-

Dovolená Karibik a Stř. Amerika letecky

Kuba

Prožijte příjemnou dovolenou na Kubě a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Karibiku nebo ve Střední Americe tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Dovolená Karibik a Stř. Amerika - informace

Střední Amerika je vlastně dlouhý úzký pás země, které spojuje Severní a Jižní Ameriku. V nejužším místě je mezi Tichým oceánem na západě a východně položeným Atlantickým oceánem pevnina o šíři pouhých 50 km. V roce 1904 bylo započato s výstavbou Panamského průplavu, který měl oba oceány propojit. Stavba trvala 10 let a podílelo se na ní 75 000 dělníků.

Dovolená Karibik a Stř. Amerika - fotografie

Pobřeží Střední Ameriky měří celkem 5 600 km a je pokryto tisíci písečných pláží zastíněných palmami, rybolov je zde velice rozšířený. Slovo Panama znamená v překladu hojnost ryb. Pobřeží Atlantického oceánu lemuje řada malých ostrůvků a najdete zde také druhý nejdelší korálový útes na světě. Jsou zde časté deště, půda je zde tak vlhká, že si lidé musejí stavět domy na kůlech. Pobřeží Tichého oceánu je sušší, srážek zde spadne asi polovina.

Před miliony let ještě Severní a Jižní Amerika nebyly propojeny. Když se tyto dva obrovské světadíly srazily, došlo k vytvoření četných sopečných pohoří, která dnes tvoří páteř Střední Ameriky. Dnes zde naleznete kolem 250 sopek, z nich 50 je stále činných. Říká se, že z kteréhokoliv místa v Salvadoru zahlédnete nějakou sopku. Jednou z nich je například sopka zvaná Boqueron (Pacifický maják) z jejíhož jícnu neustále vytéká rozžhavená láva.

Dovolená Karibik a Stř. Amerika - fotografie

Ve Střední Americe vládne tropické podnebí a díky četným srážkám a vydatným slunečním paprskům je zde půda velice úrodná. Obrovské oblasti jsou pokryty vlhkými džunglemi a mlžnými pralesy. Úrodná půda, která se nachází v údolích Střední Ameriky, se výborně hodí k pěstování kávy a banánů, avšak nejdůležitější plodinou je zde kukuřice, už starověcí mayové si z ní k snídani vařili kaši, kterou ochucovali chilli papričkami. Část obyvatel obývá rušná města, ale většina z nich žije na vrchovině, kde je chladněji. Jejich způsob života je velice poklidný a nijak se neliší od způsobu jakým žili před tisíciletími první indiánští osadníci.

Na guatemalském trhu je velký výběr zeleniny, ovoce a barevných látek. Obyvatelé tkají své vlastní pestrobarevné látky. Dříve se používalo červené barvivo získané z rozmačkaných brouků, kterému se říkalo košenila a které se vyváželo do celého světa. Nyní se používají syntetická barviva.

Další sekce katalogu Karibik a Stř. Amerika

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Karibiku nebo ve Střední Americe, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Karibik a Stř. Amerika. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Karibiku nebo do Střední Ameriky jsou prezentovány v sekci Karibik a Stř. Amerika first minute.