-

Last minute Severní Dalmácie

Severní Dalmácie last minute - informace

Přestože severní Dalmácie, region kolem měst Zadar a Šibenik v Chorvatsku, nepatří k tradiční rekreační oblasti, je nepochybně velmi pestrou oblastí. Na turisty zde čekají desítky velkých a malých ostrovů, které jsou ze Zadaru na dosah, zajímavá pevnina se dvěma národními parky a také mnoho historicky a architektonicky fascinujících městeček, které jsou ideálním místem na procházky. Ostrov Pag, vyznačující se bizarní, fascinující krajinou, se zajímavými městy Pag a Novalja, je oblíbeným cílem turistů. Téměř 8000 místních obyvatel zde žije z tradičního pěstování vína a oliv, a také z chovu ovcí. Ostrov je také proslaven svým ovčím sýrem a krajkovými výšivkami, které si často odsud turisté vozí jako suvenýr.

Last minute Severní Dalmácie - fotografie

20 km na severozápad od Zadaru, na cestě k ostrovu Vir, narazíte na starobylé městečko Nin, které je známé pro svůj velmi slaný vzduch a léčivé bahno, které se používá pro léčbu revma. Zadar je nejdůležitější centrum v severní Dalmácii, a je také u turistů známý svou výrobou třešňového likéru Maraschino. Staré město leží na výběžku, stejně jako kostel sv.Donatus, který je dominantou města a při návštěvě Zadaru ho určitě nezapomeňte navštívit, stejně jako některá místní muzea. Druhým největším městem v severní Dalmácii je Šibenik, kde na turisty také čekají nádherné pozoruhodnosti jako například nádherná pobřežní promenáda, katedrála nebo biskupský palác. Z Šibeniku můžete podniknout výlety do národního parku Kornati, který se skládá z asi 150 prakticky neobydlených ostrovů a ostrůvků, nebo do národní parku Krka se sedmi vodopády.

Kam jinam v Chorvatsku na last minute dovolenou?

Severní Dalmácie není jediným místem, kde se dá v Chorvatsku prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) do Chorvatska a ušetřit i na následující místa: Jižní Dalmácie, Střední Dalmácie.

Další sekce katalogu Severní Dalmácie

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Severní Dalmácii je publikována v sekci dovolená Severní Dalmácie.