-

Dovolená ostrov Folegandros

Chora (Folegandros)

Dovolená Chora (Folegandros) - ilustrační foto
Kdo si během dnů volna a zaslouženého odpočinku rád užívá dostatku soukromí, tomu se bude v hlavním městě Chora ostrova Folgandros dovolená určitě líbit.

Dovolená ostrov Folegandros - informace

Ostrov Folegandros se nachází nedaleko známější kykladských ostrovů Santorini, který leží asi 30 kilometrů jihovýchodně, Milos, jež se nalézá necelých 20 kilometrů západně a konečně Ios, ležícím 30 kilometrů východně. Dovolená na ostrově Folegandros zatím není mezi turisty tak známá a vyhledávaná, ale škoda je to hlavně pro cestovatele, neboť Folegandros máš svým návštěvníkům určitě co nabídnout.

Dovolená ostrov Folegandros - fotografie

Při pohledu od mořem zaujme návštěvníky Folegandru na první pohled barva zdejších skal. Tam má železitý odstín a podle toho získal ostrov jedno ze svých pojmenování. Vnitrozemí je hornaté a na zdejších vršcích se nachází jen naprosté minimum vegetace. To ale neznamená, že dovolená na ostrově Folegandros bude připomínat pobyt na poušti či v nějaké pustině. Jižní pobřeží Folegandru je krásně zelené a úrodné.

Vzhledem k jižní poloze ostrova se tady daří teplomilným rostlinám a dřevinám jako jsou vinná réva, olivovníky a fíkovníky. Dovolená ve zdejších jižních letoviscích je tak podobná dovolené na zelených ionský ostrovech západně od Řecka, mezi které patří například Korfu, Zakynthos nebo Lefkada.

Dovolená ostrov Folegandros - fotografie

Protože cestování a cestovní ruch není na ostrově Folegandros zatím tak rozvinutý a ostrov není intenzivně turisticky využívám, dovolená tady se bude líbit jedincům, kteří si hlavně chtějí užít klidu a pohody a nevadí jim, že v místě ubytování může chybět obvyklý luxus. Na zdejších plážích například není možné zapůjčit lehátka a slunečníky, ale je celá řada turistů, pro něž není pobyt u moře bez těchto propriet o nic ochuzen.

Na ostrově Folegandros je jen málo pláží. Jedna z největších je v letovisku Agkali na západním pobřeží ostrova. Asi 500 metrů západně pak leží další pláž Agios Nikolaos. Dovolená na těchto plážích se bude líbit turistům, kteří si chtějí užít průzračně čistého moře a současně si užívat na plážích, které nejsou ani v nejvyšší sezóně přeplněné turisty.

Dovolená ostrov Folegandros - fotografie

Asi nejznámější pláží ostrova je Livadaki, na níž se turisté dostanou nejsnáze lodí. Ta je vyhlášená pro své čisté moře a pobyt na této pláži je velmi atraktivní pro příznivce šnorchlování a také přístrojového potápění.

Znalci někdy tvrdí, že Folegandros připomíná svým vzhledem jakýsi labyrint. Letní dovolená se tady bude líbit i turistům, kteří mají rádi horskou turistiku. Ti zde budou moci podrobně prozkoumat vnitrozemí ostrova, kterým se táhne síť kamenných zdí. Ty zde halvně brání sesuvům půdy a současně vytváří jakési terasy, na kterých jsou obdělávaná drobná políčka, zahrádky anebo se tu pase dobytek.

Kam jinam v Řecku na dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Folegandros

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Folegandru, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute ostrov Folegandros.