-

Dovolená USA

Dovolená USA - informace

Spojené státy americké (USA) zabírají jižní část severoamerického kontinentu. Jsou omývána Atlantickým oceánem , Mexickým zálivem a Tichým oceánem. Tvoří je 50 států a District of Columbia – území hlavního města Washingtonu.

Dva státy – Aljaška a Havaj jsou oddělené od všech ostatních. Každý stát má svůj zákonodárný systém. USA jsou nejbohatším státem světa, mají obrovská území úrodné půdy, uhlí, ropy a dalších nerostných surovin. Povrch krajiny charakterizují dva horské systémy táhnoucí se při okrajích kontinentu – Skalnaté hory na západě a Appalače na východě.

Tři největší města USA podle počtu obyvatel a zároveň nejlákavější turistické destinace jsou New York, Los Angeles a Chicago. Další místa, která stojí v USA za návštěvu, jsou: na na východě hlavní město Washington D.C., na jihu Florida s pověstnými plážemi na Miami, kolébka jazzu New Orleans v Louissianě nebo v Tennessee Great Smoky Mountains. Na západě ve státě California pak Hollywood, San Francisco, Yosemite nebo Sequoia National Park, v Arizoně Grand Canyon, Death Valley a Las Vegas v Nevadě. Na severu země nezapomeňte navštívit Michiganské jezero nebo „město růží“ Portland.

Kam jinam v Severní Americe na dovolenou?

USA není jedinou oblastí, kde se dá v Severní Americe prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Severní Ameriky i na následující místa: Mexiko.