-

Dovolená Kanárské ostrovy letecky

El Hierro

Prožijte příjemnou dovolenou na El Hierru a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře na Kanárských ostrovech tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Fuerteventura

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky na Fuerteventuru na Kanárských ostrovech, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Gran Canaria

Nasedněte na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit na Gran Canarii na Kanárských ostrovech, kde si budete moci na břehu za zvuků šplouchajících vln bezezbytku užívat takovou letní dovolenou, jaká má dovolená u moře být

La Gomera

Letní dovolená, strávená v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních na La Gomeře, pro vás určitě nebude zklamáním a na čas, strávený na Kanárských ostrovech, budete zajisté vzpomínat jen v tom nejlepším

Lanzarote

Protože cestování letadlem je stále populárnější, nasedněte i vy na některé z letadel, mířících s turisty na Lanzarote na Kanárských ostrovech a zjistěte, proč patří tato destinace k jedněm z nejoblíbenějších a dovolená je tu tak populární

La Palma

Neobejde-li se vaše ideální letní dovolená u moře bez lenošení a odpočinku na plážových lehátkách u moře či hotelového bazénu, pak je La Palma pro vás skvělým místem, kde si na Kanárských ostrovech užijete dostatku klidu k oblíbenému způsobu relaxace

Tenerife

Prožijte příjemnou dovolenou na Tenerife a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře na Kanárských ostrovech tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Dovolená Kanárské ostrovy - informace

Základní informace o dovolené na Kanárských ostrovech

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Dovolená na Kanárských ostrovech patří již dlouhou dobu k nejoblíbenějším způsobům, jak u moře trávit čas volna a odpočinku nejen pro turisty z České republiky, ale z celé Evropy. Kanárské souostroví se nachází asi 200 kilometrů severozápadně od pobřeží Západní Sahary a tvoří je několik hlavních ostrovů plus další neobydlené ostrůvky. Skvělá dovolená je možná prožít na ostrovech Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Kanárské ostrovy ostrovy lákají své návštěvníky v první řadě na krásné pláže a průzračně čisté moře dalšími důvody je stále a Příjemně teplé počasí a také krásná neporušená příroda.

Kanárské ostrovy, nebo jak se jim také někdy přezdívá ostrovy věčného jara, leží v subtropickém pásu ve vodách Atlantiku a politicky patří ke Španělsku. To, že se Kanárské ostrovy mohou pyšnit jedinečnou přírodou, potvrzuje i skutečnost, že právě tady byly vyhlášeny hned 4 z celkových 7 španělských přírodních rezervací. Dovolená na Kanárských ostrovech se tak bude určitě líbit milovníkům přírody.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Pro Kanárské ostrovy je charakteristická jejich velká rozmanitost. Pro každého, kdo na toto souostroví přicestuje, nebude dovolená znamenat pouze pobyt na jednom místě, pokud on sám nebude chtít. Každý z ostrovů je něčím jedinečný a turisté, cestující na Kanárské ostrovy, tu najdou jak písečné duny, připomínající nedalekou Afriku, tak také drsná pohoří a dokonce i části ostrovů, které připomínají tropický prales. Ne nadarmo se Kanárským ostrovům také někdy říká malé samostatné kontinenty.

Tenerife

Vůbec největším, a říká se, že i nejzelenějším z Kanárských ostrovů je ostrov Tenerife. Ten se nachází asi 300 kilometrů západně od pobřeží Afriky a dovolená v jeho letoviscích je charakteristická zejména stálým a velmi příjemným podnebím, rozmanitou a zachovalou přírodou a samozřejmě také krásnými plážemi. Vzhledem ke své rozloze nabízí turistům, cestujícím na dovolenou na Kanárské ostrovy, asi největší rozmanitost a též nejširší možnosti relaxace.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Milovníci plážového lenošení tady budou moci relaxovat v mnoha známých letoviscích, k nimž patří kupříkladu Costa Adeje na západě ostrova či Puerto de la Cruz na severu, a dovolená u moře tu bude přesně podle jejich představ. Hodiny a hodiny tady mohou odpočívat na plážových lehátkách ve stínu slunečníků a vnímat jen monotónní šumění vln Atlantiku, jež se rozplývají ve zlatavém písku rozpálené pláže. Naopak aktivní jedinci tady budou moci provozovat celou řadu nejrůznějších sportů a aktivit, například vysokohorskou turistiku nebo cykloturistiku.

Ostrov Tenerife zabírá plochu větší než 2.000 kilometrů čtverečních a nachází se na něm nejvyšší vrchol nejen Kanárských ostrovů, ale dokonce celého Španělska. Ten nese název Pico del Teide a šplhá se do výšky 3.718 metrů. Hora rozděluje ostrov na dvě klimatický rozdílné části, kdy sever je trochu chladnější a také je bohatší na srážky než jižní část ostrova a jih naopak teplejší a o něco vyprahlejší než sever Tenerife.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Dovolená na Tenerife však nemusí znamenat pouze pasivní relaxaci na zdejších plážích nebo takové aktivity, jako jsou již zmiňovaná turistika či cykloturistika. Návštěvníci ostrova Tenerife se ve zdejších letoviscích mohou věnovat celé řadě dalších vodních a plážových sportů, neboť tu nechybí půjčovny náčiní a dostatek prostoru. Milovníci golfu si budou moci zahrát na hřišti špičkových parametrů, které leží v jižní části ostrova u Golf de Sur, a dovolená se tady bude líbit i milovníkům nákupů a nočního života. Rušná letoviska, jako jsou na jihu Tenerife ležící Playa de las Americas a Los Cristianos, neusínají ani po setmění a díky bezcelní zóně je zde i nakupování cenově výhodné.

Fuerteventura

Druhým největším ostrovem v souostroví Kanárské ostrovy je Fuerteventura. Ta se mezi turisty proslavila asi nejkrásnějšími plážemi celého souostroví, jež jsou omývány průzračně čistými vodami Atlantského oceánu. Vzhledem k příznivým povětrnostním podmínkám je dovolená na ostrově Tenerife vhodná nejen pro milovníky koupání v čistém moři a relaxace na přilehlých plážích, ale také aktivní jedince. Ti se zda budou moci věnovat celé řadě vodních sportů, především plachtění, windsurfingu a dalším aktivitám, které vyžadují stálý vítr.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Ostrov Fuerteventura leží ve východní části souostroví Kanárské ostrovy a k africkému kontinentu je ze všech ostrovů nejblíže. Na pobřeží Západní Sahary je to z oblasti Las Playitas jen asi sto kilometrů. Pobřeží ostrova Fuerteventura je značně členité a bylo zde napočítáno více než 150 nejrůznějších pláží a plážiček. Nejvyšším vrcholem ostrova je Pico de la Zarza s výškou něco málo přes 800 metrů.

Pláže na Tenerife mají ve velké většině jen pozvolný vstup do moře a tak je tady letní dovolená vhodná i pro rodiny s dětmi, které čsto míří do oblastí Corralejo na severu či Caleta de Fuste na východním pobřeží. Jejich rodiče se nemusí bát nechat své ratolesti koupat v moři u pláže samotné, neboť tu nehrozí žádné zrádné vodní proudy a jiná podobná nebezpečí. Ty nejznámější a také nejhezčí pláže, vhodné pro plachtění a windsurfing, se nacházejí na poloostrově Jandía v nejjižnější části ostrova Tenerife. Právě tady se nalézají například letoviska Morro Jable nebo Playa de Jandia. Na poloostrově Jandia se nachází i stejnojmenný národní park a také se zde zvedá do výšky 807 metrů nejvyšší vrchol na ostrově.

Gran Canaria

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů je Gran Canaria. Ten je z celého souostroví nejnavštěvovanějším a na turisty, pro něž byla dovolená na tomto ostrově volbou, jak stráví čas odpočinku na Kanárských ostrovech, tady čeká příjemná kombinace krásných pláží, širokých možností sportovních aktivit a nočního života. K nejnavštěvovanějším resortům patří Maspalomas / Playa del Inglés spolu se sousedními Campo Internacional a Meloneras. Vnitrozemí Gran Canarie pak nabízí možnost poznat místní jedinečnou a zatím nedotčenou přírodou a také celou řadou historických památek.

Nejvyšším vrcholem na ostrově Gran Canaria je hora Pico de las Nieves, která se šplhá nad okolní moře do výšky 1.949 metrů. Ostrov Gran Canaria má téměř dokonale kruhový tvar a leží mezi ostrovy Tenerife a Fuerteventura.

Pokud se o některém ostrovu ze skupiny Kanárské ostrovy dá říci, že je miniaturním kontinentem, pak to nejvíce platí o Gran Canarii. Ta je ze všech Kanárských ostrovů geologicky nejstarší a žije zde celá řada endemických živočichů a rostlin. Hlavním důvodem pro tento přírodní unikát je skutečnost, že Kanárské ostrovy nikdy nebyly spojené s pevninou, protože vznikly sopečnou činností přímo uprostřed Atlantiku.

Členité pobřeží ostrova Gran Canaria nabízí svým návštěvníkům neuvěřitelných 150 pláží, z nichž mohou návštěvníci ostrova vybírat jak mezi turisticky dokonale vybavenými a dlouhými písečnými plážemi zejména v okolí dun Maspalomas na jihu, tak také zastrčenými plážemi v malých zálivech, jež se nachází nejčastěji na západním pobřeží ostrova Gran Canaria v okolí Puerto de Mogán, Playa Taurito a Puerto Rico. Dovolená na ostrově Gran Canaria tak určitě nebude pro nikoho nudná a jednotvárná a i proto si taková střediska, jako je San Agustín či Bahía Feliz oblíbily i mladé rodiny s dětmi.

Lanzarote

o tom, že jsou Kanárské ostrovy sopečného původu, svědčí nejlépe čtvrtý v pořadí co do velikosti ostrov Lanzarote. Lanzarote je charakteristický spoustou sopečných kuželů a krajinou zbarvenou do červenohněda. Povrch ostrova, a to hlavně v jihozápadní části, kde se nachází národní park Timanfaya, tvoří vyvřelá sopečná hornina. Vzhledem ke skutečnosti, že je Lanzarote nejmladším z Kanárských ostrovů a vulkanická činnost se zde projevovala ještě před několika stovkami let, tady turisté mohou poznat skutečnou geologicky mladou sopečnou krajinu. Ideálními výchozími místy pro výlety po ostrově jsou letoviska Costa Teguise, Puerto del Carmen či hlavní město Arrecife.

Ostrov Lanzarote nabízí svým návštěvníkům více než 80 pláží, přičemž většina z nich má, až na pár výjimek jako je Playa Blanca, povrch z tmavého vulkanického písku nebo sopečných oblázků. Dovolená se tady bude líbit turistům, kteří chtějí kombinovat odpočinek na zdejších plážích u průzračně čistého Atlantského oceánu s poznáváním vnitrozemí Lanzarote.

La Palma

Nejzápadnějším z Kanárských ostrovů a současně prvním ze třech menších obydlených ostůvků je La Palma. Turisté ji nejčastěji popisují jako zelený ostrov s unikátním podnebím, jež hraje všemi barvami. Na strmých svazích zdejších skal se krčí malebné vesničky a vnitrozemí ostrova je ideální pro vysokohorskou turistiku v překrásné a hlavně nedotčené přírodě. La Palma je také někdy nazývána La Isla Bonita, tady Nádherný ostrov.

Vzhledem ke své rozloze, která jen o málo přesahuje 700 kilometrů čtverečních, je na ostrově La Palma hodně hor. O tom, že jde skutečně o jedinečnou krajinu, svědčí i skutečnost, že na nejvyšším vrcholu ostrova byla vybudována vyhlášená hvězdárna Roque de los Muchachos.

Dovolená na ostrově La Palma je ideální možností, jak strávit čas volna a odpočinku pro aktivní jedince, kteří se chtějí jeden den opalovat a slunit na zdejších plážích a následující den pak podniknout zajímavý výlet do zdejší hor. Na milovníky pěší turistiky tady čekají desítky kilometrů značených turistických stezek různých obtížností.

La Gomera

Letní dovolená na ostrově La Gomera, druhém ze třech menších ostrovů v souostroví Kanárské ostrovy, se bude líbit milovníkům přírody a turistům, kteří si chtějí v čase volná užít dostatek klidu a pohody. I když jde o poměrně malý ostrov, jehož rozloha nedosahuje ani čtyřech stovek kilometrů čtverečních, jeho návštěvníci zde najdou jak holá lávová skaliska, tak také bujné palmové háje a hluboká úrodná údolí.

Ostrov La Palma je ideální pro všechny, kdo chtějí spojit relaxaci na atlantických plážích s pěšími výlety nebo turistikou v oblastech s nedotčenou přírodou. Většina pláží na ostrově La Palma je oblázková a dovolená v jeho letoviscích Playa Santiago, San Sebastián a Valle Gran Rey se bude líbit také surfařům a příznivcům plachtění, neboť tady naleznou ideální podmínky pro své oblíbené aktivity.

El Hierro

Letní dovolená u moře na nejmenším ze souostroví Kanárské ostrovy El Hierro, který svou rozlohou zabírá jen něco málo pod 300 kilometrů čtverečních, se bude líbit hlavně příznivců přístrojového potápění. Průzračně čisté vody v okolí ostrova El Hierro jsou ideální pro objevování zdejších přírodních krás, které pod mořskou hladinou vytvořila sopečná činnost a nyní jsou obsazeny spoustou ryb a dalších mořských živočichů. Znalci tvrdí, že El Hierro je jedno z nejhezčích míst pro potápění v Evropě.

Na pobřeží Ostrůvku El Hierro se nenacházejí žádné písčité pláže a turisté se tak mohou koupat buď na plážích oblázkových, nebo přímo na uhlazených skalách. Vnitrozemí ostrova je charakteristické nespoutanou a jedinečnou přírodu a dovolená se tady bude líbit také milovníkům přírodních krás.

Doplňující informace k dovolené na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou velice žádanou turistickou destinací. Každým rokem mnoho turistů váhá, na který ostrov se má vlastně vydat. Který z ostrovů je ten, co splní jejich očekávání? Pokud se rozhodujete i vy, možná vám při výběru pomohou stránky zaměřené na jednotlivé Kanárské ostrovy.

Pokud byste ještě stále neměli dost informací nebo máte další otázky, na které hledáte odpovědi, podívejte se na rady a názory dalších cestovatelů. Kromě informací o jednotlivých ostrovech, jejich plážích a zajímavostech se můžete podívat také na aktuální předpověď počasí na několik následujících dní.

Další sekce katalogu Kanárské ostrovy

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Kanárských ostrovech, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kanárské ostrovy. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce na Kanárské ostrovy jsou prezentovány v sekci Kanárské ostrovy first minute.