-

Last minute dovolená Chorvatsko

Jižní Dalmácie

Pokud plánujete last minute dovolenou v Jižní Dalmácii v Chorvatsku, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Střední Dalmácie

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem do Střední Dalmácie v Chorvatsku na last minute zájezd nebo pobyt

Chorvatsko last minute - informace

Chorvatsko je sice jedním z nejmladších evropských států, který si nezávislost na bývalé Jugoslávii vybojoval v krvavé válce až v roce 1991, ale již dlouhá léta patří mezi nejoblíbenější destinace kam turisté jezdí na zájezdy.

Last minute dovolená Chorvatsko - fotografie

Rozlohou se jedná o poměrně malou zemi (má jen 56 550 km čtverečných), ale nenechejte se zmást. Do této plochy se totiž vměstnala neuvěřitelná rozmanitost a bohatství přírodních krás. Díky své poloze mezi Slovinskem na západě, Maďarskem na severu, Srbskem a Černou Horou na východě a Itálií na protilehlé straně Jaderského moře je Chorvatsko zemí s neopakovatelnou identitou.

K Chorvatsku také patří 1185 kouzelných ostrovů rozesetých v Jaderském moři. Místní a zahraniční turisty přitahuje křišťálově čistá voda a bezpočet zálivů a zátočin. Počasí bývá v sezóně nádherné. Palčivé letní slunce zpříjemňuje chladivý vánek od moře. I na jaře a na podzim bývá rtuť teploměru dostatečně vysoko, aby mohli návštěvníci odložit teplé oblečení a chodit jen v tričku. V těchto obdobích jsou také ubytovací kapacity volné a není třeba čekat na zájezdy last minute.

Last minute dovolená Chorvatsko - fotografie

Poznat Chorvatsko vzhledem k hojnosti, kterou nabízí, není vůbec snadné. Opravdu není lehké vypočítat, co vše tato země nabízí turistům: staré zámky a termální prameny, bohatá loviště a putování po vinných sklípcích, lyžařské terény na skok od moře a netknutou přírodu. To všechno valná část Evropy zná už jen z pohlednic dávného data. Tady se ušlechtilé druhy ryb, raků a mušlí cestou od moře na stůl ještě stále vyhybají mrazírnám. Věhlasné lanýže se nedovážejí, ale hledají v istrijských lesích.

V Chorvatsku je dokonce šest lokalit zapsaných na seznamu UNESCO. Jsou jimi: město Dubrovník, Diokleciánův palác, Plitvická jezera, Eufraziova bazilika v Poreči a katedrály v Trogiru a Šibeniku, které všechny určitě stojí za navštívení.

Doplňující informace k last minute v Chorvatsku

Jadranské pobřeží je rájem převážně českých turistů. Již více než sto let navštěvují tuto zemi a každoročně se rádi vracejí na známá místa. Není to jen křišťálově čísté moře a krásné pláže co turisty přitahuje. Je to hlavně kamarádská atmosféra, které se jim nikde jinde nedostane a možnost vybrat si ubytování v Chorvatsku dle svých představ. Kdo se chce na své dovolené koupat u moře a nevadí mu cestovat vlastní dopravou, vybírá si last minute zájezdy na Jadran. Více rad a informací, včetně popisů jednotlivých chorvatských letovisek, získáte na webu zaměřeném na Chorvatské pobřeží.

Možná vám také v rozhodování pomohou postřehy od cestovatelů, kteří již Chorvatsko navštívili a mohou vám přinést cenné odpovědi na vaše otázky týkající se Chorvatska. Tato země nepřitahuje, ale pouze turisty, kteří sem jezdí za odpočinkem u moře. Stále více návštěvníků touží prohlédnout si Jadranské pobřeží se vším co nabízí. Poznávací zájezdy do Chorvatska se staly nedílnou součástí nabídky cestovních kanceláří právě pro ty návštěvníky co chtějí svoji dovolenou prožít aktivně a odvézt si mnoho krásných vzpomínek při toulkách a poznávání nádherných chorvatských míst.

Další sekce katalogu Chorvatsko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Chorvatsku je publikována v sekci dovolená Chorvatsko. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Chorvatska jsou k nalezení v sekci Chorvatsko first minute.