-

Dovolená Hurghada a okolí

El Gouna

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku El Gouna a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Hurghadě v Egyptě mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Hurghada

Dovolená v turistickém resortu Hurghada znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Hurghady v Egyptě létá každou sezónu především

Makadi Bay

Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Makadi Bay v Hurghadě v Egyptě, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Safaga

Letní dovolená, prožitá u moře v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních prázdninového střediska Safaga v Hurghadě patří k oblíbeným způsobům, jak si v Egyptě skvěle odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši

Sahl Hasheesh

Letecká doprava je nejrychlejším a také nejbezpečnějším způsobem cestování a tak je jasné, že i dovolená v letovisku Sahl Hasheesh s leteckou dopravou patří k žádaným pobytům u moře v Hurghadě a turisté možnost letu na dovolenou do Egypta čím dále častěji využívají

Soma Bay

Příjemná letní dovolená u šumícího moře v Egyptě je naplněním představy o odpočinku pro mnoho turistů nejen z České republiky a i to je důvodem, proč stále více rodin či samostatných jedinců přilétá za odpočinkem do prázninového resortu Soma Bay v Hurghadě

Dovolená Hurghada a okolí - informace

Základní informace o Hurghadě

Dovolená Hurghada a okolí - fotografie

Oblast Hurghada se nalézá na západním pobřeží Rudého moře severoafrické země Egypt. Spolu s regionem Sharm el Sheikh, který leží od Hurghady necelých 100 kilometrů severovýchodním směrem, a oblastí Marsa Alam, která se nalézá více než 300 kilometrů na jih, patří Hurghada k vůbec nejoblíbenějším prázdninovým oblastem pro dovolenou u moře v Egyptě.

Region Hurghada tvoří asi 100 kilometrů dlouhý pás pobřežních letovisek, který začíná na severu prázdninovým střediskem El Gouna a táhne se na jih až k městu Safaga. Zdejším centrem je největší město Hurghada, u něhož bylo vybudováno mezinárodní letiště a kde přistávají letadla s turisty, mířícími na dovolenou k moři právě do oblasti Hurghada.

Dovolená Hurghada a okolí - fotografie

Většina hotelů je situována v letoviscích v blízkosti letiště, takže transfer turistů po příletu a při odletu obvykle netrvá déle než hodinu a půl. To je dobrou zprávou pro všechny turisty, kteří nechtějí po příletu do své cílové destinace trávit ještě dlouhý čas přesunem z letiště do hotelu.

Dovolená v oblasti Hurghada

Kromě již zmiňovaného města Hurghada a severně ležícího letoviska El Gouna patří do této oblasti ještě Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheesh a konečně jižně ležící město Safaga. Všechna letoviska leží hned při pobřeží Rudého moře a tak to mají turisté ze svých hotelů a dalších ubytovacích zařízení k vodě maximálně několik stovek metrů.

Dovolená Hurghada a okolí - fotografie

Ubytovací možnosti jsou v regionu Hurghada široké a tak se turisté mohou rozhodnout, zda chtějí na své dovolené v Egyptě bydlet v luxusních pětihvězdičkových hotelových komplexech, poskytujících služby na nejvyšší úrovni, nebo v cenově výhodných apartmánech a menších hotelích. Komfortní hotelové komplexy obvykle nabízejí veškeré služby, které mohou turisté v průběhu dovolené na Egyptských plážích očekávat.

Kromě ubytování a stravování, nejčastěji formou oblíbeného all inclusive, nabízejí ty nejlepší hotely v oblasti Hurghada i další doplňkové služby, jako jsou vlastní pláž, hotelové bazény, posilovny, hřiště na nejrůznější plážové sporty a samozřejmě také masáže, solária, vířivky a podobné. Turisté, kteří si potrpí na komfort a jsou si ochotni za prvotřídní služby zaplatit, si určitě v oblasti v Hurghada najdou ubytování, které splní veškeré jejich požadavky.

Co v Hurghadě

Většina pláží v oblasti Hurghada má písečný povrch a do moře se svažuje jen mírně. V některých místech bývají doporučovány boty do vody, ale jde spíše o výjimečnou záležitost. Moře je v oblasti Hurghada velmi klidné a větší vlny se vyskytují jen zřídka. To je důvodem, proč je dovolená u moře v Hurghadě tak oblíbená mezi rodiči s malými dětmi a také méně zdatnými plavci.

Podobně jako v dalších letoviscích v Egyptě, i v regionu Hurghada patří k nejoblíbenějším volnočasovým aktivitám šnorchlování a samozřejmě také přístrojové potápění. Bohatý život Rudého moře, který je možné poznávat a pozorovat již několik metrů pod hladinou, je doslova rájem pro milovníky šnorchlování a potápěče. Celá řada potápěčských základen pak umožňuje poznat život pod hladinou i turistům, kteří se zatím přístrojovým potápěním nijak nezabývali.

Pláže oblasti Hurghada jsou z velké části dobře vybavené a turisté mají možnost si tady zapůjčit plážová lehátka a slunečníky, pokud tyto propriety již nemají jako součást svého pobytu v některém z hotelů. Na některých plážích je možné zajít na rychlé občerstvení do některého z fast food stánků a k dispozici jsou i plážové bary.

Dovolená v oblasti Hurghada se bude líbit jak turistům, kteří si chtějí užívat dovolenou nejen na horkým sluncem prohřáté písečné pláži na břehu průzračně čistého moře, ale i po setmění. Zejména v blízkosti zdejší metropole se západem slunce otvírají četné bary, taneční kluby, diskotéky a další zábavní podniky, které se postarají o to, aby dovolená jedinců, kteří se chtějí bavit i během noci, byla přesně podle jejich představ. Naopak dále od města Hurghada se nacházejí spíše klidnější letoviska, kde si budou moci dokonale odpočinout ti z turistů, kteří si přijeli na dovolenou do Egypta užít hlavně pohody a klidu.

Hurghada je též dobrým výchozím místem pro poznávání světoznámých starověkých památek Egypta jako je chrámový komplex v Luxoru, pohřebiště v Údolí králů a samozřejmě i pyramidy v Gíze nedaleko hlavního města Egypta Káhiry. Z oblasti Hurghada se turisté vydávají též na výlet na jih, kde leží přehrada Asuán a chrámový komplex Abú Simbel.

Kam jinam v Egyptě na dovolenou?

Hurghada a okolí není jedinou oblastí, kde se dá v Egyptě prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Egypta i na následující místa: Marsa Alam a okolí, Sinaj / Sharm el Sheikh.

Další sekce katalogu Hurghada a okolí

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Hurghadě, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Hurghada a okolí. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Hurghady jsou prezentovány v sekci Hurghada a okolí first minute.