-

Dovolená El Hierro

El Hierro

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku El Hierro a sami se přesvědčte, proč je dovolená na El Hierru na Kanárských ostrovech mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená El Hierro - informace

Základní informace a ostrovu El Hierro

Dovolená El Hierro - fotografie

El Hierro je nejzápadněji ležícím ostrovem z celého Kanárského souostroví a současně je také ostrovem nejmenším. Severně od ostrůvku El Hierro, ve vzdálenosti asi 80 kilometrů, leží La Palma a směrem na severovýchod se nachází La Gomera. Dále na východ se pak rozkládá Tenerife, Gran Canaria a konečně ostrovy Fuerteventura a Lanzarote. Ty už se nalézají ve vzdálenosti jen asi kolem sta kilometrů od pobřeží Maroka v Africe.

El Hierro není, spolu s malými Kanárskými ostrovy La Gomera a La Palma, takovou typickou dovolenkovou destinací, jak si ji představuje asi většina turistů. Leží stranou hlavního turistického ruchu a na zdejších plážích je možné potkat spíše jednotlivé turisty či skupinky turistů než typické řady slunečníků a plážových lehátek jako ve známějších a turisticky daleko více využívaných ostrovech Kanárského souostroví.

Co na El Hierru

Dovolená El Hierro - fotografie

Na ostrově se bude dovolená líbit všem turistům, kteří spíše než rušné turistické resorty vyhledávají zatím nedotčenou přírodu a unikátní krásu, kterou mohou nabídnout právě jen ostrovy věčného jara, jak se také Kanárských ostrovům někdy přezdívá. Vzhledem ke skutečnosti, že je El Hierro nejzápadněji ležícím ostrovem z celého souostroví, si tady turisté mohou občas připadat jako na konci světa. Husté borovicové lesy, které pokrývají značnou část ostrova, a jedinečné horské scenérie, vytvořené dávnou vulkanickou činností, propůjčují ostrůvku jedinečné kouzlo a atmosféru.

O tom, že El Hierro vzniklo před téměř padesáti tisíci lety mohutnou sopečnou činností, svědčí i jeho severozápadní pobřeží. Vysoké útesy, šplhající se až do výšky přes jeden kilometr, jsou pozůstatky dávného sopečného kráteru, jehož větší část se již sesunula do moře. Právě tato oblast také skýtá nejkrásnější výhledy na celém ostrově nejen na okolní krajinu, ale na celý záliv El Golfo, jak je tento jedinečný přírodní útvar místními nazýván.

Dovolená El Hierro - fotografie

Na rozdíl od větších Kanárských ostrovů jako je Lanzarote, Tenerife nebo Gran Canaria, kam každým rokem přilétají stovky turistů ze všech koutů Evropy, se El Hierro cestovnímu ruchu svým způsobem brání. Nenacházejí se zde žádné rozlehlé hotelové komplexy a je tu jen několik málo možností, kde se mohou turisté, cestující na tento nejzápadnější Kanárský ostrov na dovolenou, ubytovat. Navíc se jedná spíše o jednoduše zařízené motýlky a apartmány. Turisté, kteří by si na své dovolené na Kanárských ostrovech chtěli užívat luxusu a komfortního ubytování, by se měli poohlédnout spíše po některém z turisticky známých Kanárských ostrovů.

Ubytování na El Hierru

Díky omezené kapacitě bývá někdy, a to zejména během hlavní turistické sezóny, problém ubytování na ostrově vůbec sehnat. Nejčastěji sem přilétají turisté, kteří chtějí kombinovat pobyt u moře s výlety za poznáním do vnitrozemí. A i když El Hierro nenabízí díky svému skalnatému a členitém pobřeží příliš možností ke koupání, nacházejí se tu pláže, které určitě stojí za návštěvu.

Dovolená El Hierro - fotografie

K nejznámějším plážím určitě patří ta s černým pískem na samém jihu ostrova, ležící nedaleko osady La Restinga. Tuto vesničku budou znát i turisté, kteří se na ostrov El Hierro vypravili na své vlastní jachtě, neboť právě tady byl vybudován přístav, kde mohou svou loď zakotvit. A z přístavu La Restinga také vyplouvá pravidelné spojení na ostrov Tenerife.

Další oblíbená pláž leží na severu ostrova El Hierro nedaleko zdejšího mezinárodního letiště. Nachází se u vesničky Tamaduste na severovýchodním pobřeží. Jen asi 7 kilometrů odsud, na nejsevernějším výběžku ostrova, pak leží jedno z nejnavštěvovanějších míst na ostrově Charco Manso. Koupání v této oblasti v moři však nebývá doporučováno, neboť se zde vyskytují zrádné mořské proudy. Naopak ideální je koupání v přírodních jezírkách na pobřeží.

Dovolená El Hierro - fotografie

Další možností, kde se mohou turisté vykoupat, jsou jezírka v Pozo de las Calcosas necelé 4 kilometry západně od Charco Manso. Tato osada leží na severu východního pobřeží a je tady k dispozici dokonce restaurace, v níž se mohou turisté občerstvit.

Nejhezčí pláží ostrova je však Playa del Verodal, nacházející se na nejzápadnějším výběžku ostrova El Hierro. V blízkosti nejsou žádné hotely ani podobná ubytovací zařízení a turisté se sem dopravují nejčastěji vypůjčenými auty. Pláž má povrch ze sopečného písku a ani uprostřed hlavní turistické sezóny nebývá nijak rušnou. Turisté, kteří by si chtěli během své dovolené na ostrově El Hierro pořádně užít moře, by se měli vypravit za koupáním právě na pláž Playa del Verodal.

Kam jinam na Kanárských ostrovech na dovolenou?

El Hierro není jedinou oblastí, kde se dá na Kanárských ostrovech prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou na Kanárské ostrovy i na následující místa: Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, Lanzarote, La Palma, Tenerife.