-

Last minute Severní pobřeží (Varna a okolí)

Albena

Na dovolenou se slevou za rezervaci v poslední minutě se do Albeny létá především kvůli zdejší 7 kilometrů dlouhé písčité pláži, jejíž povrch tvoří jemný zlatavý písek.

Balčik

Na pobyty se slevou v poslední minutě cestují na severní pobřeží do Balčiku hlavně ti, co si chtějí během své dovolené u Černého moře odpočinout v klidnějším prázdninovém středisku.

Byala

Last minute Byala - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku Byala příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na severní pobřeží (do Varny) v Bulharsku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Kavarna

Na zájezdy na poslední chvíli začali turisté jezdit do Kavarny až teprve během posledních několika dekád, neboť pro turistiku byla tato část Bulharska objevena až teprve nedávno.

Kranevo

Pobyty s bonusem last moment v Kranevu patří spolu s dovolenou v nedalekém letovisku Zlaté písky k vůbec nejčastěji žádaným na severním pobřeží nejen mezi turisty z České republiky.

Svatý Konstantin

Svatý Konstantin a Helena leží mezi Varnou a Zlatými písky a v porovnání se svými slavnějšími sousedy na své objevení pro last minute dovolenou teprve čeká.

Škorpilovci

Last minute Škorpilovci - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na severním pobřeží (v okolí Varny) v Bulharsku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Škorpilovci v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Zlaté Písky

Pobyty s last minute slevou na Zlatých píscích patří v současnosti, podobně jako v nedávné minulosti, k nejžádanějším způsobům, jak prožít dovolenou u moře v Bulharsku.

Severní pobřeží (Varna a okolí) last minute - informace

Bulharské severní pobřeží Černého moře je jedním ze dvou regionů v této jihoevropské zemi, které jsou mezi turisty, odlétajícími k Černému moři na last minute dovolenou, dlouhodobě značně oblíbené. Druhou z těchto oblastí je Černomořské jižní pobřeží, jehož hlavním turistickým centrem je Burgas. Většina turistů ze zahraničí, kteří přilétají do severobulharského regionu na svou last minute dovolenou, přistává ve Varně, která je třetím největším městem v celém Bulharsku a současně jde o největší přístav na břehu Černého moře na bulharském území.

Last minute Severní pobřeží (Varna a okolí) - fotografie

Nejseverněji ležícím letoviskem je Kavarna, která zatím není mezi turisty tak známá a dovolená last minute v Kavarně nebývá ze strany cestovních kanceláří tak často nabízena. Kavarna je historické městečko, jehož osídlení se datuje už do doby před více než sedmi tisíci lety. Již od starověku se zde střídaly různé národy a zanechaly tu své nesmazatelné stopy. Z pohledu turistiky je Kavarna dobře vybavená a největšího rozmachu dosáhla ke konci minulého tisíciletí. Křivolaké uličky v historickém jádru jsou ideálním místem, kde mohou turisté na dovolené trávit své večery, stejně tak jako jsou zdejší pláže skvělým místem ke koupání a slunění v průběhu dne. Na dovolenou last minute do Kavarny též často cestují milovníci historie, neboť samotné městečko a jeho okolí je velmi bohaté na nejrůznější památky.

Asi 10 km západně od Kavarny se nalézá město Balčik. Z Balčiku je to do Varny necelých 40 kilometrů a jde o jedno z nejstarších měst v celém Bulharsku vůbec. Při pohledu od moře je dobře vidět, že městečko vzniklo jako terasovitě uspořádané skupiny budov a domů, které jakoby sestupují z blízkých kopců až k hladině moře. Na dovolenou do Balčiku však cestuji nejen milovníci odpočinku na krásných písečných plážích, ale také hráči golfu. Nedaleko od letoviska je totiž v provozu hned několik moderních golfových hřišť světových parametrů.

Necelých pět kilometrů západně od Balčiku a asi 30 km od Varny leží známé přímořské letovisko Albena. To je charakteristické svou krásnou dlouhou pláží s bílým pískem a množstvím moderních hotelů, jež byly vybudovány přímo u pláže. Někteří z cestovatelů tvrdí, že právě Albenská pláž je vůbec jednou z nejkrásnějších pláží v celé Evropě. Typickými pro Albenu jsou terasovitě uspořádané hotely, které umožňují krásný výhled z hotelového pokoje na přilehlé moře prakticky z každé části hotelu. Tyto hotely nabízejí svým hostům veškerý komfort a uspokojí přání i těch nejnáročnějších klientů. Příjemné podnebí, panující v Albeně v průběhu letní sezony, sem láká každým rokem stále více turistů. Z pohledu cen za ubytování a služby však jde v případě albeny o poměrně drahé prázdninové středisko a tak se není co divit, že je oblíbené zejména mezi turisty ze západní Evropy.

V Albeně je možné navštívit i lázně, které se specializují na neduhy pohybového aparátu a také kožní nemoci. Nejen po večerech, ale i přes den je možné si v centru městečka vychutnávat na zdejší kolonádě atmosféru přímořských lázní. Do Albeny též cestují rádi aktivní jedinci a sportovci, protože tu mají možnost vyzkoušet celou řadu vodních a plážových sportů. A konečně se tu bude last minute dovolená líbit i těm nejmenším, neboť právě na ně čeká v Albeně a jejím nejbližší okolí celá řada dětských hřišť, dětských parků a dalších atrakcí.

Mezi nejznámějším prázdninovým rezortem severního pobřeží Bulharska Zlatými Písky a Albenou se ještě tísní malé a příjemné městečko Kranevo. To je bez problémů dosažitelné pěšky jak ze Zlatých Písků, tak i z Albeny příjemnou procházkou. Kranevo zažilo největší turistický rozmach v posledních dvaceti letech a turisté zde mohou strávit svou last minute dovolenou jak v luxusních a dobře vybavených hotelích, tak také cenově příznivých apartmánech. Ke koupání slouží hned několik pláží, které jsou pečlivě udržovány a jejich povrch tvoří světlý Písek. Vstup do moře je pozvolný a tak si zde svou dovolenou užijí i ne příliš zdatní plavci a pochopitelně rodiny s malými dětmi.

Nejznámější zdejší letovisko Zlaté Písky se nachází něco málo přes 20 kilometrů severovýchodně od přístavu Varna a na dovolenou se slevou last minute sem přilétají zejména turisté, kteří si chtějí užít nejen dlouhé a dostatečně prostorné pláže, ale také společenského života a v neposlední řadě i noční zábavy. Na last moment dovolenou přilétají na Zlaté Písky všechny ročníky a každý si zde najde to, co právě jemu vyhovuje. Turisté tady mohou během svého pobytu navštívit celou řadu restaurací, kaváren, pizzerií, cukráren, barů a stejně tak se mohou hlavně mladší ročníky bavit na skluzavkách, tobogánech a dalších atrakcích.

Hlavní pláž letoviska Zlaté Písky se táhne v délce přesahující 4 kilometry a její povrch tvoří zlatavý písek, podle kterého konec konců dostal tento prázdninový resort i svůj název. Pláž je dostatečně prostorná a v některých místech přesahuje její šíře 100 metrů. Co je na letovisku Zlaté Písky z pohledu běžného turisty či návštěvníka velmi příjemné, je zdejší kompozice městských budov a hotelů s udržovanou zelení a veřejnými parky. Raritou letoviska Zlaté Písky je komplex veřejně přístupných bazénů, do kterých je z nedalekého zdroje čerpána sladká voda.

Last minute dovolená na Zlatých Píscích se bude líbit i již zmiňovaným příznivcům nočního života, neboť toto letovisko není z těch, která by usínala se západem slunce. V provozu tu je celá řada nočních klubů, diskoték, barů a dalších zábavních podniků, které zavírají až pozdě nad ránem.

Směrem na jih přechází Zlaté Písky v příjemné lázeňské městečko Svatý Konstantin a Helena, které nabízejí lázeňské procedury, zaměřené hlavně na kožní onemocnění a pohybové ústrojí. Zdejší nejznámější minerální pramen má teplotu více než 45 stupňů Celsia a je dostatečně vydatný na to, aby si jej mohli užít jak turisté, tak i místní obyvatelé. Vzhledem ke geografické poloze Svatého Konstantinu a Heleny tu turisté nemohou očekávat nekonečně dlouhou pláž, ale naopak se mohou koupat v příjemně prohřátých vodách Černého moře na několik menších a klidnějších plážičkách, oddělených malými zátokami. Povrch zdejších pláži tvoří hlavně jemný písek a mírný vstup do vody je skvělým místem pro rodiny s malými dětmi.

Zdejší hlavní centrum turistiky a místem, kde přistávají letadla s turisty z celé Evropy, kteří míří na Zlaté Písky a do dalších oblíbených letovisek, je Varna. Ta je situována ve Varenském zálivu a turisté toto město obvykle znají jen jako místo, kde přistane jejich letadlo a odkud jsou pak autobusy dále převáženi do jednotlivých prázdninových středisek, kde pak tráví svou last minute dovolenou. To je trochu škoda, neboť Varna má svým návštěvníkům určitě co nabídnout, ale na druhou stranu se v létě do Bulharska létá na dovolenou hlavně kvůli moři a zdejším plážím.

Kam jinam v Bulharsku na last minute dovolenou?

Severní pobřeží (Varna a okolí) není jediným místem, kde se dá v Bulharsku prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) do Bulharska a ušetřit i na následující místa: Jižní pobřeží (Burgas a okolí).

Další sekce katalogu Severní pobřeží (Varna a okolí)

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na severním pobřeží (v okolí Varny) je publikována v sekci dovolená Severní pobřeží (Varna a okolí). Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na severní pobřeží (do Varny) jsou k nalezení v sekci Severní pobřeží (Varna a okolí) first minute.