-

Dovolená Formentera

Playa Migjorn

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Playa Migjorn a sami se přesvědčte, proč je dovolená na Formenteře na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená Formentera - informace

Nejmenší z Baleárských ostrovů je kouskem téměř tropického ráje. Má patrně nejkrásnější pláže Evropy s křišťálově průzračnou vodou a omamnou vůni piniových hájů. Hlavním centrem turistů je Es Pujols. Od sousední rušné Ibizy je oddělen mořskou úžinou. Mezi nejznámější letoviska a pláže na ostrově patří : Migjorn - nejrozsáhlejší písečná pláž, která je charakteristická bělostným pískem a průzračnou vodou, odtud pramení její přezdívka Varadero Evropy. Pláž má velmi dobrou infrastrukturu, díky své délce patří však ke klidnějším zónám ostrova. Transfer z letiště na Ibize trvá zhruba hodinu a půl lodí a busem. Es Pujols - jedno z nejoblíbenějších turistických městeček Formentery leží u krásné písečné pláže. Večer zde propuká pravá středomořská noc, ožívají četné bary a kluby, na nábřeží se otvírá noční trh.

Dovolená Formentera - fotografie

Na Formenteře se domluvíte katalánsky, španělsky, ale také anglicky či německy. Ostrovská kuchyně je známá především zeleninou, rybami a neodmyslitelným olivovým olejem. Většina jídel je charakterizována chuťovou vytříbeností kde nedílnou součástí je rýže. Vyhlášenou specialitou je guisat de peix, rybí kousky s rýží a česnekovou omáčkou alioli. V období zabíjaček se připravují masitá jídla s rýží a sušená či nakládaná masa. Na ostrově se pěstují a suší vynikající fíky. Ostrov nabízí vynikající podmínky pro vodní sporty, vnitrozemí je vhodné pro horská kola či pěší turistiku. Hlavním střediskem večerní zábavy je Es Pujols, je možno také zamířit do vyhlášených klubů na sousední Ibize, vzdálené pouze přes mořskou úžinu.

Kam jinam na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře na dovolenou?

Formentera není jedinou oblastí, kde se dá na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru i na následující místa: Ibiza, Mallorca, Menorca.

Další sekce katalogu Formentera

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Formenteře, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Formentera. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce na Formenteru jsou prezentovány v sekci Formentera first minute.