-

Dovolená Port El Kantaoui

Port El Kantaoui

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Port El Kantaoui a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Port El Kantaoui v Tunisku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená Port El Kantaoui - informace

Port El Kantaoui se svými 400 tisíci obyvatel patří mezi největší město Tunisu,leží kolem rušného rybářského a obchodního přístavu v jižní části srpovitého Hammametského zálivu, jen necelých 20 km od mezinárodního letiště v Monastiru.

Dovolená Port El Kantaoui - fotografie

Početné památky, včetně pěti kilometrů vzácně dochovaných křesťanských katakomb a archeologické muzeum dokládají strategický, hospodářský i kulturní význam původně fénické osady, později hlavního města byzantské provincie. Islámský ribat - klášterní pevnost vojensky organizovaných mnichů, bojovníků za islámskou víru, zde postavili Arabové jako součást dlouhé obranné linie táhnoucí se podél afrického pobřeží Středozemního moře.

K posvátným patří malé krychlové stavby s kopulí nazývané koubba nebo marabout, mauzolea s pozůstatky svatých. Stará, dokonale uchovaná medina u přístavu s velkou mešitou, dominantní věží, majákem, pevností a tržištěm tvoří kontrast starobylých tradic s moderním městem. Okolní přírodní bohatství, vynikající kuchyně, kulturní programy a přitažlivé pláže proměnily Port El Kantaoui v mezinárodní přímořské středisko. Znovu musíme opakovat dvě slova, jež jsou pro dovolenou v Tunisku nejvýstižnější - odpočinek a uvolnění.

Kam jinam v Tunisku na dovolenou?

Port El Kantaoui není jedinou oblastí, kde se dá v Tunisku prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Tuniska i na následující místa: Bizerta, Hammamet, Mahdia, Monastir, Nabeul, ostrov Djerba, Sousse, Zarzis.

Další sekce katalogu Port El Kantaoui

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Port El Kantaoui, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Port El Kantaoui. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Port El Kantaoui jsou prezentovány v sekci Port El Kantaoui first minute.