-

Dovolená Řecko letecky

Epirská riviéra / Parga

Městečko Parga na západním pobřeží Řecka zatím není mezi turisty příliš známé, ovšem ti z cestovatelů, kteří tu svou dovolenou už prožili, si je obvykle nemohu vynachválit.

Olympská riviéra

Ačkoliv nebyla Olympská riviéra většinou turistů pro dovolenou zatím objevená, i tento řecký regionu pod bájnou horou Olymp má svým návštěvníkům během letní turistické sezóny u moře co nabídnout.

Ostrov Folegandros

Dovolená na ostrově Folegandros se bude líbit všem, kdo preferují malé a zastrčené vesničky, roztroušené podél členitého pobřeží, před moderními a často přelidněnými letovisky.

Ostrov Ithaka

Ithaka se do povědomí cestovatelů zapsala především svou nádhernou krajinou, v níž ostře kontrastují vnitrozemské hory se zelenými olivovými háji podél pobřeží, omývaném tyrkysově modrým mořem.

Ostrov Kalymnos

Ostrov lovců mořských hub Kalymnos láká své návštěvníky v první řadě na prosluněné písečné pláže, průzračně čisté moře a též celou řadu památek ze starověkého a středověkého Řecka.

Ostrov Karpathos

Karpathos se může pyšnit více než stovkou pláží a je tak ideálním místem pro dovolenou všech jeho návštěvníků, kteří si chtějí užívat všudypřítomné pohody a klidu a také nefalšované atmosféry starého Řecka.

Ostrov Kasos

Prožijte příjemnou dovolenou na ostrově Kasos a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Řecku tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Ostrov Kefalonia

Kefalonia je oblíbeným místem pro dovolenou v Řecku nejen kvůli blízkosti k České republice, ale též pro bujnou a prakticky po celý rok zelenou přírodu, která krásně kontrastuje s modrým mořem v okolí ostrova.

Ostrov Korfu

V mnoha turistických průvodcích o Řecku je možné se dočíst, že Korfu je smaragdem Středozemního moře. A každoroční velký zájem o dovolenou v jeho letoviscích tuto skutečnost jen a jen potvrzuje.

Ostrov Kos

Na dovolenou na Kos cestují hlavně jedinci, kteří chtějí během svého pobytu u moře poznat i něco ze zajímavé a bohaté historie Řecka. Kos je totiž na antické památky velmi bohatý.

Ostrov Kréta

Největší z řeckých ostrovů Kréta je ideální pro dovolenou jak aktivních jedinců, kteří se mohou těšit na spoustu volnočasových aktivit, tak také příznivců klasického lenošení na rozpálených plážích.

Ostrov Kythira

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky na ostrov Kythira v Řecku, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Ostrov Lefkada

Na dovolenou na jónskou Lefkadu se do Řecka létá hlavně kvůli křišťálově čistému moři, stálému slunečnému počasí od jara do podzimu, a také kvůli plážím, zaklesnutými mezi divokými skalisky.

Ostrov Lesbos (Lesvos)

Turisté, přilétající na Lefkadu na dovolenou typu last moment, nejčastěji cestují do letovisek na jejím západním pobřeží, kde na ně čekají jedinečné pláže s bílým pískem, ukryté mezi strmými skalami.

Ostrov Limnos

Dovolená ostrov Limnos - ilustrační foto
Na dovolenou na Limnos jezdí skuteční znalci, neboť tato zajímavá řecká destinace ještě není tak hluboce zapsána v turistickém povědomí a nádherné pláže jsou zde prakticky liduprázdné.

Ostrov Milos

Na dovolenou se slevou na poslední chvíli odlétám každým rokem na ostrůvek Meganissi jen hrstka turistů, neboť nabídka ubytování není tak široká a dostat se ke zvýhodněnému zájezdu je spíše otázkou štěstí.

Ostrov Mykonos

Prožít dovolenou na Mykonosu je ideální volbou pro romantické duše, které si chtějí vychutnat skutečné Řecko, neboť přes den jeho návštěvníci obvykle odpočívají na písečných plážích a po setmění se vydávají toulat se v úzkých uličkách hlavního města.

Ostrov Naxos

Ačkoliv není největší z ostrovů v Kykladském souostroví Naxos mezi turisty příliš znám, je skvělým cílem pro prožití jedinečné dovolené. Kontrast nejvyšší zdejší hory Zeus s dlouhými písečnými plážemi lahodí oku nejen znalců estetiky.

Ostrov Paros

Pobyty se slevou na největším z ostrovů Kykladského souostroví Naxosu je velmi vítanou možností, jak strávit dovolenou na jednom z nejhezčích řeckých ostrovů, na kterém však mnoho dalších turistů nepotkáte.

Ostrov Paxi

Paxi, nebo též Paxos, leží jen asi deset kilometrů jižně od známého ostrova Korfu. Mezi turisty je znám svými krásnými zátokami, průzračně čistou vodou v moři a všudypřítomnou zelení.

Ostrov Rhodos

Na dovolenou na Rhodos do Řecka odlétají ve velké většině milovníci slunce a tepla, neboť jde o jeden z nejjižněji položených řeckých ostrovů a na jeho návštěvníky tu čeká stále slunečné počasí po celou sezónu.

Ostrov Samos

Ještě donedávna přelétali na dovolenou na Samos hlavně dobrodruzi, neboť jeho pobřeží bylo pro turistiku z velké části zatím neobjevené. A i dnes je většina pláží na ostrově Samos v nejvyšší sezóně prakticky liduprázdná.

Ostrov Santorini

Santorini je jedním z nejpůsobivějších ostrovů v Egejském moři a na dovolenou sem nejčastěji přelétají romantické duše a spousta zamilovaných párů. Atraktivní je též pro novomanžele, kteří sem přilétají prožít líbánky.

Ostrov Sifnos

Dovolená ostrov Sifnos - ilustrační foto
Jedinci, kteří si chtějí na dovolené užít skutečné Řecko a poznat něco z jeho tradiční kultury, volí pobyty na turisticky zatím nepříliš známém kykladském ostrovu Sifnos.

Ostrov Skiathos

Příjemným ostrůvkem pro pohodovou a klidnou dovolenou v Řecku je Skiathos. Ten se nalézá jen pár kilometrů od ostrova Skopelos a jsou pro něj charakteristické do dálky vonící borovicové háje. Zájemci o historii tu mohu navštívit několik hradů.

Ostrov Skopelos

Skopelos je jedním z kandidátů na označení nejzelenější ze všech řeckých ostrovů. Na ploše necelých 100 kilometrů čtverečních se nachází celá řada chladivých borovicových hájů a u zdejších pláží šplouchá tyrkysově modré moře.

Ostrov Symi

Ostrůvek Symi leží ve východní části Egejského moře, jen pár kilometrů od turecké pevniny. Většina turistů Symi pro dovolenou zatím neobjevila a ve velké většině sem jezdí pouze na krátké výlety z ostrova Rhodos.

Ostrov Thassos

Hlavními lákadly ostrova Thassos, jenž byl podle řecké mytologie sídlem bájných Sirén, na které dnes láká své návštěvníky, jsou krásné písečné pláže a prakticky liduprázdné zátoky s příjemně vyhřátým a čistým mořem.

Ostrov Zakynthos

Zakynthos a jeho pláž Navagio patří k nejčastěji fotografovaným místům v celém Řecku. Zakynthos je charakteristický spoustou zeleně, tyrkysové modrý mořem podél pobřeží a samozřejmě též krásnými písčitými plážemi.

Poloostrov Attika

Poloostrov Attika je skvělou volbou pro ty z turistů, kteří si chtějí na dovolené v Řecku užívat odpočinku na pláži v kombinaci s poznáváním řecké metropole Atény, neboť toto jedinečné město se nachází právě v Attice.

Poloostrov Chalkidiki

Důvodem, proč každým rokem cestují tisíce turistů na dovolenou k moři do Řecka právě na Chalkidiki, je jeho téměř tisíc kilometrů dlouhé pobřeží se spoustou krásných pláží.

Poloostrov Peloponés

Poloostrov Peloponés se nachází v jižní části pevninského Řecka a na dovolenou sem míří hlavně milovníci teplého počasí a příjemně prohřátého moře.

Dovolená Řecko - informace

Základní informace o dovolené v Řecku

Dovolená Řecko - fotografie

Řecko dlouhodobě patří do trojky nejnavštěvovanějších zemí, kam se během sezóny letních dovolených vydává strávit svůj zasloužený čas odpočinku nejvíce turistů z celé České republiky. Čím si ale tato východoevropská země získala takovou přízeň a již od začátku minulého století se vyhřívá na výsluní turistické popularity? Důvodů, proč strávit dovolenou právě v Řecku, je hned několik.

Ať si kdo chce co chce říká, pravděpodobně nejpádnějším důvodem pro cestu na Peloponéský poloostrov nebo na některý z řeckých ostrovů jsou velmi přijatelné ceny. Za relativně málo peněz se před turisty otevírá doslova a do písmene ráj jako stvořený k odpočinku a relaxaci. A to se ještě dá během letních měsíců velmi často sehnat dovolená v Řecku s last minute slevou, takže celková finanční náročnost cesty do Helénské republiky ještě klesne.

Řecko a jeho pláže

Dovolená Řecko - fotografie

V Řecku se bez diskuse nacházejí ty nejkrásnější pláže v celé Evropě. Dovolená, jakou může Řecko svým návštěvníkům nabídnout, je velmi lákavá a turisté, kteří do Řecka přicestují tu mohou trávit dovolenou na sněhobílých plážích v hřejivých paprscích středomořského slunce u šplouchajících vln křišťálově čistého moře. Záleží jen na každém z nich, zda bude jeho dovolená prožitá v rušném a pulzující letovisku, jakými jsou například Stalida na Krétě nebo Kolymbia na ostrově Rhodos, či klidném a zastrčeném místečku. Řecko má pro každého ze svých návštěvníků něco.

Povrch řeckých pláží tvoří nejčastěji jemný písek, který sem tam přechází do pláží smíšených, kde se turisté mohou slunit a opalovat na jemných oblázcích a kamíncích. Řecko je na pláže skutečně bohaté a tak má dovolená strávená v některém z řeckých letovisek všechny předpoklady k tomu stát se nezapomenutelným zážitkem. Nachází se tu jak malé zastrčené pláže, obklopené skalisky a jen obtížně přístupné, tak pláže velké, které dosahují délky až 10 kilometrů a na kterých si návštěvníci mohou užívat komfortu v podobě lehátek, slunečníků, sprch se sladkou vodou, sociálních zařízení, stánků s občerstvením nebo taveren a celou řadu půjčoven s nejrůznějším plážovým vybavením. Turisté, kteří mají již Řecko a jeho ostrovy procestované, budou určitě znát takové skvosty, jakými jsou pláže Perissa na Santorini, Anthony Quinn a Ladiko nedaleko letoviska Faliraki na ostrově Rhodos nebo Nei Pori na Olympské riviéře.

Dovolená v Řecku

Dovolená Řecko - fotografie

Dovolená v takové zemi, jako je Řecko, je synonymem pro kreativně strávený volný čas a nepřeberné množství volnočasových aktivit. Na své si zde přijde snad úplně každý. Palmy a další subtropické rostliny, jemný bílý písek, azurově modré nebe odrážející se na mořské hladině. Pod dojmem všech těchto vjemů, které se s ubývající zeměpisnou šířkou a blízkostí k rovníku zintenzivňují, si leckdo může připadat jako v tisíce kilometrů vzdáleném Karibiku.

Dovolená v Řecku nikdy nebude jednotvárná. To správné místo k trávení času volna a odpočinku mohou turisté vybírat ze široké nabídky letovisek jak na řecké pevnině, tak z více jak dvou tisíc ostrovů. Všechna letoviska, a že jich má Řecko v nabídce celou řadu, se od sebe liší a každé z nich nabízí svým návštěvníkům něco jedinečného a unikátního. Záleží jen na konkrétním jedinci, zda dá přednost romantice na bájném Santorini, rodinné dovolené na riviéře pod majestátným Olympským pohořím, permanentně blankytnému nebi a tropickým teplotám na nejjižnějším evropském ostrově Kréta nebo bude chtít poznávat a objevovat krásy temperamentní Lefkady.

Dovolená Řecko - fotografie

Rozsah nabídky letovisek, kterými Řecko disponuje a kde je možné strávit příjemnou letní dovolenou, staví leckterého turistu, plánujícího navštívit Řecko, před jen obtížně řešitelné dilema. Který ostrov je tedy ten pravý a jaké že letovisko na řeckém pobřeží je to nejlepší? Existují na takovéto a podobné otázky vůbec jednoznačné odpovědi?

Řecko a jeho letoviska

Stačí položit tento dotaz komukoliv, kdo již svou dovolenou na některém z řeckých ostrovů nebo v některém z mnoha letovisek na pobřeží Jónského či Egejského moře v Řecku strávil a je téměř jisté, že odpověď každého z dotázaných bude jedinečná. Vzhledem k až neskutečnému množství ostrovů a nepřeberném množství krásných pláží se turisté, kteří již Řecko někdy navštívili, jen zřídkakdy shodnou na jednom místě.

Dovolená Řecko - fotografie

Obecně lze říci, že mezi nejoblíbenější ostrovy v Řecku patří Kréta, Rhodos, Zakynthos, Lefkada, Korfu či zatím ne příliš známý Thassos. To ale rozhodně neznamená, že tímto výčtem nabídka populárních ostrovních letovisek končí a Řecko už nemá svým návštěvníkům co nabídnout. Jen nabídka zájezdů na řecké ostrovy od českých cestovních kanceláří zahrnuje několik desítek více či méně známých ostrovů. A k tomu je potřeba ještě připočítat letoviska na západním pobřeží Jónského moře a stejně tak východořecká střediska na březích moře Egejského.

Mezi nejpopulárnější a také turisticky nejoblíbenější řecké pláže se řadí například pláž Tsambika na ostrově Rhodos, ostrov Lesbos má svou proslulou Eftalou, na Lefkadě patří k nejnavštěvovanějším plážím Porto Katsiki a pláž Egremni, na kterou se lze dostat pouze sestupem po 347 strmých schodech. Na největším řeckém ostrově Kréta se nachází pláž Matala se svou proslulou jeskyní, Korfu se zase chlubí svou unikátní pláží Kanál lásky (Canal d'Amour). Na Kefalonii patří k nejpopulárnějším plážím sněhobílý Myrtos, ostrov Zakynthos má zase svou romantickou a z řeckých pláží zřejmě nejfotografovanější pláž Ztroskotání se slavným rezivějícím vrakem lodi Panagiotis. A v podobném duchu by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho, Řecko je zkrátka na malebné a úchvatné pláže více než bohaté. Stačí si tedy vybrat a skvělá dovolená může začít!

Památky v Řecku

Dovolená Řecko - fotografie

Dalším důvodem, proč by měla letní dovolená proběhnout právě v takové zemi, jakou je Řecko, je jeho dlouhá a neuvěřitelně bohatá historie. Na jeho území prakticky neexistuje místo, které by nebylo opředeno pověrami a mýty. Celé Řecko je v podstatě taková pomyslná pokladnice historie, naplněná až po okraj poutavými bájemi a příběhy o všemocných božstvech, slavných antických hrdinech, zajímavých událostech a významných bitvách, odehrávajících se během prošlých staletích.

Turisté, prahnoucí po poznávání historie Řecka, mohou zejména na poloostrově Attika, kde leží Athény, ale i spoustě jiných míst včetně ostrovů téměř na každém kroku obdivovat velmi zachovalé ruiny starověkých měst a spousty dalších významných antických míst. Příznivci archeologie a ti z návštěvníků Řecka, kteří se zajímají o dávné civilizace, zase určitě ocení celou řadu muzeí a velké množství míst, kterými je Řecko doslova poseto a kde proběhly nebo stále ještě probíhají archeologické vykopávky.

Jedinci, kteří spíše než k výtvorům člověka inklinují k výtvorům a krásám přírody, se zase budou v Řecku cítit jako v ráji uprostřed bující středomořské přírody, obklopeni zástupci subtropické fauny. Řecko disponuje unikátní přírodou, která určitě nikoho nezklame. Konec konců na řeckých ostrovech roste divoce několik druhů orchidejí, velmi dobře se daří typickým olivovníkům a ze všech koutů země voní pinie. To je atmosféra jako stvořená k tomu, aby letní dovolená byla tím, čím být má.

Řecká kuchyně

V neposlední řadě pak Řecko láká spousty turistů na svou osobitou středomořskou kuchyni, která dodává pobytu v některém z řeckých letovisek ten pravý nádech Řecka. Za ochutnání jistě stojí lahodná řecká vína, med, samozřejmě proslavený olivový olej, bez kterého si lze středomořskou gastronomii jen těžko představit, vyhlášený lehký jogurtový salát tzatziki nebo typický slaný sýr feta.

Doplňující informace k dovolené v Řecku

Vyslovíme-li Řecko, většině se určitě vybaví antické památky a báje, stovky ostrovů, ale také nádherně strávená dovolená na plážích u průzračného moře.

Řecko patří již dlouhá léta mezi nejžádanější destinace při volbě dovolené. Kromě nádherných pláží a čistého moře vás překvapí klidnými zákoutími, kde budete téměř sami, a vynikající kuchyní. Věhlasná jména, jakými jsou Kréta nebo Rhodos, již staletí lákají návštěvníky na svoji pohostinnost a přívětivé obyvatele.

Řecké podnebí je velmi příjemné a pro Evropana předvídatelné. Středomořské klima znamená teplá léta a studené zimy. Občas se mohou objevit přeháňky, které ale netrvají dlouho. Pokud vás zajímá, jaké teploty panují v Řecku v těchto dnech, podívejte se na aktuální počasí v Řecku a můžete sledovat aktuální teplotní stav.

Protože je Řecko značně rozsáhlé a během jedné dovolené určitě nestihnete poznat celé jeho kulturní a historické dědictví, nabídka cestovních kanceláří zahrnuje též poznávací zájezdy do Řecka. V několika dnech máte možnost procestovat velký kus této krásné destinace a přivézt si spoustu zážitků z poznávání historických památek a úchvatných míst.

Řecko a jeho ostrovy nabízejí každému něco. Ať sem míříte za odpočinkem nebo chcete strávit dny volna o něco aktivněji, věřte, že jste na správném místě. Pokud uvažujete o Řecku jako o místě dovolené a nejste si jisti, že už máte dostatek informací, podívejte se na Řecko na webu, kde najdete spoustu rad a tipů nejen na nejrůznější výlety.

Další sekce katalogu Řecko

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Řecku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Řecko. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Řecka jsou prezentovány v sekci Řecko first minute.