-

Dovolená Ölüdeniz - hotely

Liberty Hotels Lykia

Náhled objektu Liberty Hotels Lykia, Ölüdeniz, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Ölüdeniz a na ubytování v hotelu Liberty Hotels Lykia budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Egejské riviéře, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Orka Sunlife Resort

Náhled objektu Orka Sunlife Resort, Ölüdeniz, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Turisty vyhledávaný Hotel Orka Sunlife Resort je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Ölüdeniz prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Egejské riviéře příjemný čas relaxace

SENTIDO Lykia Resort & Spa

Náhled objektu SENTIDO Lykia Resort & Spa, Ölüdeniz, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do hotelu SENTIDO Lykia Resort & Spa, kde si můžete v resortu Ölüdeniz na Egejské riviéře bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Dovolená Ölüdeniz - informace

Asi nejznámější pláž na Egejské riviéře na západním pobřeží Turecka a současně oblíbené letovisko Ölüdeniz leží necelých 10 kilometrů jižně od města Fethiye. Na letiště do města Dalaman je to odsud něco málo přes 40 kilometrů a tak musejí turisté, kteří se rozhodli prožít svou dovolenou v Turecku právě v oblasti Ölüdeniz, počítat s více než hodinu trvajícím transferem.

Dovolená Ölüdeniz - fotografie

Zátoce Ölüdeniz se někdy přezdívá Modrá laguna, ačkoli správný překlad z turečtiny bys měl být Mrtvé moře. Tento název však vůbec nekoresponduje se skutečným stavem zdejší laguny a zřejmě vznikl proto, že je dobře chráněna před vlivy otevřeného moře a tak je pořád klidná a hladinu čeří jen mírný větřík.

Pláž v zátoce Ölüdeniz bývá často řazena mezi nejhezčích 10 pláží na celém světě a charakteristický je pro ní jemný písek, který jen pozvolna klesá do průzračně čistých vod Egejského moře. Proto je tady dovolená ideální pro rodiče, kteří si s sebou do Turecka vzali i své malé děti. Stejně tak je Ölüdeniz skvělým místem pro pobyt méně zdatných plavců.

Dovolená Ölüdeniz - fotografie

Aktivní jedinci pak budou určitě Ölüdeniz znát jako místo se skvělými podmínkami pro paragliding. Parašutisté startují z nedaleké hory Babadag a z výšky se jim naskytne nádherný pohled na jednu z nejfotografovanějších pláží nejen Egejské riviéry, ale celého Turecka.

Protože vesnička není nijak velkým a rušným letoviskem, nabídka ubytování je tady poměrně omezená. Kdo však zvolí ubytování v některém ze zdejších hotelů nebo apartmánů, bude to mít na jedinečnou pláž Ölüdeniz skutečně jen několik desítek metrů. Na ní se pak bude moci věnovat populárnímu plážovému lenošení a užívat si až neuvěřitelně čisté a příjemně prohřáté vody při pobřeží.

Kam jinam na Egejské riviéře na dovolenou?

Ölüdeniz není jediným místem, kde se dá prožít na Egejské riviéře příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Turecka i na následujících místech: Bitez, Bodrum, Calis, Didim, Fethiye, Gümbet, Güvercinlik, Icmeler, Karaburun, Kusadasi, Marmaris, Ortakent, Sarigerme, Torba, Turgutreis, Yalikavak.

Další sekce katalogu Ölüdeniz, Egejská riviéra

Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Ölüdeniz jsou prezentovány v sekci Ölüdeniz first minute.