-

Dovolená Kampánie

Sampieri

Dovolená Sampieri - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Sampieri a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Kampánii v Itálii nebo na Maltě mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená Kampánie - informace

Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je sopka Vesuv. Neapol je hlavní město Kampánie. Neapolský záliv je jedním z nejnavštěvovanějších míst Itálie. Na hornatém Sorrentském poloostrově leží jedno městečko vedle druhého a všechna mají bohatou historii. Z města Sorrento nebo z velkého neapolského přístavu můžete navštívit jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře - Capri. Nebo můžete navštívit antická města Pompeje a Herkuláneum, která byla v roce 79 zasypána popelem. Letiště se nachází v Neapoli.

Dovolená Kampánie - fotografie

Kampánie, se svým hlavním městem Neapolí, je jednou z nejkrásnějších částí jihozápadní italské pevniny a zároveň turisticky významné a vyhledávané pobřeží. Krásné a romantické přírodní scenérie podél Tyrhénského pobřeží jsou doplněny významnými historickými památkami ve městech Paestum, Agropoli, Marina di Camerota a Palinuro. Součástí Kampánie je Národní park Cilento, který je tvořen členitým pobřežím se skalnatými útesy, zátokami a písečnými plážemi. Tato oblast s průzračným mořem se přímo nabízí ke strávení romantické a nezapomenutelné dovolené. Ideální klimatické podmínky vám umožní prožití příjemné dovolené od května až do října. Minulost Kampánie je spjata s Etrusky a Řeky, jejichž obrovské památky se dochovaly v Paestu.

Vnitrozemí s úrodnými obdělávanými rovinami přechází v Amalfské pobřeží se strhujícími výhledy a dramatickou přímořskou oblastí Cilento. Tento kraj nad Neapolským zálivem je známý svým temperamentem a opravdovou radostí ze života. Neapol je úchvatnou metropolí, která žije chaotickou přítomností, ale zároveň si dokázala uchovat ducha středověku ukrytého v bezpočtu památek. Kromě Neapole doporučujeme návštěvu již zmíněného, významného starořeckého naleziště Paestum, světoznámých Pompejí pod Vesuvem, ostrova Capri nebo přístavu Salerno.

Kam jinam v Itálii nebo na Maltě na dovolenou?

Kampánie není jedinou oblastí, kde se dá v Itálii nebo na Maltě prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Itálie nebo na Maltu i na následující místa: Kalábrie, Malta, ostrov Ischia, ostrov Sardinie, ostrov Sicílie.

Další sekce katalogu Kampánie

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Kampánii, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kampánie. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Kampánie jsou prezentovány v sekci Kampánie first minute.