-

Last minute Jižní pobřeží (Burgas a okolí)

Arkutino

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Arkutino příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na jižní pobřeží (do Burgasu) v Bulharsku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Carevo

Na dovolenou last minute do bulharského Careva cestuji hlavně jedinci, kteří si chtějí užívat dokonalých služeb a mít možnost bavit se nejen přes den, ale i po setmění.

Černomorec

Na dovolenou se slevou na poslední chvíli přilétají do letoviska Černomorec ti z turistů, co si tu chtějí užívat hned několika písečných pláží a příjemně prohřátého moře.

Djuni

Dovolená na poslední chvíli v bulharském letovisku Djuni patří nejen mezi turisty z České republiky k velmi žádaným, neboť jde o luxusní a dobře vybavené černomořské letovisko.

Elenite

Dovolená s last moment bonusem v Elenite je čas strávený v poklidném letovisku s možností výletu na Slunečné pobřeží, jen necelých 10 kilometrů vzdálený a turisticky exponovaný resort.

Kiten

Last minute pobyty v Kitenu získávají každým rokem díky několika zdejším písečným plážím na stále větší oblibě nejen mezi českými turisty, ale i v zahraničí.

Lozenec

Last moment pobyty v Lozenci patří díky klidné atmosféře a absenci masové turistiky k oblíbeným a často žádaným možnostem, jak strávit v Bulharsku příjemnou dovolenou.

Nesebar

Last minute dovolená v Nesebaru se bude líbit především těm z turistů, kteří chtějí kromě plážového lenoší a koupání v prohřátém moři poznat i něco z historie Bulharska.

Obzor

Last moment pobyty v Obzoru budou vyhovovat všem turistům a cestovatelům, co chtějí prožít svou dovolenou v Bulharsku stranou hlavních turistických center.

Pomorie

Pobyty s last minute slevami v Pomorie jsou vyhledávány především turisty, kteří chtějí spojit pobyt u moře s návštěvou zdejších lázní.

Primorsko

Primorsko je mladé a rozvíjející prázdninové středisko a tak se to bude last minute dovolená líbit všem turistům, kteří jsou zvyklí na luxus a vysokou kvalitu služeb.

Ravda

Podobně jako last moment dovolená v Nesebaru, i v menším letovisku Ravda, které s ním sousedí, je mezi turisty nejen z České republiky dosti oblíbená.

Slunečné Pobřeží

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Slunečné pobřeží se bude líbit všem turistům, kteří si chtějí užívat maximálního komfortu a pohodlí a současně zdejších dlouhých pláží.

Sozopol

Protože je Sozopol vedle oblíbeného letoviska současně i malebným historický městečkem, pobyty v poslední minutě tu budou vyhovovat i těm z turistů, kteří chtějí poznat více ze zdejší historie.

Svatý Vlas

Pobyty na poslední chvíli v resortu Svatý Vlas budou vyhovovat každému, kdo chce být blízko ke Slunečnému pobřeží a zároveň stranou nejrušnějších míst plných turistů.

Jižní pobřeží (Burgas a okolí) last minute - informace

Jižní pobřeží Černého moře v Bulharsku patří k jedněm z nejvyhledávanějších a také nejoblíbenějších oblastí pro last minute dovolenou v průběhu letní turistické sezóny. Bulharsko má nejen mezi turisty z České republiky z pohledu cestování dlouhodobou tradici a na letní dovolenou k moři se do Bulharska jezdí a létá již dlouhá desetiletí.

Last minute Jižní pobřeží (Burgas a okolí) - fotografie

Centrem jižní černomořské oblasti je přístavní město Burgas, které je jak druhým největším námořním přístavem v celém Bulharsku, tak také jedním z míst, kde mohou přistávat letadla s turisty z celé Evropy. Právě do Burgasu míří na svou last minute dovolenou většina návštěvníků této jihoevropské země a odtud se pak nejčastěji autobusy a autokary přemisťují dále do svých hotelů v okolních letoviscích.

Nejsevernějším prázdninovým střediskem jižního pobřeží Bulharska a okolí Burgasu je malé městečko Obzor. To je situováno asi na půli cesty mezi již zmiňovaným Burgasem a Varnou, která je naopak turistickým centrem severního úseku bulharského černomořského pobřeží. Do obou těchto měst je to z obzoru asi 60 kilometrů.

Last minute Jižní pobřeží (Burgas a okolí) - fotografie

Západně od městečka Obzor se směrem do bulharského vnitrozemí zvedá zalesněné pohoří a díky tomu panuje v Obzoru částečně horské podnebí. A ačkoliv je Obzor od letiště v Burgasu i Varně poměrně vzdálen, v současnosti zažívá turistický rozvoj a nechybí mu obvyklá vybavenost a infrastruktura moderních letovisek.

Nejdůležitějším prázdninovým rezortem v burgasské části Černého moře je určitě dobře známé letovisko Slunečné pobřeží. To se v bulharštině nazývá Slnčev Brjag a patří k nejprestižnějším resortům na břehu Černého moře. Do Burgasu je to odsud asi 30 kilometrů a tak transfer z letiště trvá jen necelou hodinu. Pro last minute dovolenou je Slunečné pobřeží velmi oblíbené. Jde o dynamicky se rozvíjející a velmi živé středisko s desítkami moderních hotelových kapacit a širokými možnostmi zábavy nejen během dne, ale i po setmění.

Největším lákadlem pro turisty, kteří chtějí prožít svou last minute dovolenou právě na Slunečném pobřeží, je zdejší téměř 10 kilometrů dlouhá písečná pláž. Ta je velmi široká a v některých místech je potřeba ujít až 200 metrů, než se turisté dostanou z pobřežní promenády k hladině příjemně prohřátého Černého moře. Povrch pláže tvoří jemný zlatavý písek a v některých místech se dokonce vytvářejí písečné duny. Jde o jednu z nejznámějších bulharských pláží a o její kvalitě a čistotě svědčí opakované ocenění Modrou vlajkou.

Last minute dovolená na Slunečném pobřeží se bude líbit i rodinám s malými dětmi, neboť rodiče se nemusejí obávat nechat své ratolesti koupat se na zdejších plážích s mírným vstupem do moře samotné. V blízkosti pláže se pak nalézá několik tobogánů a dalších atrakcí, které ocení zejména ti nejmenší z návštěvníků tohoto regionu v Bulharsku. Last minute dovolená na Slunečném pobřeží však není jen koupání a užívání si průzračně čisté vody Černého moře, ale též o možnost provozování celé řady vodních a plážových sportů. V resortu mají hosté k dispozici tenisové kurty, minigolf, nejrůznější dětská hřiště a další možnosti, jak trávit svůj volný čas.

Asi šest kilometrů jižním směrem od Slunečného pobřeží leží na malém poloostrově historické město Nesebar, které se díky své starověké architektuře dostalo již roku 1983 na Seznam světového dědictví UNESCO. Zdejší historické centrum však není jediným lákadlem, kvůli kterému sem přijíždějí každým rokem tisíce turistů z celé Evropy. V novější části města Nesebar, která leží na pevnině, vyrostla za posledních několik desetiletí spousta nových hotelů a apartmánů nejrůznějších kategorií, nabízející služby jak nenáročným klientům, tak také turistům, kteří si potrpí na luxus.

Mezi přístavním městem Burgas a Nesebarem je situováno malé příjemné letovisko Pomorie, z něhož je to jak do Nesebaru, tak Burgasu, asi 20 kilometrů. Na rozdíl od již zmiňovaného Slunečného pobřeží je Pomorie poměrně klidně letovisko, v němž se ale turisté během své last minute dovolené v Bulharsku určitě nebudou nudit. Zajímavostí městečka Pomorie jsou také známé bahenní lázně, které je možné najít na skalnatém poloostrově nedaleko stejnojmenného jezera. Ke koupání v moři slouží v tomto prázdninovém resortu hned tři pláže, přičemž severní a jižní jsou klasické bulharské písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, kde se bude líbit hlavně rodinám s malými dětmi. Uprostřed mezi nimi pak leží takzvaná Černá pláž s léčivým bahnem.

Zdejší centrum Burgas leží u stejnojmenné zátoky a směrem od vnitrozemí jej obklopují jezera Burgasské, Atanasovské a Mandrenské. Od největšího bulharského přístavu Varna je Burgas vzdálen necelých 140 kilometrů a i když Burgas nepatří k nejvyhledávanějším letoviskům pro last minute dovolenou, jde o frekventované místo, v němž přistávají letadla s turisty a právě v Burgasu začíná většina transferů do konkrétních letovisek podél Černého moře.

Na Jižní straně Burgasského zálivu leží menší letovisko Černomorec, které je vyhledáváno zejména pro svou blízkost k samotnému Burgasu a tudíž není nutný dlouhý transfer z letiště. Turisté zde mají pro last minute dovolenou k dispozici tři písečné pláže, přičemž většina leží jen pár minut chůze od jednotlivých ubytování. Černomorec se může pyšnit kvalitní turistickou vybaveností a na své návštěvníky tu čeká celá řada restaurací, hospůdek a kaváren. Po setmění je možné zajít na diskotéku či do některého ze zdejších nočních klubů.

Dále na jihovýchod od Černomorce, jen asi 5 kilometrů přes malebnou zátoku, je situováno starobylé město Sozopol. V současnosti jde o jeden z nejhezčích a také turisty nejnavštěvovanějších prázdninových resortů v Bulharsku, jež je k nalezení více než 30 kilometrů jihovýchodním směrem od Burgasu. Historie se v oblasti Sozopolu začala psát již v sedmém tisíciletí před naším letopočtem a dnes tu mají turisté k dispozici pro svůj odpočinek a relaxaxi dvě pláže. Ta menší, severně situovaná, se nalézá kousek od zdejšího rybářského přístavu, a větší z obou pláži pak leží jižně od letoviska. Obě mají pozvolný vstup do moře a dovolená s last minute slevou na těchto plážích je vyhledávána hlavně rodiči s malými dětmi.

20 kilometrů jižně od Sozopolu se na břehu Černého moře nalézá populární letovisko Primorsko. To je charakteristické svými písečnými plážemi s jemným bílým pískem, které pravidelně dostávají ocenění Modré vlajky za svou čistotu. I v Primorsku se jeho návštěvníci mohou koupat hned na dvou plážích. Ta severní je menší a naopak jižní se táhne od samotného Primorska podél malebné zátoky v délce více než dvou kilometrů směrem na jih.

Letovisko Primorsko plynule navazuje na prázdninové středisko Kiten. To se nalézá na opačné straně zátoky než samotné Primorsko a i v Kitenu mají jeho návštěvníci během své dovolené typu last minute k dispozici hned několik pláží. V severní části letoviska leží asi půlkilometrová pláž v malé zátoce a od zdejšího přístavu směrem na jih se pak táhne další, více než kilometrová, pláž, která končí u ústí řeky Karaagač.

Turisté, kteří pokračují po příbřežní silnici dále na jih, respektive jihovýchod, se po asi 7 kilometrech dostanou do Lozence, dalšího oblíbeného resortu v jižní části bulharského pobřeží Černého moře. Lozenec patří ke spíše klidnějším letoviskům a last minute dovolenou tu tráví hlavně turisté, kteří si chtějí užít klidu a pohody.

O dalších necelých 10 kilometrů jihovýchodně se pak nalézá Carevo, městečko s celou řadou možností ubytování a spoustou malých pláží podél svého členitého pobřeží. Na dovolenou do Careva přilétají ti z turistů, kteří nechtějí trávit čas své dovolené v pulzujících letoviscích jako je Slunečné pobřeží a současně si chtějí užít zábavu nejen přes den, ale i v noci. Carevo totiž nabízí možnosti bavit se i po setmění. Koupat se mohou návštěvníci Careva v celé řadě malých zátok, které tady tvoří ji zmiňované členité pobřeží, a užívat si dostatku soukromí a klidu.

Kam jinam v Bulharsku na last minute dovolenou?

Jižní pobřeží (Burgas a okolí) není jediným místem, kde se dá v Bulharsku prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) do Bulharska a ušetřit i na následující místa: Severní pobřeží (Varna a okolí).

Další sekce katalogu Jižní pobřeží (Burgas a okolí)

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na jižním pobřeží (v okolí Burgasu) je publikována v sekci dovolená Jižní pobřeží (Burgas a okolí). Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na jižní pobřeží (do Burgasu) jsou k nalezení v sekci Jižní pobřeží (Burgas a okolí) first minute.