-

Dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca letecky

Formentera

Prožijte příjemnou dovolenou na Formenteře a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Ibiza

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky na Ibizu na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Mallorca

Nasedněte na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit na Mallorcu na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře, kde si budete moci na břehu za zvuků šplouchajících vln bezezbytku užívat takovou letní dovolenou, jaká má dovolená u moře být

Menorca

Letní dovolená, strávená v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních na Menorce, pro vás určitě nebude zklamáním a na čas, strávený na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře, budete zajisté vzpomínat jen v tom nejlepším

Dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - informace

Základní informace o Baleárských ostrovech

Dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

I když mnohým turistům zní dovolená na Baleárských ostrovech stále ještě poněkud exoticky, ve skutečnosti se toto půvabné souostroví ve Středozemním moři nachází daleko blíže, než si většina z nich myslí. Čtyři hlavní ostrovy Mallorca, Ibiza, Menorca a Formentera leží ve průzračně čistých středomořských vodách jen asi 200 kilometrů východně od pobřeží Španělska.

Hlavní devizou těchto ostrovů z pohledu turistiky a cestování je více než 300 slunečných dní do jednoho roku a samozřejmě také krásné pláže a průzračně čisté moře. Vzhledem k všestrannosti těchto ostrovů se tady bude dovolená líbit jak milovníkům plážového lenošení a odpočinku, tak také příznivcům aktivně stráveného času volna. Svým způsobem jsou Baleárské ostrovy podobné ostrovům Kanárským.

Dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

Nejznámějšími ostrovy Baleárského souostroví jsou jednoznačně také 4 největší ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Vzhledem k blízkosti k evropskému kontinentu jsou Baleárské ostrovy jednou z nejžádanějších destinací pro dovolenou u moře a patří mezi nejoblíbenější cíle především mezi turisty z Německa, Francie a samotného Španělska.

Proč dovolená na Baleárech?

Jednou z velmi často zmiňovaných výhod ostrovů Mallorca, Menorca a Formentera, je jejich různorodost. Dovolená se tady bude líbit prakticky každému turistovi, jen si musí zvolit ostrov, který bude odpovídat právě jeho představám. Každý z Baleárských ostrovů je totiž něčím jedinečný a může nabídnout svým návštěvníkům to, co na jiných ostrovech nenajdou. Společným jmenovatelem všech Baleárských ostrovů jsou však krásně prohřáté písčité pláže s jemným pískem a průzračně čistou vodou podél nich blízkosti.

Dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

Letní dovolená na ostrovech Baleárského souostroví se bude určitě zamlouvat všem příznivcům šnorchlování, plavání v moři, přístrojového potápění a také vyznavačům nejrůznějších plachtařských sportů. Na ostrovech totiž panují k provozování těchto aktivit ideální podmínky. Protože jsou Baleárské ostrovy blízko k evropské pevnině a golf je na starém kontinentě oblíbeným sportem, dovolená na Baleárských ostrovech se bude líbit i golfistům, neboť turisté, přilétající na Baleárské ostrovy, si tady budou moci zahrát svou oblíbenou hru na několika kvalitních hřištích. Stejně tak jsou ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera oblíbené pro cykloturistiku a jízdu na horských kolech.

Mallorca

Největším z Baleárských ostrovů, který mimochodem každým rokem navštíví více než 10 milionů turistů ze všech koutů světa, je Mallorca. Ta zabírá svou rozlohou více než tři a půl tisíce kilometrů čtverečních a trvale žije na ostrově téměř 900 tisíc obyvatel. Kromě mnoha krásných písečných pláží, kterými se dovolená na Mallorce proslavila daleko za hranicemi Španělska, však ostrov nabízí přijíždějícím turistům daleko více.

Dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

Během pobytu na ostrově Mallorca by turisté neměli určitě vynechat návštěvu hlavního města Palma de Mallorca. Město získalo svůj název naprosto oprávněně, neboť takřka všechny městské ulice lemují vzrostlé palmy. Pro turisty, kteří na ostrov Mallorca přilétají, je toto město obvykle prvním místem, které z Mallorky spatří, protože nedaleko se nachází zdejší mezinárodní letiště. Palma de Mallorca je bohatá na celou řadu nejrůznějších historických památek, z nichž nejznámější je katedrála Panny Marie. Ta stojí jen nedaleko zdejšího přístavu a stala se symbolem celého města.

Na severu ostrova se bude dovolená na Mallorce líbit zejména romantickým duším, protože kromě krásných písečných pláží, na které je pobřeží ostrova Mallorca skutečně bohaté, tady turisté narazí na jedinečnou krajinu. Té dominují nejrůznější skalnaté útesy a útvary, jež profilují zdejší pobřeží. Právě na severu je možné natrefit na celou řadu malých, zastrčených plážiček, kde budou mít jejich návštěvníci dostatek soukromí.

Menorca

Dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

Ostrov Menorca, jež leží ve vzdálenosti asi padesáti kilometrů východně od své větší sestry Mallorky, je ve srovnání s Mallorkou daleko klidnější. Je sice druhým největším z Baleárských ostrovů, ale pro masovou turistiku zatím není Menorca zdaleka tak využívána jako Mallorca. Více než polovinu povrchu ostrova Menorca tvoří krásná a zatím velmi zachovalá příroda a podél pobřeží se mohou turisté koupat na celé řadě písečných či oblázkových pláží. Romantici se pak mohou těšit na spoustu skalnatých zátok.

Povrch ostrova je velmi zelený, neb Menorca netrpí nedostatkem vláhy a přírodě se tady velmi dobře daří. Spousta zeleně charakterizuje nejen vnitrozemí ostrova Menorca, ale také zdejší letoviska. K nejčastěji rostoucím dřevinám na Menorce se řadí olivovníky, borovice a stejně tak celá řada dalších dřevin a křovin.

Dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

I když je dovolená na ostrově Menorca bezpochyby nezapomenutelným zážitkem, turistů na tento malebný ostrov přijíždí jen asi milion za celý rok. To je desetina počtu turistů, přilétajících na Mallorcu. Menorca zabírá plochu asi sedmi stovek kilometrů čtverečních a trvale zde žije necelých 100 tisíc obyvatel.

Ibiza

Třetím největším ostrovem z Baleárského souostroví je Ibiza, jež je vedle ideálních podmínek pro windsurfing a další plachtařské sporty vyhlášená také svou nikdy nekončící zábavou. Nachází se západně od Mallorky, tedy na opačné straně, než leží Menorca, a z přístavu Palma de Mallorca je to na ostrov Ibiza asi 120 kilometrů. Ibiza také leží nejblíže ze všech Baleárských ostrovů španělské pevnině a podobně jako na další Baleárské ostrovy, i sem turisté cestují nejčastěji kvůli krásným bílým písečným plážím a průzračnému moři.

Díky poměrně silnému a konstantnímu větru si dávají na ostrově Ibiza dostaveníčko ti nejlepší surfaři z celé Evropy. To ale neznamená, že by se na Ibize neměla dovolená líbit milovníkům pasivního plážového odpočinku a lenošení. I ti si zde najdou pláže na opalování a odpočinek přesně podle svých představ.

Dovolená na ostrově Ibiza je ovšem vyhlášená také kvůli zdejšímu nočnímu životu a zábavě. Po celé Ibize se nachází obrovské množství nejrůznějších barů, nočních klubů, diskoték, tančíren a dalších zábavních podniků, které patří k evropské špičce. Říká se, že Ibiza nikdy neusíná, a turisté, kteří již v některém z jejích pulzující letovisek prožili dovolenou, to jen potvrzují.

Stejně tak je zde ale možné, a to především podél severního pobřeží ostrova Ibiza, najít klidná a tichá místa či romantické malebné zátoky, schované kdesi v členitém pobřeží, a užít si zde dovolenou plnou klidu a pohody, daleko od živých letovisek na jižním pobřeží ostrova.

Formentera

Jen asi deset kilometrů jižně od Ibizy se nalézá nejmenší ze čtyř turisticky využívaných ostrovů Baleárského souostroví Formentera. Ta zabírá plochu jen asi 80 kilometrů čtverečních a z celého souostroví patří k nejklidnějším ostrovům. Trvale zde žije jen něco málo přes deset tisíc obyvatel a ročně navštíví Formenteru jen řádově několik desítek tisíc turistů.

Je tedy zřejmé, že dovolená na Formenteře je v první řadě charakterizována všudypřítomným klidem a pohodou. Znalci Baleárských ostrovů tvrdí, že na Formenteře se nacházejí ty nejkrásnější pláže z celé Evropy, chlubící se parametry těch nejvyhlášenějších pláží v Karibiku.

Protože ostrov Formentera nemá vlastní letiště, dovolená na něm pro většinu z turistů začíná na ostrově Ibiza, odkud se přepravují lodí do zdejšího přístavu La Savina. A i když by se mohlo zdát, že Formentera nebude dosahovat parametrů větší Baleárských ostrovů, opak je pravdou. I tady najdou návštěvníci ostrova veškerou turistickou vybavenost a budou moci zajít do restaurací, barů a kaváren na něco dobrého a současně si budou moci užívat klidu a pohody, kterých se jim na dalších ostrovech Baleárského souostroví jednoduše nemůže dostat.

Doplňující informace k dovolené na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře

Mallorca, Menorca a Ibiza jsou ostrovy náležející ke Španělskému království. Příjemné koupání, dlouhé písčité pláže zalité sluncem, široká nabídka sportovních možností, ale také luxusní hotelové komplexy s komfortními službami udělaly z ostrovů pravý turistický ráj. Ovšem nejen díky tomu jsou nejčastěji vybírány z nabídky last minute dovolené. Každý z ostrovů má své osobité kouzlo a získal si návštěvníky na něco jiného. Ibiza je rájem zábavy a proto ho navštěvují převážně mladí cestovatelé. Menorca je zárukou klidně strávené last minute dovolené a na Mallorcu míří celé rodiny s dětmi. Na Baleárské ostrovy, jak jsou všeobecně pojmenovány, se začaly pořádat také poznávací zájezdy. V několika dnech máte možnost spojit odpočinek s poznáváním nádherných míst a památek jejichž nabídka je opravdu bohatá.

Pokud milujete teplo, doporučujeme navštívit Baleáry v letních měsících, protože patří do pásma se středomořským klimatem, což znamená chladnější zimy a teplá léta. V červenci a srpnu dosahují teploty v průměru příjemných 29 stupňů a teplota moře se pohybuje mezi 22 až 27 stupni. Nejčastěji navštěvovaným Baleárským ostrovem je Mallorca. V následující předpovědi počasí pro Mallorcu na několik dní, máte možnost sledovat a srovnávat jak se teploty pohybují. Pokud se rozhodujete kde strávit dovolenou a přemýšlíte o některém z Baleárských ostrovů, dalším dobrým pomocníkem při vašem rozhodování mohou být stránky s informacemi věnovanými právě ostrovu Mallorca. Naleznete zde tipy k možným výletům, seznámí vás s jednotlivými částmi ostrova a poskytne rady od turistů, kteří zde již byli.

Další sekce katalogu Mallorca, Ibiza, Menorca

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Mallorca, Ibiza, Menorca. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru jsou prezentovány v sekci Mallorca, Ibiza, Menorca first minute.