-

Dovolená Barbados

Dovolená Barbados - informace

Barbados se nachází v Atlantském oceánu, a je považován za karibský ostrov, nejvýchodnější z Návětrných ostrovů (Winward-Inseln), asi 320 km severovýchodně od Trinidadu. Rozlohou zaujímá 416 km? a žije zde přes 200 tisíc obyvatel. Hlavním městem je Bridgetown. Pláže na jihu a západě jsou z jemného bílého, růžového a někdy medově zbarveného písku. Najdete zde také většinu turistických hotelů. Na východním pobřeží Barbadosu vlny Atlantiku naráží na skalnaté pobřeží a je zde nedotčená příroda. Ostrov je převážně plochý a pouze na severu mírně zvlněný. Hlavní město Bridgetown je „anglické“, najdete zde i miniaturní verzi Trafalgar Square, včetně sochy britského admirála Lorda Nelsona. Město je poměrně malé, hlavními atrakcemi jsou trh Fairchild, katedrála St.Michaels, stará synagoga nebo muzeum Barbadosu.

Dovolená Barbados - fotografie

Dalšímu turistickými cíly na Barbadosu jsou Codrington College (jedna z nejstarších škol teologie na západní polokouli), holandský větrný mlýn Morgan Lewis Windmill z dob plantáží cukrové třtiny, terasovité zahrady Andromeda s původními tropickými rostlinami, botanická zahrada v hluboké rokli Welchman Hall Gully. Cesta East Coast Road, která vede podél východního pobřeží, nabízí úchvatný výhled na burácející vlny Atlantiku, tříštící se o skály. Na východním pobřeží ostrova v Bathsheba jsou pastelově barevné domy, místo je také známé svými keramickými výrobky. Pobřeží Platinum Coast s bílými plážemi a tyrkysovým mořem je známé také pod názvem „místo milionářů“. V nejsevernější bodě ostrova St. Lucy se nachází jeskyně Animal Flower Cave, která byla vytvořena postupně mořskou vodou. Korálové skály zde mají lesk v různých odstínech.

Barbados se v posledních letech stal jednou z nejkrásnějších golfových destinací v Karibiku, bylo zde vybudováno velké množství golfových hřišť. Na Barbadosu se také hodně hraje tenis, volejbal a dokonce i hokej. Pro milovníky jízdy na koni je zde několik stájí, a konají se zde také dostihy. Z vodních sportů na Barbadosu je plavání, potápění, jachting, windsurfing a vodní lyžování na jižním a západním pobřeží.

Dovolená Barbados - fotografie

Korálové útesy v Carlisle Bay a Folkestone Marine Park s mnoha vraky jsou rájem pro šnorchlování. Každý rok se na Barbadosu konají závody v rybolovu na hlubokém moři. Barbados má tropické klima, díky stálým pasátům zde po celý rok panují příjemné teploty. Období sucha trvá od prosince do června, od července do listopadu jsou krátké, tropické dešťové přeháňky. Od listopadu do března slunce svítí v průměru 8-10 hodin, od dubna do října 8-9 hodin. Tropické cyklóny můžete potkat od června do listopadu.

Kam jinam v Karibiku nebo ve Střední Americe na dovolenou?

Barbados není jedinou oblastí, kde se dá v Karibiku nebo ve Střední Americe prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Karibiku nebo do Střední Ameriky i na následující místa: Kuba.