-

Last minute Marsa Alam a okolí

El Quseir

Last minute El Quseir - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku El Quseir příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se do Marsa Alam v Egyptě turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Marsa Alam

Last minute Marsa Alam - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou v Marsa Alam v Egyptě a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Marsa Alam v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Marsa Alam a okolí last minute - informace

Obecné informace o oblasti Marsa Alam

Last minute Marsa Alam a okolí - fotografie

Na pobřeží Rudého moře, asi 250 kilometrů jižněji než Hurghada, se nachází jedno z mladších letovisek pro letní last minute dovolenou Marsa Alam. Protože i samotné městečko Marsa Alam na svou velkou chvíli na poli cestovního ruchu teprve čeká a od dalších a mnohem známějších egyptských letovisek je poměrně vzdálené, nepronikl sem zatím turistický ruch v takovém měřítku. Oblast je tak vhodná pro rodinnou dovolenou a také pro turisty, kteří mají o dovolené raději klid a pohodu než velká a rušná letoviska, ve kterých pulzující život nekončí s přicházejícím soumrakem.

Vzhledem k poloze, kde se městečko a jeho okolí nachází, by se dalo říci, že Marsa Alam je jakousi moderní oázou uprostřed nedozírné egyptské pouště. Ještě před pár lety bylo v Marse k dispozici jen pár hotýlků a penzionů pro těch několik málo dobrodruhů a potápěčů, kteří chtěli třeba svou last minute dovolenou v Egyptě strávit průzkumem této oblasti a nehleděli tolik na komfort a pohodlí. A ačkoliv i v současnosti zde stojí jen několik desítek hotelů, což je v porovnání třeba s resorty Hurghada nebo Sharm el Sheikh jen hrstka, většinou jde o luxusní a samostatně stojící resorty, vybudované hned u zdejší písečné pláže.

Last minute Marsa Alam a okolí - fotografie

Částečnou nevýhodou regionu Marsa Alam může být pro někoho zatím chybějící turistická vybavenost mimo jednotlivé hotely. Z jedné strany omývají pláže zdejších resortů tyrkysově modré vody Rudého moře a při pohledu na stranu druhou se do dálky táhne všudypřítomná poušť. Kdo však stejně svou dovolenou obvykle tráví v areálu hotelu a ven vychází jen výjimečně, nebude mu během pobytu v místních hotelích nic chybět. Navíc velmi příjemnou skutečností letoviska Port Ghalib je blízkost letiště, takže transfery do objektů tady trvají skutečně jen pár minut. Moderní letiště v Marse nedaleko Port Ghalib je v provozu teprve necelých 15 let.

Kam v Marse Alam

Skvělým lákadlem pro dovolenou last minute prožitou v Marsa Alam jsou perfektní podmínky pro šnorchlování a přístrojové potápění. Protože zdejší letoviska zatím nejsou tak navštěvovaná, místní korálové útesy, plné pestrobarevných ryb, jsou lidskou činností nepoškozené. Příznivci pozorování života pod hladinou tady budou mít netušené možnosti průzkumu přírodních pokladů, ukrytých pod hladinou průzračně čistého moře. Navíc jsou zde každým rokem objevovány a mapovány nové potápěčské lokality a region tím získává na atraktivitě mezi potápěči a milovníky šnorchlování.

Last minute Marsa Alam a okolí - fotografie

K nejvyhlášenějším potápěčským lokalitám v blízkosti letoviska Marsa Alam se řadí například Elphinstone, Daedalus Reef nebo Zabargat. Vedle potápění nebo šnorchlování si tady mohou turisté zaplavat s delfíny, pozorovat z člunů několik druhů žraloků a ti odvážnější se k nim mohou dokonce i v doprovodu zkušených instruktorů potopit. Kdo zrovna potápění neholduje, bude se v Marse moci věnovat jiným činnostem, neboť nabídka dalších sportovních aktivit, mezi které patří jízda na vodních lyžích nebo skůtrech či plachtění.

V Marsa Alam poměrně často fouká silný vítr. To je velmi dobrou zprávou pro windsurfery, kitery a další plachtaře, kteří si budou v tomto letovisku moci během své last minute dovolené dokonale vychutnat svůj oblíbený sport. Stejně tak se ale díky větru u pobřeží tvoří poměrně velké vlny. To může být pro někoho výhodou, neboť se může v pořádných vlnách, které nejsou pro Rudé moře až tak obvyklé, pořádně vyřádit. Většina hotelů má před svými plážemi vybudované vlnolamy, takže se zde mohou bezpečně koupat i malé děti a oblast je tak vhodná pro rodinnou dovolenou.

Last minute Marsa Alam a okolí - fotografie

Kromě pláží s mírným vstupem do vody se v Marse Alam nacházejí i pláže, které jsou přístupné po dlouhém molu nebo pontonu. Ty se nacházejí zejména v blízkosti městečka El Quseir a jsou skvělým místem pro dobré plavce a příznivce šnorchlování, neboť vstupují do vody rovnou v hloubce a nemusí překonávat mělkou korálovou bariéru.

Co v Marse Alam

Protože se region nachází tak na jihu, je z něj možné podnikat výlety na jiná místa než z většiny egyptských letovisek. K oblíbeným cílům patří kupříkladu smaragdové doly, kde se těžily drahé kameny za vlády Kleopatry. Dalším populárním místem je pak výlet ke korálovému útesu Dolphin House, kam se stahují hejna delfínů. O něco dále, avšak stále blíže než třeba z Hurghady, se pak nachází komplex Abu Simbel či Asuánská přehrada.

Kam jinam v Egyptě na last minute dovolenou?

Marsa Alam a okolí není jediným místem, kde se dá v Egyptě prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) do Egypta a ušetřit i na následující místa: Hurghada a okolí, Sinaj / Sharm el Sheikh.

Další sekce katalogu Marsa Alam a okolí

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Marsa Alam je publikována v sekci dovolená Marsa Alam a okolí. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Marsa Alam jsou k nalezení v sekci Marsa Alam a okolí first minute.