-

Dovolená La Gomera

Playa de Santiago

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Playa de Santiago a sami se přesvědčte, proč je dovolená na La Gomeře na Kanárských ostrovech mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

San Sebastián de la Gomera

Dovolená San Sebastián de la Gomera - ilustrační foto
Dovolená v turistickém resortu San Sebastián de la Gomera znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na La Gomeru na Kanárských ostrovech létá každou sezónu především

Dovolená La Gomera - informace

La Gomera je ostrůvek, který vznikl sopečným výbuchem. Je součástí Kanárského souostroví a může být ideálním místem pro dovolenou plnou klidu a pohody. Třetina území je pod ochranou UNESCO. Hlavní město je San Sebastian, které proslavil Kryštof Kolumbus a najdete zde jeho památník.V horském masivu Alto de Garajonay se nachází národní park (od roku 1979 pod záštitou UNESCO).

Dovolená La Gomera - fotografie

La Gomera vás okouzlí bujnou vegetací, reliéf krajiny dotvářejí početné rokliny a skály kruhovitě se zvažující do moře. Impozantně příkré svahy, strmé vulkanické útesy a pevnosti dodávají ostrovu nenapodobitelnou atmosféru. Nejznámější vesničky, které zde najdete, jsou např. Valle Gran Rey, Chipude, Agulo, Arure. Na ostrově je největší počet palem ze všech Kanárských ostrovů a dohromady jich je asi 10 000. Původní obyvatelé se dorozumívali pískáním. Dodnes tímto způsobem rolníci v odlehlých oblastech komunikují.

Kam jinam na Kanárských ostrovech na dovolenou?

La Gomera není jedinou oblastí, kde se dá na Kanárských ostrovech prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou na Kanárské ostrovy i na následující místa: El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, Tenerife.