-

Last minute dovolená Egypt

El Gouna

Výhodná dovolená v El Gouně (Egypt) se slevami na poslední chvíli

Hurghada

Výhodná dovolená v Hurghadě (Egypt) se slevami na poslední chvíli

Marsa Alam

Výhodná dovolená v Marsa Alam (Egypt) se slevami na poslední chvíli

Sharm el Sheikh

Výhodná dovolená v Sharm el Sheikhu (Egypt) se slevami na poslední chvíli

Egypt last minute - informace

Dovolená v Egyptě, a to nejen ta last minute, znamená naplněné představy o prožití skvělé dovolené u moře pro mnoho turistů nejen z České republiky. Egypt je zemí v severní části Afriky, ve které se snoubí bohatá historie z dob faraónů a počátku lidské civilizace s moderní současností. Obě moře, Rudé i Středozemní, jejichž vody břehy Egypta omývají, jsou průzračně čistá, zářivě modrá a při pohledu z letadel, která turisty na last minute dovolenou do Egypta přivážejí, mají temně azurovou barvu. Pod hladinou se pak příznivcům šnorchlování či přístrojového potápění otevře svět tisíce druhů rybek a dalších mořských živočichů, jedinečných korálů a v některých lokalitách i podmořské jeskyně nebo vraky potopených lodí.

Jenže dovolená v Egyptě není jen podmořský ráj, jsou to i nekonečně dlouhé písečné pláže a také stálé slunečné počasí. Pokud se někdo obává, že by mu v takových destinacích, jakými jsou třeba Chorvatsko, Itálie nebo Řecko, mohla jeho letní dovolená u moře propršet, pak v některém z letovisek v Egyptě má jistotu, že nebe bude každé ráno jako vymetené, slunce bude celý den pálit a až do večera neuvidí na obloze jedniný mráček.

A i když je Egypt jednou z kolébek současné lidské civilizace a zájemci o dávnou historii lidstva se budou v této severoafrické zemi cítit jako v ráji, většina turistů přilétá během léta do Egypta strávit svou last minute dovolenou hlavně kvůli zdejším písečným plážím a čistému, horkým slunce krásně prohřátému, moři. Většina pláží v Egyptě se nachází podél Rudého moře na východním pobřeží země a jen malá část leží na severu, u moře Středozemního. Obě oblasti mají svá specifika a současně se od sebe liší. V obou regionech však čekají na jejich návštěvníky čisté a udržované pláže, široké možnosti vodních sportů a další zábavy přímo na plážích a v neposlední řadě též jedinečné krásy podmořského života pod hladinou.

Jednoznačně nejpopulárnější a také nejvyhledávanější částí egyptského pobřeží jsou pláže a letoviska podél Rudého moře. Rudé moře Egypt na trhu cestovního ruchu proslavilo a dosud si drží prvenství v počtu turistů, kteří na jeho pobřeží tráví v některém z mnoha letovisek čas volna a odpočinku na své letní last minute dovolené. Jako pobřeží Rudého moře je obvykle označován pobřežní pás od Suezského zálivu až k hranicím se Súdánem daleko na jihu. Díky unikátním plážím podél pobřeží a čistému moři se ve druhé polovině minulého století rozrostly zdejší původně malé a chudé rybářské vesničky v nejnavštěvovanější letoviska v celé zemi, v niechž tráví každou sezónu svou last minute dovolenou desetitisíce turistů z celého světa. K nejoblíbenějším resortům pak patří Hurghada s krásným čistým pobřežím, která je kromě skvělých pláží příjemná příznivými cenami. Asi 15 kilometrů severně od Hurghady se nachází menší letovisko El Gouna, které však v posleních letech také nabírá rapidně na popularitě. Dále na jih pak leží například letovisko Marsa Alam, které se postupem času stává známou potápěčskou lokalitou.

Spousta turistů, kteří si zvolí Egypt jako místo, kde stráví čas letní dovolené u moře, míří do letovisek na Sinajském poloostrově. Hlavně jižní a východní část poloostrova je doslova poseta spoustou dlouhých a písečných pláží, které patří i podle přísných měřítek k tomu nejlepšímu, co může Egypt svým návštěvníkům nabídnout. Kilometry zlatého písku u šplouchajících vln moře, které se v něm se šuměním rozběhnou, zbou k odpočinku a lenošení v horkých paprscích slunce nebo v milosrdném stínu pod slunečníkem. Nejznámějším letoviskem Sinaje je Sharm el Sheikh na jeho nejjižnějším výběžku, které si oblíbili turisté z celého světa a jehož pláže patří k velmi populárním. Dále na sever se pak nachází Dahab, letovisko známé především mezi příznivci šnorchlování a přístrojového potápění. Téměř u hranic s Izraelem pak leží Taba, která na své objevení pro turistiku zatím teprve čeká.

Zbývající části egyptského pobřeží, což je region podél Suezského zálivu a pak severní pobřeží Středozemního moře, zatím nejsou turisticky příliš využívané, a to především ve srovnání se Sinajem a Rudým mořem. Na pláže Suezského zálivu se jezdí koupat hlavně návštěvníci egyptského hlavního města Káhira a třeba turisté, kteří se chtějí zchladit a osvěžit se v moři během výletu za pyramidami v Gíze. Podnebí tu není tak horké jako na jihu, ale to je pro návštěvníky zdejších pláží vzhledem k jejich potřebám a důvodům, proč se chtějí vykoupat právě tady, spíše pozitivum.

Severní pobřeží Egypta sice začíná být oblíbenou destinací nejen pro last minute dovolenou v Egyptě, ale v místech, kde se do moře skrze svou rozsáhlou deltu vlévá řeka Nil, není zde pro klasické písečné pláže příliš místa. Navíc oblast je hustě zalidněná a tak sem míří skutečně jen málo turistů, kteří si pro svůj letecký zájezdy vybrali Egypt. Jiné je to od Alexandrie na západ. Tady postupem času vyrostly hotelové komplexy, na které může být celý Egypt skutečně pyšný. Obvykle se specializují na zahraniční klientelu a poskytují služby na nejvyšší úrovni. Turisté z Evropy však tuto oblast pro letní dovolenou prozatím stále objevují.

Hurghada patří v současnosti k jednomu z nejvýznamnějších letovisek na pobřeží Rudého moře a Egypt investuje do jejího rozvoje nemalé částky. Svým návštěvníků nabízí krásné pláže s písčitým povrchem, průzračně čistou vodu s bohatým podmořským životem, slunce na bezmračné obloze po celý rok a příznivé podmínky pro provozování nejrůznějších plážových a vodních sportů. Celkem se v blízkosti Hurghady nachází přes 100 a takřka všechy cestovní kanceláře, které mají Egypt ve své nabídce, pořádá zájezdy do Hurghady.

V historickém centru Hurghady mohou turisté na last minute dovolené v severoafrické zemi Egypt obdivovat mešitu, starý koptský kostel a pochopitelně nechybí tradiční bazar. K posezení nad šálkem dobré kávy zvou tradiční arabské kavárny a něco dobrého je možné si objednat v četných restauracích. Nudit se v Hurghadě nebudou ani jedinci, kteří se rádi baví i po setmění. Hurghada je totiž známi i svým bohatým nočním životem. Na ty, co se chtějí bavit i v noci, tady čeká celá řada barů, nočních klubů a diskoték, které nabízejí zábavu až do ranních hodin. Korálové útesy v okolí Hurghady patří k nejhezčím na světě, neboť prohřáté vody Rudého moře vytváří ideální prostředí pro pestrý podmořský život.

Až na samotném jižním cípu Sinajského poloostrova se nachází moderní letovisko Sharm el Sheikh, které zažívá během posledních desetiletí skutečný boom a spousta turistů si pod slovem Egypt a last minute dovolená představí výhodný pobyt právě v Sharm el Sheikhu. Svým návštěvníkům nabízí nabízí moderní hotely se službami na vysoké úrovni, mnohé restaurace a obchody, ale také výborné sportovní zázemí a skvělé příležitosti pro šnorchlování a také přístrojové potápění. Zajímavstí je, že všechny hotely a další ubytovací zařízení v letovisku nesmějí být moc vysoké, aby nezastiňovaly jedinečné panorama hornatého vnitrozemí, které, zejména při pohledu od moře, dotváří jedinečnou atmosféru celého resortu.

O tom, že se Egypt veze na vlně popularity a Sharm el Sheikh si užívá na výsluní turistického zájmu svědčí i fakt, že mezi asi stovkou hotelů v letovisku se nacházejí takové značky známých hotelových řetězců, ke kterým patří Marriott, Ritz, Four Seasons či Savoy. V nich tráví svoji dovolenou last minute nejčastěji turisté ze zahraničí, pro něž byl Egypt jakou volbou. Většina z nich stojí podél zátoky Naama Bay, která je jakýmsi centrem celé oblasti. Mnohé z hotelů mají přímý přístup k okraji korálového útesu, který je s největší pravděpodobností největším lákadlem letoviska Sharm el Sheikh. Jeho návštěvníci tady najdou skvělé podmínky pro potápění s přístojem, ale i vyznavači prostého šnorchlování se tady mohou dlouhé hodiny kochat jedinečným bohatstvím zdejšího podmořského světa.

Doplňující informace k last minute v Egyptě

Uvažujete o tom, kde strávit příjemnou dovolenou? Zkuste vyrazit do Egypta. Můžete si vybrat z široké nabídky last minute dovolené nebo poznávacích zájezdů.

Každý rok přijíždějí do Egypta tisíce turistů, aby shlédli obrovité monumenty spojené s egyptským starověkem. Nikde jinde nenadete tolik zajímavých staveb a chrámů. Mezi nejnavštěvovanější egyptské památky patří pyramidy, Sfinga, Luxor a Káhira. Kromě památek a zajímavých míst nabízí Egypt také perfektní podmínky pro milovníky potápění. Například letovisko Sharm el Sheik se právem řadí k vyhlášeným potapěčským lokalitám.

Protože většinu povrchu v Egyptě tvoří poušť, je počasí velice horké a suché. Pokud vás zajímá, jaké panují v tuto chvíli teploty v Hurghadě, Tabě nebo Sharm el Sheiku, podívejte se na stránky s předpovědí počasí v Egyptě na několik následujících dní.

Chcete si na dovolené také odpočinout a užívat si perfektních hotelových služeb, ale nevíte které letovisko je to nejvhodnější? Máme pro vás web Egypt plný nejrůznějších informací a zde najdete odpovědi na většinu vašich otázek týkajících se Egypta.


VLNA.cz, 2016
TOPlist