-

Last minute dovolená Bulharsko

Jižní pobřeží (Burgas a okolí)

Dovolená s last minute slevou na poslední chvíli v jižní části Bulharska je, ve srovnání s pobytem ve střední a severní části černomořského pobřeží, daleko klidnější a i v současnosti je zde možné užít si původní atmosféry starého Bulharska.

Severní pobřeží (Varna a okolí)

Na last minute dovolenou se slevou se do severní části černomořského pobřeží v Bulharsku vydávají zejména turisté, kteří si chtějí během dovolené užít luxusu a komfortu v moderních hotelích a apartmánech.

Bulharsko last minute - informace

Zlatý písek, příjemně prohřáté moře a zrekonstruované betonové hotely ze druhé poloviny minulého století - tak nějak si asi většina z českých turistů představí Bulharsko. To bylo dříve jednou z mála zemí, kam se od nás dalo cestovat na dovolenou k moři a kde se také távila velká část socialistického bloku čas letních prázdnin. Tenkrát ještě žádné last minute nabídky neexistovaly a dovolená v Bulharsku se objednávala s velkým předstihem... Jenže doby socialismu jsou dávno pryč, Bulharsko od té doby urazilo pořádný kus cesty a dovolená v Bulharsku patří dnes k nejžádanějším službám na poli cestování a cestovního ruchu v České republice.

Last minute dovolená Bulharsko - fotografie

Dovolená v Bulharsku tedy vždy patřila k nejpopulárnějším a nyní, po několika desetiletích, turisté tuto slovanskou zemi s balkánskými kořeny nejen v rámci last minute dovolené začínaji znovu objevovat. Do letovisek v Bulharsku, nejčastěji na pobřeží Černého moře, se jednak vracejí se ti, kteří zde již trávili dovolenou v minulosti a jednak ti, které třeba zlákala zajímavá last minute cena za pobyt bulharských prázdninových střediscích a pro které je však zatím Bulharsko zemí neznámou.

Ti, pro které je dovolená v Bulharsku opakovanou volbou a kteří často využívají zajímavých last minute nabídek, do této balkánské země přilétají především kvůli dlouhým písečným černomořským plážím a také kvůli levné a současně velmi chutné bulharské kuchyni. Bulharská letoviska se však v současnosti, díky prudkému rozvoji cestovního ruch, rozrůstají a u pláží Černého moře postupně přibývají nové hotely. Ty již splňují evropské standardy a turistům, kteří se rozhodli pro Bulharsko jako pro zemi, kde prožijí svou dovolenou, slibují komfortní ubytování a veškeré doplňkové služby pro prožití příjemného času odpočinku.

Last minute dovolená Bulharsko - fotografie

Současné katalogy cestovních kanceláří, které mají Bulharsko ve své nabídce a u kterých se pak v sezóně dá sehnat výhodná last minute dovolená v Bulharsku, už obvykle prezentují moderní stránku této balkánské země a většina cestovatelů pak o ní hovoří jako o skutečně krásném a důležitém kusu země. Bulharsko svou přírodou a kulturou totiž tvoří jakýsi přechod mezi Orientem a Evropou, což po staletí spoluutvářelo jeho dějiny a tvář dnešní společnosti. Díky této poloze, která zemi v jejích lepších časech přisuzovala roli spojovacího článku mezi Východem a Západem, se Bulharsko stalo pestrou směsicí různorodých kulturních a společenských jevů.

Příroda byla na Bulharsko štědrá a evidentně to s ním myslela dobře. Země o nijak přehnaně velké rozloze, která je protkaná pohořími, hustě porostlá lesy, která oplývá jezery a ještě navíc se může pyšnit 378 kilometrů dlouhým pobřežím, je přírodními krásami obdařena opravdu v hojné míře. Díky tomu dokáže uspokojit nejrůznější záliby, protože má co nabídnout jak milovníkům vody, tak lyžařům nebo vyznavačům lovu. Stejně tak je dovolená, a třeba i ta last minute, zajímavá pro všechny, které láká objevování odlehlých, osamělých horských jezer, túry po hustě zalesněných kopcích od jedné vesničky ke druhé či cyklistické výlety údolími. Na své si totiž v Bulharsku přijdou hlavně objevitelské typy - pokaždé tu najdou něco nového. Kromě těch několika málo oblastí, které již návštěvníci odhalili a kde jsou turisté na zájezdech běžnou praxí, totiž zbylá země přímo prahne po tom, aby byla poznána ve své původní, nedotčené kráse.

Last minute dovolená Bulharsko - fotografie

Poznávání takové země, jako je Bulharsko, však nemusí být nikterak drahé! Last minute zájezdy se dají pořídit ve velmi přijatelných cenových relacích a většina z nich bude mířit na pobřeží Černého moře, která Bulharsko na trhu cestovního ruchu proslavilo. Jeho pobřeží se táhne z poněkud drsnějšího, chudšího, skalnatého severu přes velká přímořská letoviska s písečnými plážemi ve Varně a jejím okolí nazývaným Zlaté písky až po jižní přímořské oblasti, kde na výběžcích Staré planiny (dříve se právě tomuto pohoří říkalo Balkán) sahají málem až do moře vinohrady bohatě obsypané šťavnatými hrozny. Bulharsko je na turistickém ruchu závislé, a proto se čím dál tím více přizpůsobuje západním standardům, které jeho návštěvníci stále častěji vyžadují.

K nejznámějším bulharským prázdninovým střediskům patří určitě Zlaté písky. Jde o oblíbené letovisko ve vzdálenosti asi 25 kilometrů od Varny, kde také přistává většina letadel s turisty. Zlaté Písky byly nesmírně populární ještě za minulého režimu a i v současnosti jsou pro mnoho lidí lákavým místem, kde mohou strávit svou letní dovolenou. Navíc šance, že se jim podaří navštívit Bulharsko za last minute cenu, je v případě Zlatých písků poměrně vysoká. Letovisko je vhodné především pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit lenošením na pláži u moře nebo odpočinkem u hotelového bazénu, ale v jeho okolí se nachází i několik zajímavých historických památek.

Last minute dovolená Bulharsko - fotografie

Další, neméně oblíbenou oblastí, která často bývá synonymem pro celé Bulharsko, je Slunečné pobřeží. To leží asi 30 kilometrů severně od Burgasu, kde se nachází mezinárodní letiště, a jde o rozlehlé letovisko. Na několika kilometrech pobřeží se nachází téměř půl tisícovky hotelů a penzionů, více než 100 nejrůznějších restaurací a celá řada zábavních podniků, barů, diskoték a podobných zařízení. Na last minute dovolenou sem jezdí nejčastěji rodiny s malými dětmi, které často využívají služeb dvou místních akvaparků, a také mladší ročníky, kteřé si chtějí Bulharsko vychutnat nejen přes den na pláži, ale také během noční zábavy a možnosti bavit se až do ranních hodin.

Turisté, kteří se rozhodli navštívit Bulharsko a strávit v této zemi svou dovolenou, také často míří do letoviska Primorsko. Malé městečko v jihovýchodní části země se krčí na malém poloostrově nedaleko Burgasu a mezi českými turisty patří k velmi oblíbeným pro jeho krásné písčité pláže a čisté moře.

Last minute dovolená Bulharsko - fotografie

Kdo vyhledává na dovolená klid a zvolil Bulharsko coby letní destinaci by se měl zamyslet nad pobytem v letovisku Lozenec. Nevelká vesnička se nachází asi 60 jihovýchodním směrem od Burgasu a nabízí hned několik menších pláží s jemným pískem. Kromě hotelů a penzinů je návštěvníkům Lozence k dispozici i kemp, ve kterém jsou ceny za nocleh naprosto minimální. Aktivní jedinci si mohou na plážích v Lozenci vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, nebo se vydat na zapůjčeném horském kole na výlet do vnitrozemí. A i když není nabídka dovolené v Lozenci tak široká, jako ve větších bulharských letoviscích, dají se v hlavní sezóně občas sehnat výhodné last minute zájezdy a dovolená pak vyjde na příjemnou částku.

Při výčtu známých bulharských letovisek by byla škoda nezmínt také Nesebar, který je dobrou volbou pro ty z turistů, kteří se zajímají o poznávání historie navštívené země a pro které by byla dovolená, strávená pouze lenošením na pláži, nezajímavá. Nesebar je totiž starobylé město na periferii Slunečného pobřeží, ve kterém se kromě nekolika pláží nachází také mnoho krásných památek, které letovisko dostaly až na Seznam světového dědictví UNESCO.

Last minute dovolená Bulharsko - fotografie

Bulharsko je zemí, která je pro turisty cenově přijatelná, moře u bulharských letovisek je čisté, poskytované služby jsou vesměs na vyskoké úrovni a možnosti ubytování jsou velmi široké. Nezbývá tedy než popřát všem, kteří se chystají strávit v některém z jeho letovisek dovolenou, příjemný pobyt a hlavně dokonalý odpočinek.

Doplňující informace k last minute v Bulharsku

Uvažujete kam se vydat na dovolenou? Co třeba last minute dovolená v Bulharsku. Tato země je zapsána v paměti tisíce turistů, kteří si již vyzkoušeli bulharskou pohostinnost a nechali se hýčkat komfortem, který se zde nabízí. Nejsou to jen krásné pláže proč sem turisté přijíždějí. Je to také klid a odpočinek za přijatelné ceny a možnost vydat se na poznávací zájezdy po Bulharsku a jeho okolí. Prohlédnout si krásy zdejší přírody a pamětihodností jsou zážitky na celý život.

Bulharsku jsou také věnovány stránky, kde můžete nasbírat více cenných informací o jednotlivých letoviscích, vhodném ubytování, místní gastonomii, ale také poznat historii a památky. Pokud vás tato země zaujala a chtěli byste ji zvolit jako cíl své dovolené, přečtěte si co vše je vám schopna nabídnout na webu věnovaném Bulharsku a určitě prožijete příjemné chvilky doplněné o nádherné zážitky. Na těchto stránkách máte možnost získat informace také o předpovědi počasí v Bulharsku, sledovat teplotní rozdíly v jednotlivých částech bulharského pobřeží a vybrat ten správný čas vaší last minute dovolené.

Další sekce katalogu Bulharsko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Bulharsku je publikována v sekci dovolená Bulharsko. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Bulharska jsou k nalezení v sekci Bulharsko first minute.