-

Dovolená Portugalsko letecky

Jižní Portugalsko

Prožijte příjemnou dovolenou v Jižním Portugalsku a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Portugalsku tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Ostrov Madeira

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky na Madeiru v Portugalsku, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Dovolená Portugalsko - informace

Leží na jihozápadě Pyrenejského poloostrova, tvoří 150 km široký a 550 km dlouhý pruh země podél Atlantického pobřeží s převažující pahorkatinou. K území patří také Azorské ostrovy a Madeira. Řeky Tejo a Douro rozdělují území Portugalska na severní, střední a jižní oblast. Zemědělsky se využívá například pobřežní plošina a jihozápadní velice úrodná nížina řeky Ribatejo.

Dovolená Portugalsko - fotografie

V Portugalsku od 8. do 13. století zde vládli muslimští Maurové. Jindřich Mořeplavec se ve 14. století stal prvním objevitelem zámořských krajů a zahájil tak portugalskou námořní tradici. Podnikaly se plavby kolem Afriky a byla objevena cesta do Indie. Jako jiné koloniální mocnosti, i Portugalsko vykořisťovalo po staletí své africké a indické kolonie. V roce 1926 byla vojenským pučem nastolena fašistická diktatura, která byla svržena teprve v roce 1974 takzvanou Karafiátovou revolucí.

V rámci EU patří sice Portugalsko k nejchudším zemím, od roku 1986, kdy do EU vstoupilo, lze ale pozorovat neustálý ekonomický růst. Portugalsko zaznamenává stálý příliv zahraničních investorů. Portugalská vláda se snaží šetřit - a pozitivním výsledkem její restriktivní politiky je udržení míry inflace v posledních letech pod hranicí 3 %, což je na portugalské poměry velice dobrý výsledek. Pro ekonomiku jsou velice důležité příjmy z cestovního ruchu.

Další sekce katalogu Portugalsko

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Portugalsku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Portugalsko. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Portugalska jsou prezentovány v sekci Portugalsko first minute.