-

Dovolená ostrov Ios

Chora (Ios)

Protože mě Chora, hlavní město Iosu, malebným starobylým městečkem s křivolakými uličkami, letní dovolená se tu určitě bude líbit milovníkům historie.

Město Ios

Dovolená město Ios - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku město Ios a sami se přesvědčte, proč je dovolená na Iosu v Řecku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Mylopotas

Mylopotas je pravděpodobně nejznámějším turistickým resortem na celém ostrově a díky písečné pláže je tu dovolená u moře populární i mezi rodinami s dětmi.

Dovolená ostrov Ios - informace

 Dovolená ostrov Ios - fotografie

Ostrov Ios patří do Kykládského souostroví nacházejícím se v Egejském moři. Je znám jako ostrov nekončící zábavy nočního života. Turisty láká na nadherně zlaté pláže přímo stvořené pro strávení báječné dovolené, malé bílé domečky s typicky modrými okenicemi, uzoučké uličky a místní folklór. Na ostrově o rozloze 108 km2 žijí zhruba 2000 obyvatel. Členité pobřeží je lemováno plážemi a malými přístavišti. Hlavním městem ostrova je Chora. Nachází se v blízkosti přístavu Mylopotas. V tomto historickém městě nalezneme ruiny hradeb, chrám Evangelismos (v roce 1903 zde byly odkryty pozůstatky byzantského chrámu) a kostel Panaghia Gremiotissa. K posezení vás na každém kroku lákají bary, restaurace a kavárny, kterých je zde opravdu dost. Dalšími památkami na ostrově jsou klášter v Kalamos a udajný hrob Homéra v Plakotau. Mezi nejkrásnější pláže ostrova patří Koumbaru, Mylopotas, Yialos a Mangari. V červenci zde vanou silnější větry, které příjemně osvěží v parném dni na pláži.

Kam jinam v Řecku na dovolenou?