-

Dovolená Jižní Amerika letecky

Ekvádor

Prožijte příjemnou dovolenou v Ekvádoru a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Jižní Americe tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Panama

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky do Panamy v Jižní Americe, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Dovolená Jižní Amerika - informace

Od 16. století do počátku 19. století byl téměř zcela rozdělen do kolonií pod španělskou a portugalskou správou. Dnes zde existuje několik nezávislých republik a pár zbývajících kolonií: Falklandy, Francouzská Guyana a přilehlé ostrovy. Nejvyšší hora Jížní Ameriky v Argentině - Aconcagua - 6 962 m, nejdelší řeka Amazonka. Největší jezero Titicaca, v Chile největší činná sopka Guallatiri 6 060 m, mezi největší státy jížního kontinentu se počítá Brazílie - 8 511 965 km2.

Dovolená Jižní Amerika - fotografie

Jižní Amerika se rozkládá z větší části na jižní polokouli, prochází zde rovník, ze západu je ohraničena Tichým oceánem a z východu Atlantským oceánem. Na západním pobřeží se vypínají Andy, na východ od And jsou rozlehlé oblasti tropického deštného pralesa. K jihoamerickému kontinentu se počítají také přilehlé ostrovy, z nichž většina je kontrolována zeměmi na kontinentu. Karibské ostrovy se řadí k Severní nebo Střední Americe. Nejjižnějším bodem Jižní Ameriky je Patagonie. Patagones (Patagonci) znamená ve španělštině „velká chodidla". Evropští objevitelé tak pojmenovali místní domorodce, protože za sebou nechávali velké stopy - balili si totiž nohy do mohutných zvířecích kožešin. Chránili se tak před chladem, vždyť mrazivý vítr může v Patagonii dosáhnout rychlosti až 160 km/h! Tučňákům a tuleňům je tady rozhodně lépe než lidem.

Další sekce katalogu Jižní Amerika

Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Jižní Ameriky jsou prezentovány v sekci Jižní Amerika first minute.