-

Dovolená Evropa letecky

Albánie

Prožijte příjemnou dovolenou v Albánii a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Evropě tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Dovolená Evropa - informace

Na kontinentě a přilehlých ostrovech se nachází území 48 nezávislých států a mluví se zde více jak dvěma sty různých jazyků. Ze všech světadílů má Evropa nejčlenitější pobřeží s délkou zhruba 37.000 km. K největším poloostrovům patří Skandinávský, Pyrenejský, Apeninský a Balkánský.

Dovolená Evropa - fotografie

Svou rozlohou 10,180,000 km2 se řadí k světadílům nejmenším. Název Evropa je odvozen od akkadského slova ereb = západ slunce. Je kolébkou západní civilizace, které hrála dominatní roli ve světovém dění od 16. až do počátku 20. století. Brzdou vývoje byla zejména politická a národní roztříštěnost a také se zde odehrály boje obou světových válek. Po té druhé světadíl rozdělila železná opona.

Hranicí kontinentu na východě je: Bajdaracký záliv - východní svahy Uralu - řeka Emba - kaspické pobřeží po ústí řeky Kumy - Kumomanyčská nížina - Don - Azovské moře. Objevovaly se i jiné návrhy na evropsko - asijskou hranici. Svého času např. sovětští geografové z propagačních důvodů chtěli prosadit hranice na hřebeni Kavkazu. Pak by nejvyšší horou Evropy nebyl Mont Blanc, ale sovětský Elbrus. Na severozápadě jsou soustředěny největší ostrovy - Velká Británie, Island, Irsko. Na severu Nová země a Špicberky. Na jihu jsou to pak Korsika, Sicílie, Sardinie a Kréta. Průměrná nadmořská výška je kolem 290 m a to je nejméně ze všech světadílů. Nížiny zaujímají asi 60 % území. Nejnižší místo je v proláklině Kaspické nížiny (-28 m). Nejvyšším evropským pohořím jsou Alpy (Mt. Blanc, 4807 m). Na jihu se setkáváme i dnes s vulkanickou činností a zemětřesením. Na Sicílii se tyčí i nejvyšší činná sopka Etna (3340 m). Setkáme se zde s poměrně vlhkým podnebím.

Další sekce katalogu Evropa

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Evropě, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Evropa. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Evropy jsou prezentovány v sekci Evropa first minute.