-

Last minute dovolená Černá Hora

Bečiči

Pokud plánujete last minute dovolenou v Bečiči v Černé Hoře, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Budva

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem do Budvy v Černé Hoře na last minute zájezd nebo pobyt

Petrovac na Moru

Jestli vám nevadí trošku riskovat a jste ochotni s nákupem dovolené u moře vyčkat na poslední chvíli, mohla by pro vás být zajímavá last minute dovolená v Petrovacu na Moru v Černé Hoře, neboť slevy pár dní před odletem bývají pro turisty velmi zajímavé

Sutomore

Last minute Sutomore - ilustrační foto
Letní dovolená se slevou na poslední chvíli, prožitá v některém z hotelů v Sutomore a pořízená s last minute slevou, bude určitě patřit k hezkým a milým zážitkům, a třeba se jednou do Černé Hory kvůli zdejšímu moři, plážím a příjemnému ubytování rádi vrátíte

Černá Hora last minute - informace

Letviska nejmladšího evropského státu Černá Hora se nacházejí na asi 100 kilometrech pobřeží v jižní části Jaderského moře. Z severu je černohorská riviéra ohraničena Chorvatskem, z jihu pak Albánií. Vedle pláží a moře nabízí Černá hora turistům na dovolené last minute také masivní horstva ve svém vnitrozemí, kopce s bujnou vegetací ideální pro pěší turistiku a též dávná města.

Last minute dovolená Černá Hora - fotografie

Pláže na pobřeží Jadranu v Černé hoře prý patří k nejkrásnějším na světě. Jejich celková délka se pohybuje kolem 70 kilometrů a na rozdíl od Chorvatska jsou převážně písčité a oblázkové. V některých místech je samozřejmě možné narazit na skály, neboť Černá Hora není od Chorvatska tolik vzdálená a charakter pobřeží se nestihne tolik změnit, ale útesů a skal tu není tolik jako na chorvatském pobřeží. Mírný vstup do moře je ideální pro rodinnou dovolenou, neboť rodiče nemusejí mít obavu pustit své děti samotné do vody. I to je důvodem, proč je Černá hora mezi mladými rodiči tak oblíbenou destinací nejen pro dovolenou last minute. Na většině pláží jsou samozřejmostí slunečníky, plážová lehátka a možnosti zapůjčit si vodní skůtry, šlapadla a další sportovní vybavení.

Černá Hora a její pobřeží se dá rozdělit na 4 hlavní části, které jsou Boka Kotorská, jeden z největších zálivů na východním pobřeží Jadranu, a pak Budvanská, Barská a Ulcinjská riviéra. Nejseverněji, u hranic s Chorvatskem, leží Boka Kotorská a letoviska na břehu členitého zálivu. Jižně od ní se nachází riviéra nedaleko letoviska Budva, která je z černohorského jaderského pobřeží asi nejznámější. Následuje riviéra u městečka Bar a na samém jihu, téměř u hranice s Albánií, leží riviéra letoviska Ulcinj.

Last minute dovolená Černá Hora - fotografie

Záliv Boka Kotorská je unikát a patří k vůbec nejkrásnějším přírodním útvarům na pobřeží Jaderského moře, na který je Černá Hora právem pyšná. Svým charakterem připomíná fjord, které jsou známé spíše ze severních částí Evropy a je tvořena dvěma zálivy. V italštině se záliv řekne bocca a odtud poněkud exotický název Boky Kotorské. Ta je tvořena dvěma zálivy, jejichž členité pobřeží se do pevniny zakusuje několika dalšími zátokami. V okolí Boky se nenacházejí žádné dlouhé a široké pláže, které jsou typické pro ostatní letoviska Černé hory. Pláže jsou tu většinou malé a vedle přírodních je tady možné setkat se i s plážemi vybudovanými člověkem.

Budvanská riviéra je tvořena několika letovisky, z nichž vedle zdejšího centra Budva se k těm známějším řadí ještě ostrůvek Sveti Stefan a malebné městečko Bečiči. Vzhledem k tomu, že Budva a Bečiči patří k vyhledávaným letoviskům pro last minute zájezdy do destinace Černá Hora, bývají zdejší městské pláže, a to především v nejvyšší sezóně, poměrně frekventované. Plážím nechybí obvyklá vybavenost a v jejich blízkosti se nachází stánky s rychlým občerstvením a četné restaurace.

Last minute dovolená Černá Hora - fotografie

Barská riviéra ještě není, a to zejména ve srovnání s riviérou Budvanskou, mezi tolik známá a tím pádem i navštěvovaná. Jen marně by tady člověk hledal rušná a pulzující letoviska, zástavbu hotelových komplexů či přelidněné pláže s řadami slunečníků a lehátek. V současnosti se na Barské riviéře nacházejí menší letoviska, k nimž patří například zdejší centrum Bar nebo Sutomore. Podél pobřeží celé Barské riviéry se táhnou krásné pláže, které však zatím na své místo na slunci čekají. To je ale dobrá zpráva pro turisty, kteří si na last minute zájezdu chtějí užívat klidu a pohody a Černá Hora je jejich volbou pro letní dovolenou u moře.

Ulcinjská riviéra je nejjižnější částí černohorského pobřeží. Táhne se od mysu Stari Ulcinj až k ostrovu Bojana, kde Černá Hora hraničí s Albánií. V okolí letoviska Ulcinj mají turisté k dispozici téměř 20 kilometrů pláží a romantiku pobytu v této části pobřeží Jaderského moře dodává orientální historie oblasti. Pláže tady bývají udržované a díky mírnému vstupu do vody si tady mohou užít vodních radovánek i ti nejmenší.

Další sekce katalogu Černá Hora

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Černé Hoře je publikována v sekci dovolená Černá Hora. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Černé Hory jsou k nalezení v sekci Černá Hora first minute.