-

Dovolená Itálie a Malta letecky

Kalábrie

Prožijte příjemnou dovolenou v Kalábrii a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Itálii nebo na Maltě tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Kampánie

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky do Kampánie v Itálii nebo na Maltě, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Malta

Nasedněte na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit na Maltu v Itálii nebo na Maltě, kde si budete moci na břehu za zvuků šplouchajících vln bezezbytku užívat takovou letní dovolenou, jaká má dovolená u moře být

Ostrov Ischia

Letní dovolená, strávená v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních na Ischii, pro vás určitě nebude zklamáním a na čas, strávený v Itálii nebo na Maltě, budete zajisté vzpomínat jen v tom nejlepším

Ostrov Sardinie

Protože cestování letadlem je stále populárnější, nasedněte i vy na některé z letadel, mířících s turisty na Sardinii v Itálii nebo na Maltě a zjistěte, proč patří tato destinace k jedněm z nejoblíbenějších a dovolená je tu tak populární

Ostrov Sicílie

Neobejde-li se vaše ideální letní dovolená u moře bez lenošení a odpočinku na plážových lehátkách u moře či hotelového bazénu, pak je ostrov Sicílie pro vás skvělým místem, kde si v Itálii nebo na Maltě užijete dostatku klidu k oblíbenému způsobu relaxace

Dovolená Itálie a Malta - informace

Itálie je místo, kde se staré mísí s moderním. Tato země je plná krásných měst, nádherného umění, dobrého jídla, fotbalu a rychlých aut. Italové jsou velmi rodinné typy. Rádi se schází u společného jídla nebo jen tak s přáteli v kavárně. Jsou také velkými sportovními fanoušky a v neděli, kdy se koná zápas jejich oblíbeného týmu, se všichni nahrnou na stadion, takže ulice zůstanou zcela vylidněné.

Dovolená Itálie a Malta - fotografie

Italové také zbožňují automobilové závody. Mezi velmi navštěvované město v Itálii patří Benátky(Venezia). Rozkládají na 117 malých ostrovech, které propojuje síť 177 kanálů. Neexistují zde žádné ulice, takže musíte cestovat buď "vodním autobusem", nebo jako řada turistů na gondole. Tomuto nádhernému městu však hrozí nebezpečí, že bude postupně zaplaveno mořem. Proudy vody způsobené silným provozem na kanálech mají za následek, že základy staveb podléhají erozi. Znečištěný vzduch a vlhkost zase poškozují ozdobné fresky na stěnách. Další nebezpečí s sebou mohou přinést i záplavy, které hrozí při každém přílivu.

Itálie je jedním z turisty nejnavštěvovanějších států světa. Pláže najdete prakticky po celém pobřeží Bibione, Rimini, velmi oblíbeným místem je i Gardské jezero a v zimním období Alpy. Počasí převládá subtropické středomořské s odpovídající vegetací.

Dovolená Itálie a Malta - fotografie

Hotely a penzióny na Maltě jsou většinou součástí místních osad. Návštěvník je tak, ať již chce nebo nechce, naprosto přirozeně zatažen do života maltských obyvatel. Ovšem jako nejdůležitější důvod, proč je ostrova Malty pro notorické povalovače na pláži jednoduše škoda, lze uvést následující: jen stěží byste našli jiný kousek země, kde je na tak úzkém prostoru shromážděno tolik historicky cenných staveb, dokumentů a jiných památek ze všech epoch mnohatisíciletých dějin lidstva. Dalo by se téměř říci, že celý ostrov je jedno jediné muzeum. Příčinou toho, proč se téměř na každém rohu nachází nějaká kulturně - historicky zajímavá památka, spočívá v tom, že Malta jíž od starověku až donedávna platila díky své poloze a ideálně chráněným velkým přírodním přístavům jako klíčová pozice pro ovládání Středozemního moře.

Ostrov leží přímo v jeho srdci na nejužším místě mezi Evropou a Afrikou. Odtud bylo možno ideálně kontrolovat veškerou lodní dopravu z Východu na Západ a opačně. Malta se tak stala ideálním odrazovým můstkem mezi Evropou a Afrikou. Není divu, že všichni panovníci "starého světa", nebo ti, kteří se za ně považovali, zanechali na Maltě své stopy jako dobyvatelé - počínaje Féničany, Byzantinci, Araby, Kartáginci, Římany, johanity, Španěly a Francouzi a konče Británií, jejíž vojska měla na ostrově základny až do roku 1978. Ale již dlouho před Féničany, kteří žili na ostrově přibližně od roku 750 do roku 200 před naším letopočtem, žil na ostrově Malta tajemný národ doby kamenné se svébytnou kulturou a náboženstvím, jaký se nikde jinde nevyskytoval. Tento národ uctíval "Velkou Matku Země", bohyni, ztělesněnou nadměrně velkou ženskou postavou a stavěl na její počest z velikých bloků skály obrovské chrámy. Působivé zbytky těchto chrámů se ještě dnes nacházejí na několika místech tohoto malého ostrova.

Dovolená Itálie a Malta - fotografie

Jeden z důvodů, proč se Malta nestala atraktivním cílem milovníků dovolené na písčité pláží, spočívá jistě v tom, že ostrov má z větší části skalnaté pobřeží. Toho si cení hlavně potápěči, neboť k vidění je zde mnohé. Mořská fauna zde totiž zůstala ještě nedotčená. Krásné písčité zátoky, které se na Maltě také nacházejí, leží zpravidla trochu stranou, ponechány v přírodním stavu. Pro aktivní typ "objevitele" je to jistě to pravé. Zhýčkaný hotelový host by dal ovšem jistě přednost bazénu v areálu hotelu, tak jako většina pasivních rekreantů v dnešní době.

Doplňující informace k dovolené v Itálii nebo na Maltě

Kdysi někdo prohlásil, že všechny cesty vedou do Říma. Itálie a Malta patří mezi velmi oblíbené destinace nejen pro letní dovolenou.

Z Čech turisté jezdí do Itálie nejčastěji vlastním automobilem, aby se mohli v klidu kochat krajinou kolem sebe a poznávat nádherná místa, které jim tento kraj nabízí. A další výhodou vlastního cestování je, že si můžete vybrat ubytování v Itálii dle vlastních představ.

V italských letoviscích se budete cítit jako byste byli doma. Obyvatelé vítají s otevřenou náručí všechny turisty, kteří se zde rozhodli strávit dovolenou. Více cenných rad a informací, které vás provedou jednotlivými částmi Itálie a Malty, včetně popisů letovisek a pláží, turistických zajímavostí a ubytování, naleznete na webu Itálie a Malta.

Pro mnohé z turistů je důležitým vodítkem při výběru místa dovolené také počasí. Klimatické podmínky v Itálii jsou rozdílné. Tepleji bývá samozřejmě na jihu, kde se mohou teploty v létě vyšplhat až na 45°C. Oproti tomu na Maltě je podnebí stálejší. Jaké jsou aktuální teploty můžete zjistit na stránkách s předpovědí počasí pro Itálii a Maltu na několik následujících dní.

Kdo raději o dovolené cestuje po památkách a nevadí mu přesouvání se z místa na místo, měl by využít poznávacích zájezdů do Itálie. Během jediného zájezdu lze poznat takové skvosty, jakými jsou Řím, Florencie, Benátky a odnést si jen ty nejhezčí zážitky.

Další sekce katalogu Itálie a Malta

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Itálii nebo na Maltě, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Itálie a Malta. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Itálie nebo na Maltu jsou prezentovány v sekci Itálie a Malta first minute.