-

Dovolená Marsa Alam a okolí

El Quseir

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku El Quseir a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Marsa Alam v Egyptě mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Marsa Alam

Dovolená v turistickém resortu Marsa Alam znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Marsa Alam v Egyptě létá každou sezónu především

Dovolená Marsa Alam a okolí - informace

Základní informace o Marsa Alam

Dovolená Marsa Alam a okolí - fotografie

Oblast Marsa Alam je nejjižněji ležícím regionem pro dovolenou v Egyptě. Spolu s oblastí Hurghada, která leží něco málo přes 300 kilometrů severním směrem, a také nejznámější turistickou oblastí Sharm el Sheikh na Sinajském poloostrově, patří k vůbec nejvyhledávanějším destinacím, kam každoročně přilétají strávit do Egypta svou dovolenou desetitisíce turistů ze všech koutů světa.

Region Marsa Alam je nejmladším z výše zmiňovaných turistických resortů. Za Marsa Alam bývá označováno pobřeží dlouhé asi 150 kilometrů. Začíná u města El Quseir, ze kterého je to do Safagy v regionu Hurghada necelých 100 kilometrů a pokračujeme dál přes letovisko Port Ghalib a až do Marsa Alam o několik desítek kilometrů dále.

Dovolená Marsa Alam a okolí - fotografie

Letiště pro celý region bylo vybudováno nedaleko Port Ghalib, které leží asi 70 kilometrů severním směrem od samotného města Marsa Alam. Do letoviska je to z Port Ghalib necelých 100 kilometrů. Turisté tak musejí počítat při příletu v nejhorším případě s asi hodinu a půl trvajícím transfer z letiště na jejich hotel.

Dovolená v oblasti Marsa Alam

Protože v okolí Marsa Alam, ve srovnání s regionem Sharm el Sheikh a Hurghada, se začal turistický ruch rozvíjet až daleko později, v současnosti se zde nenachází tak široká nabídka možností ubytování jako ve zmiňovaných a tradičních turistických destinacích. Výstavba nových ubytovacích kapacit však neustále probíhá a tak se Marsa Alam a její okolí již v současnosti může pyšnit nabídkou několika desítek luxusních hotelových komplexů, pyšnícími se pětihvězdičkovou kvalitou, které svým hostům poskytují služby na nejvyšší úrovni. Stejně tak ale mohou turisté bydlet v cenově výhodných studiích, apartmánech a menších hotelích. Většinu infrastruktury poskytují samotné hotely a možnosti nákupů a zábavy mimo zdejší ubytovací kapacity zatím nejsou tak pestré jako v Hurghadě či Sharm el Sheikhu.

Dovolená Marsa Alam a okolí - fotografie

Avšak hlavním důvodem, proč turisté přilétají strávit svou dovolenou v Egyptě právě do regionu Marsa Alam, je zdejší moře a přilehlé pláže. Ve srovnání s tradičními letovisky na severu je oblast Marsa Alam a její okolí ještě nezasažené masovou turistikou a tomu odpovídá i stav vyhlášených korálových útesů v moři podél pobřeží. Na rozdíl od tradičních turistických regionů je život pod hladinou zatím poměrně nedotčený a to je důvodem, proč je dovolená u moře na jihu Egypta tak žádána příznivci šnorchlování a milovníky přístrojového potápění.

Značná část korálových útesů v blízkosti letovisek Hurghada a Sharm el Sheikh již byla bohužel značně poškozena a v mnoha případech i nenávratně zničena masovým turistickým ruchem. Ovšem Marsa Alam se v současnosti může pyšnit naopak prakticky nedotčeným životem pod hladinou. A tak sem nejčastěji míří turisté, kteří si přilétli na dovolenou do Egypta užít hlavně poznávání tajů bohatého podmořského života Rudého moře. Nejrůznější potápěčské základny a celá řada lokalit pak zájemcům o přístrojové potápění umožňují vybrat si prakticky jakoukoliv část zdejšího pobřeží pro uskutečnění objevných ponorů.

Dovolená Marsa Alam a okolí - fotografie

Podobně jako v dalších egyptských letoviscích při pobřeží, mají i pláže v oblasti Marsa Alam nejčastěji písečný povrch a do průzračně čistých vod Rudého moře se svažují jen pozvolna. Proto je dovolená v této oblasti oblíbena i u rodičů malých dětí, neboť se nemusejí obávat pustit své ratolesti do vody samotné. V oblasti se nevyskytují žádné zrádné mořské proudy a tak si tady pobyt užijí i méně zdatní plavci.

Co v Marsa Alam

Možnosti zábavy a nákupů mimo prostory hotelu jsou v Marsa Alam poměrně omezené a turisté, kteří si chtějí svou dovolenou užívat nejen během dne na plážích, ale i po setmění, by se měli vydat spíše do tradičních letovisek na severu či na Sinajský poloostrov. Ovšem turisté, kteří si do Egypta přiletěli odpočinout od každodenních starostí a chtějí si užívat klidu a pohody, se tady budou cítit jako v pozemském ráji.

Protože Marsa Alam zatím není tak exponovaným turistickým regionem, nalézá se zde celá řada pláží, na kterých si budou moci pobyt u vody užívat i turisté, kteří vyžadují soukromí a rádi tráví čas na plážích s dostatkem prostoru. To platí zejména o plážích dále od prázdninových středisek. Ovšem už je tady k dispozici i několik pláží, které jsou dobře turisticky vybavené a jejich návštěvníci mají možnost zapůjčit si například plážová lehátka a slunečníky, pokud je nemají rovnou v ceně pobytu.

Protože je Marsa Alam situována v jižní části pobřeží Rudého moře, je tato oblast skvělým výchozím místem pro výlety k Asuánské přehradě a chrámovému komplexu Abú Simbel.

Kam jinam v Egyptě na dovolenou?

Marsa Alam a okolí není jedinou oblastí, kde se dá v Egyptě prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Egypta i na následující místa: Hurghada a okolí, Sinaj / Sharm el Sheikh.

Další sekce katalogu Marsa Alam a okolí

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Marsa Alam, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Marsa Alam a okolí. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Marsa Alam jsou prezentovány v sekci Marsa Alam a okolí first minute.