-

Dovolená Severní Dalmácie

Dovolená Severní Dalmácie - informace

Krása této chorvatské oblasti vychází z idylického světa ostrovů, nádherných pláží a památek z období starého Říma, Benátek a Chorvatska. Dalmácie se rozprostírá na okraji pohoří Velebit, přesněji v oblasti kaňonu pohoří Velika Paklenica. Od pradávna byl tento kraj velkou inspirací pro umělce, stavitele, malíře, pěvce či umělecké fotografy. Města tohoto kraje, ležící na pobřeží čistého Jaderského moře, již po staletí vzdorují času a ochraňují své památky a historii pro potomky. Biograd na Moru – kdysi korunovační město chorvatských králů, dnes moderní turistické centrum a hlavní sídlo stejnojmenné riviéry.

Dovolená Severní Dalmácie - fotografie

Staré jádro města se rozprostírá na poloostrově u zálivu Bošana na severu a zálivu Soline na jihu. Před Biogradem na Moru se rozprostírají dva menší ostrůvky, Planac a Sveta Katarina. V zálivu Soline naleznete rozlehlou pláž, kterou obklopuje borovicový lesík. Pašmanský záliv (Pašmanski kanal) je pak ideálním místem pro všechny milovníky surfingu. Tento nádherný kraj obklopuje pět národních parků a dva přírodní parky. Velmi zajímavé je také kulinářské umění místních obyvatel. Je založeno na přípravě vařených ryb a zeleniny, při níž hraje nejdůležitější roli domácí olivový olej. Jestliže se rozhodnete strávit svou dovolenou právě zde, doporučujeme Vám navštívit místní muzeum, ve kterém je mj. vystavena archeologická sbírka z potopené lodě ze 16. století, nalezené v blízkosti břehů ostrova Pašman.

Kam jinam v Chorvatsku na dovolenou?

Severní Dalmácie není jedinou oblastí, kde se dá v Chorvatsku prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Chorvatska i na následující místa: Jižní Dalmácie, Střední Dalmácie.