turisté trávit svou dovolenou, jednoznačně oblíbenější je pobřeží Rudého moře na západě Egypta. Středozemní moře a jeho severní regiony zatím na objevení pro turistiku a cestování teprve čekají. I v této oblasti je však už možné strávit příjemný čas volna a odpočinku u průzračně čistého moře a obliba této části Egypta je mezi zájemci o výhodnou letní dovolenou na vzestupu.

K nejatraktivnějším regionům, které si turisté vybaví při kombinaci slov dovolená a Egypt, patří takzvaná Velká trojka. Ta zahrnuje turistické destinace Sharm el Sheikh na jižním výběžku Sinajského poloostrova v západní části Egypta, oblast Hurghada, nalézající se na východním pobřeží Rudého moře ve vzdálenosti něco málo přes 100 kilometrů od Sharm el Sheikh a konečně jižní část egyptského pobřeží Rudého moře, kde je hlavním centrem město Marsa Alam.

Dovolená Egypt - fotografie

Egypt však neznamená pouze pobyty u průzračně čistého moře a lenošení na horkým africkým sluncem rozpálených plážích, ale také starověké památky na jednu z nejvýznamnějších historických civilizací. Nejznámější památkou, která Egypt symbolizuje na celé řadě propagačních materiálů, jsou pyramidy v Gíze nedaleko hlavního města Káhira. Káhira samotná leží asi 200 kilometrů od pobřeží Středozemního moře v místech, kde nejdelší africká řeka Nil začíná tvořit světoznámou deltu.

Památky Egypta

Další známou turistickou oblastí, kam často cestují turisté, kteří zvolili Egypt co by místo pro prožití své letní dovolené, je přehrada Asuán nedaleko hranic se Súdánem v jižní části země. Právě tady se totiž nalézá známý chrámový komplex Abu Simbel a také další chrámy a památky, které zde stojí již po staletí.

Dovolená Egypt - fotografie

Ze středomořského pobřeží stojí určitě za zmínku město Alexandria, ležící v deltě Nilu. Tato oblast byla osídlená již ve starověku a každý si určitě vzpomene na hodiny dějepisu a slavnou Alexandrijskou knihovnu. Do učebnic se dostal i maják, který spolu s pyramidami v Gíze patřil k 7 divům světa starověku. Pobřeží v oblasti Alexandria je typicky středomořské a turisté, pro něž dovolená v Egyptě znamená prožít čas odpočinku a relaxace na egyptském středomořském pobřeží, se mohou těšit na dlouhé písečné pláže, jejichž šíře často přesahuje 100 metrů.

Asi 200 kilometrů severním směrem od přehrady Asuán pak leží na březích řeky Nil hojně navštěvovaná oblast Luxor. A právě tady se nalézá starověké pohřebiště s názvem Údolí králů, kde bylo do současnosti objeveno více než 60 hrobek faraonů a dalších panovníků Egypta. Nedaleko Luxoru leží též Karnak, což je vůbec největší chrámový komplex v celém Egyptě. Do Luxoru cestují turisté z letovisek při pobřeží obvykle na celodenní výlet a zpestřují si tak pobytu Rudého moře i poznáváním zdejší starověké civilizace.

Egypt a koupání

Dovolená Egypt - fotografie

Pro většinu turistů je však Egypt synonymem prohřátých písečných pláží a průzračně čistého moře, na nichž dovolená plyne jen poklidným tempem. Mezi tradiční destinace pro letní dovolenou pak jednoznačně patří největší resort Egypta Hurghada. I když Hurghada byla původně jen malou rybářskou vesničkou a v průběhu posledního staletí se rozrostla v turistické centrum na pobřeží Rudého moře, v současnosti je tímto názvem často označováno pobřeží v blízkosti této metropole, které se v délce více jak sto kilometrů táhne od resortu El Gouna přes samotnou Hurghadu a až do městečka Safaga.

Podél celého pobřeží mohou turisté v oblasti Hurghada bydlet ve stovkách nejrůznějších hotelů, apartmánů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení. K nejoblíbenějším patří moderní pětihvězdičkové hotelové komplexy, které nabízejí pobyty s oblíbeným stravování formou all inclusive a svým hostům poskytují celou řadu doplňkových služeb. K nim patří možnost použití fitness, masáže, hřiště a sportoviště pro nejrůznější volnočasové aktivity a samozřejmě též vlastní hotelové pláže. Většina z nich je dokonale turisticky vybavena a kromě možnosti použití plážových lehátek a slunečníků mají jejich návštěvníci v blízkosti možnost zajít na nějaký dobrý drink do plážového baru a nebo se občerstvit ve stáncích s nabídkou fast food. Dovolená u moře, strávená v těchto hotelích, tak už jen těžko může být lepší.

Dovolená Egypt - fotografie

Pro mnoho turistů ovšem znamená Egypt spíše další ze známých turistických středisek Sharm el Sheikh. To se rozkládá na jižním cípu poloostrova Sinaj a podobně jako v případě Hurghady označení Sharm el Sheikh je v současnosti používáno pro téměř 80 kilometrů dlouhý pás pobřeží. Ten začíná na nejjižnějším výběžku poloostrova Sinaj v Národním parku Ras Mohamed a přes známá letoviska Ras Om el Sid, Hadaba a zdejší turistické centrum Naama Bay se přes Shark´s Bay táhne až k Nabq Bay. Do oblasti Sharm el Sheikh pak často bývá zahrnován i Dahab, který leží asi 50 kilometrů od Nabq Bay.

V oblasti Sharm el Sheikh čekají na její návštěvníky oblíbené pětihvězdičkové hotely a tato část Sinajského poloostrova je populární zejména mezi milovníky šnorchlování a přístrojového potápění, pro něž je dovolená na Sinaji častokrát splněným potápěčským snem. K hojně navštěvovaným lokalitám patří již zmiňovaný národní park Ras Mohamed a v blízkosti nejjižnějšího výběžku se nalézá celá řada vraků lodí, které jsou oblíbeným cílem milovníků přístrojového potápění. Tato část proslavila Egypt mezi potápěči z důvodu možnosti zúčastnit se takzvaného potápěčského safari, což je několikadenní pobyt na lodi, která cestuje mezi těmi nejlepšími potápěčskými lokalitami.

Dovolená Egypt - fotografie

Nejmladší z prázdninových oblastí Marsa Alam se nalézá v jižní části východního pobřeží Rudého moře a je vyhlášeným cílem pro potápěče a též příznivce šnorchlování. Protože jde o nejmladší turistickou oblast v Egyptě, zdejší podmořský život je ještě prakticky nedotčený masovou turistikou a vyznavači potápění a šnorchlování se mohou těšit na zachovalý podmořský svět jen několik metrů pod hladinou. Turistická infrastruktura tady sice není zatím tak rozvinutá jako v již zmiňovaných prázdninových střediscích Sharm el Sheikh či v Hurghadě, ale zase může svým návštěvníkům nabídnout jedinečné zážitky pod hladinou.

Egypt má zkrátka pro každého turistu něco. Dovolená u moře se tady bude líbit jak milovníkům plážového lenošení a turistům, kteří si rádi dopřávají luxusu, tak také milovníkům poznávání neznámého a samozřejmě všem příznivcům potápění a šnorchlování. Výhodou pak je možnost kombinovat pobyt na pláži s poznáním starověkých památek ve vnitrozemí. Tato kombinace zcela oprávněně pasovala Egypt na jednu z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou vůbec.

Doplňující informace k dovolené v Egyptě

Když se řekne Egypt, každému se jistě vybaví obrovská Sfinga, monumentální pyramidy, dávní faraonové a starověká civilizace. Egypt nabízí turistům ale daleko více lákadel. Od nádherných letovisek, přes prosluněné pláže až po vynikající možnosti pro potápění.

Zajímají-li vás další informace o Egyptě a nebo máte jiné, dosud nezodpovězené, otázky, navštivte stránky zaměřené na Egypt.

Pokud se do této severoafrické země chystáte za poznáním, neváhejte naštívit web, kde najdete poznávací zájezdy do Egypta, které nabízejí české cestovní kanceláře.

Jak vysoké jsou momentálně teploty a jak to bude vypadat v příštích několika dnech se dozvíte v aktuální předpovědi počasí v Egyptě.

Další sekce katalogu Egypt

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Egyptě, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Egypt. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Egypta jsou prezentovány v sekci Egypt first minute.