-

Last minute Hurghada a okolí

El Gouna

Užijte si u moře v prázdninovém středisku El Gouna příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se do Hurghady v Egyptě turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Hurghada

Last minute Hurghada - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou v Hurghadě v Egyptě a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Hurghada v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Makadi Bay

Last minute Makadi Bay - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Egyptě trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Makadi Bay v Hurghadě

Safaga

Last minute Safaga - ilustrační foto
Letní last minute dovolená v letovisku Safaga, zakoupená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá především během hlavní sezóny ze strany klientů často potávána a do Hurghady v Egyptě cestují k moři turisté z nejrůznějších koutů Evropy

Sahl Hasheesh

Last minute Sahl Hasheesh - ilustrační foto
Dovolená u moře v Egyptě určitě splňuje požadavky většiny turistů, kteří se chtějí v průběhu hlavní turistické sezóny opalovat pod horkým sluncem a koupat se ve vyhřátém moři, a možnost letecky odcestovat do středika Sahl Hasheesh v Hurghadě se slevou činí tuto destinaci ještě lákavější

Soma Bay

Last minute Soma Bay - ilustrační foto
Létání do prázdninových destinací je rok od roku dostupnější a protože jde současně o nejbezpečnější způsob dopravy, i last minute dovolená s leteckou dopravou v letovisku Soma Bay, pořízená se slevou na poslední chvíli, se těší mezi turisty značné popularitě a o pobyty v Hurghadě v Egyptě je zájem

Hurghada a okolí last minute - informace

Obecné informace o oblasti Hurghada

Last minute Hurghada a okolí - fotografie

Oblast Hurghada a její okolí je v současnosti jedním z nejvýznamnějších a také nejčastěji navštěvovaných prázdninových resortů na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Turistům na last minute dovolené nabízí jedinečné písčité pláže, azurově modrou a křišťálově čistou vodu s bohatým životem pod hladinou moře, stálé slunečné počasí je garantováno po celý rok a zdejší pláže jsou ideálním místem pro vyzkoušení nejrůznějších plážových a vodních sportů. Hotelovým hostům, ubytovaným v některém z hotelů městečka Hurghada, bývají standardně poskytovány služby na vysoké úrovni a Hurghada je připravena se postarat o to, aby dovolená, a ne nutně pouze ta last minute, byla pro turisty nezapomenutelným zážitkem a ti se sem opět rádi vraceli.

Prázdninová oblast Hurghada se nachází na západním pobřeží Rudého moře v místech, kde se Suezský záliv ztrácí do vod Rudého moře. Nejseverněji leží letovisko El Gouna a dále asi 20 kilometrů po pobřeží pak už leží samotné město Hurghada. Příznivé klimatické podmínky tohoto regionu umožňují jeho návštěvníkům trávit tu dovolenou u moře prakticky po celý rok. Během letní sezóny se tady teploty drží nad 30 stupni Celsia a teplota vody se pohybuje jen asi o 5 stupňů níže. Na návštěvníky Hurghady a jejího okolí tady čekají nekonečně dlouhé písečné pláže, luxusní a rozlehlé hotely s bazény a veškerým komfortem, četné restaurace a fastfood stánky, nejrůznější hřiště, obchody, obchůdky a tradiční arabské krámky a vůbec vše, co je pro prožití skvělé dovolené typu last minute v Egyptě potřeba.

Last minute Hurghada a okolí - fotografie

Kdo se chystá strávit svou last minute dovolenou u moře v Egyptě právě v Hurghadě, bude mít možnost vyzkoušet si tady celou řadu vodních sportů, ke kterým patří surfing, mořské rybaření, plavání a samozřejmě šnorchlování a potápění. Zdejší koráli sice patří k jedněm z nejhezčích na světě a teplé vody Rudého moře jsou ideálním prostředím pro rozvoj nejrůznějších pestrobarevných druhů ryb a dalších mořských živočichů, ale vzhledem k velkému zájmu ze strany turistů již nejsou korálové útesy v těsné blízkosti pláží tak zachovalé.

Hurghada je poměrně, ve srovnání s prázdninovými resorty například v Řecku, poměrně mladým letoviskem. Její počátky se datují do posledního kvartálu minulého století, kdy se Egypt začal rozvíjet z pohledu cestovního ruchu a dovolených u moře. První hotely se v místech dnešní Hurghady začaly stavět ke konci minulého století. Od té doby získává region na popularitě a těší se vzrůstajícímu zájmu cestovatelů z celého světa. Turisté míří do letovisek jako je Hurghada či nedaleká Safaga a moderní Soma Bay na dovolenou především kvůli skvělým podmínkám pro potápění a šnorchlování, které se tady dá provozovat díky průzračně čistému moři. Letovisko je v současnosti nejen vyhlášeným místem pro letní dovolenou u moře, ale též největším městem na pobřeží Rudého moře.

Kam v Hurghadě

Last minute Hurghada a okolí - fotografie

Dohromady je v letovisku Hurghada a blízkém okolí turistům na last minute dovolené k dispozici asi 150 hotelů a další resorty se díky atraktivitě, kterou se Hurghada může pyšnit, neustále staví. Turistický boom je nejvíce patrný v oblasti Sahl Hasheeh a Makadi Bay, ležící mezi Hurghadou a Safagou. Zdejší pobřeží by se dalo charakterizovat jako pás hotelů, kopírující místní pláže a táhnoucí se jižním směrem od původní rybářské vesničky v délce několika kilometrů. V historickém centru Hurghady mohou turisté na dovolené v Egyptě navštívit starý koptský kostel, zdejší mešitu a nebo si zajít něco nakoupit na tradiční arabský trh. V postranních uličkách jsou k nalezení jak honosné restaurace s množstvím pokrmů jak arabské, tak také evropské kuchyně, stejně jak tradiční arabské kavárny, nabízející jedinečnou kávu v typickém prostředí.

Co v Hurghadě

Hurghada je dobrou volbou pro dovolenou pro ty, kdo se rádi baví a pro které ta pravá zábava začíná až po setmění. Hurghada je totiž známá svým nočním životem a prakticky nikdy nekončící zábavou. Na své návštěvníky tu každou noc čeká velké množství nejrůznějších restaurací, barů, nočních klubů a diskoték, které nabízejí možnost bavit se a tancovat až do pozdních ranních hodin. A i když je Egypt muslimskou zemí a alkohol není dovolen, Hurghada se přizpůsobila zahraničním turistům a ve zdejších barech je možné si objednat pití z celého světa.

Nejen dovolenou v Hurghadě typu last minute si pak mohou turisté ještě zpestřit účastí na některém z mnoha výletů. Letovisko je skvělým výchozím bodem pro celou řadu výletů a výprav za poznáním egyptské historie a bohaté kultury. Z Hurghady jsou pravidelně vypravovány autobusy na cestu do Karnaku se známým chrámovým komplexem, Luxoru, který bývá také často označován jako největší muzeum pod širým nebem na světě, bájného pohřebiště egyptských panovníků v Údolí králů a samozřejmě do Gízy na prohlídku pyramid. Kromě cesty po souši do vnitrozemí Egypta je možné se z Hurghady vydat i na výlety lodí. Nejčastěji se jezdí na okolní ostrůvky nebo na ostrov Giftun, u nějž se nacházejí jedinečné korálové útesy.

Kam jinam v Egyptě na last minute dovolenou?

Hurghada a okolí není jediným místem, kde se dá v Egyptě prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) do Egypta a ušetřit i na následující místa: Marsa Alam a okolí, Sinaj / Sharm el Sheikh.

Další sekce katalogu Hurghada a okolí

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Hurghadě je publikována v sekci dovolená Hurghada a okolí. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Hurghady jsou k nalezení v sekci Hurghada a okolí first minute.