-

Dovolená Abu Dhabi

Abu Dhabi

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Abu Dhabi a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená Abu Dhabi - informace

Abú Dhabí (Abú Zabí) je jedním z emirátů Spojených arabských emirátů a zároveň též jejich hlavním městem. Je největším a nejbohatším emirátem SAE. Abú Dhabí je též pokládáno za nejbohatší město na světě, dříve byla zdrojem jeho bohatství ropa, dnes jsou to spíše finanční služby a cestovní ruch. Nabízí nám překrásné pobřeží, úchvatná místa a spoustu dalších věcí.

Dovolená Abu Dhabi - fotografie

Nejvýznamnějším místem města je ulice Corniche, která vede podél pobřežního bulváru. Měří víc než 6km a stále se prodlužuje. Najdeme zde překrásné parky, zahrady, fontány a krásné pláže. Z památek stojí za zmínku Bílá pevnost (Al-Hosn Palace), která byla postavena v 19. století a je tak nejstarší stavbou města. Významným bode města je i instituce výzkumu a vzdělání Cultural Foundation.

V blízkosti města se nachází uměle vytvořený ostrov Al Lulu, na kterém stojí komerční stavby, rezidence, restaurace a spousta dalších vybavení. Ostrov je však veřejnosti přístupný pouze od 8 do 20h. Dalším ostrovem patřícím k městu je ostrov Yas, který je považován za klenot Perského zálivu. Nachází se zde např. Ferrari Park, známý okruh závodu Grand Prix či Water World. Jedním z nejluxusnějších letovisek je Saadiyat Island, kde je spoustu písečných pláží, jezdecký a golfový klub a dalších atrakcí.

Dovolená Abu Dhabi - fotografie

Ve městě Abú Dhabí je 18 obchodních center, mnoho butiků, arabských obchůdků a trhů. K nejnakupovanějším suvenýrům patří hlavně zlaté šperky. V okolních pouštích emirátu jsou ještě stále k vidění pozůstatky beduinské kultury. Vláda je chce, ale co nejdříve přeměnit na oázy a přilákat další turisty. V emirátu máte spoustu možností jak strávit volný čas např. se můžete potápět v nádherně čisté vodě či zažít dobrodružnou cestu (Wadi Bashing) skrz kamenitý terén do míst, kde se můžete kochat pohledem na vodopády, horská jezírka a hlavně poznat místní faunu.

Kam jinam ve Spojených arabských emirátech na dovolenou?

Abu Dhabi není jedinou oblastí, kde se dá ve Spojených arabských emirátech prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Spojených arabských emirátů i na následující místa: Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm Al Quwain.