-

Last minute dovolená Kanárské ostrovy

Fuerteventura

Pokud plánujete last minute dovolenou na Fuerteventuře na Kanárských ostrovech, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Gran Canaria

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem na Gran Canarii na Kanárských ostrovech na last minute zájezd nebo pobyt

Lanzarote

Jestli vám nevadí trošku riskovat a jste ochotni s nákupem dovolené u moře vyčkat na poslední chvíli, mohla by pro vás být zajímavá last minute dovolená na Lanzarote na Kanárských ostrovech, neboť slevy pár dní před odletem bývají pro turisty velmi zajímavé

Tenerife

Letní dovolená se slevou na poslední chvíli, prožitá v některém z hotelů na Tenerife a pořízená s last minute slevou, bude určitě patřit k hezkým a milým zážitkům, a třeba se jednou na Kanárské ostrovy kvůli zdejšímu moři, plážím a příjemnému ubytování rádi vrátíte

Kanárské ostrovy last minute - informace

Obecné informace o Kanárských ostrovech

Last minute dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Kanárské ostrovy, autonomní společenství Španělského království, se nachází v Atlantském oceánu nedaleko západního pobřeží Afriky. Souostroví tvoří 7 hlavních ostrovů Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Kanárské ostrovy jsou oblíbenou destinací nejen pro last minute dovolenou hlavně na jaře a na podzim, neboť zde panuje po celý rok příjemné klima a v době, kdy je ve střední Evropě sychravo, se Kanárské ostrovy těší dostatku slunečního svitu a teplotám kolem 20 stupňů Celsia. To ovšem neznamená, že by uprostřed léta nebyl o dovolenou na Kanárech mezi turisty zájem.

Horké paprsky slunce, příjemně rozpálený písek pláže a prohřáté blankytně modré vody Atlantského oceánu lákají na Kanárské ostrovy každým rokem tisíce turistů ze všech koutů Evropy. Ne nadarmo se Kanárským ostrovům přezdívá ostrovy věčného jara a jsou ideálním odpočinkovým místem pro ty, kteří si chtějí uprostřed zimy užít sluníčka a vykoupat se v příjemně teplém moři a současně nechtějí cestovat do dalekých exotických zemí jako je Dominikánská republika nebo Thajsko.

Kam na Kanárských ostrovech

Last minute dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

I když by se mohlo podle názvu zdát, že Gran Canaria je největším ostrovem Kanárského souostroví, ve skutečnosti patří tomuto ostrovu až třetí místo v pořadí co do velikosti. Ostrovu se také někdy přezdívá minikontinent, neboť během jednoho dne tady mohou turisté zažít doslova všechna roční období. Jiné počasí panuje v severní části ostrova, jiné na jihu a stejně tak je rozdílný západ a východ.

Na Gran Canarii se bude určitě na dovolené last minute líbit vyznavačům plážového lenošení a odpočinku. Na ostrově se nachází více než neuvěřitelných 150 pláží a většina z nich je pokryta jemným bílým pískem, ve kterém se se šuměním rozbíhají vlny krásně vyhřátého Atlantiku. U nejznámějších pláží na ostrově byly vybudovány luxusní hotelové komplexy, takže jejich hosté to mají k vodě na Playa del Inglés nebo Maspalomas skutečně jen kousek.

Last minute dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Nejvyhledávanější letoviska na Gran Canarii leží v jižní části ostrova, kde se nacházejí i známé písečné duny. Kromě již zmíněných resortů Maspalomas a Playa del Inglés se tu nalézají i střediska Campo Internacional či Meloneras. Ke klidnějším pak patří San Agustín či Bahía Feliz, ležící jen několik kilometrů východně od nejjižnějšího výběžku ostrova.

Turisté ale začínají s oblibou navštěvovat i jihozápadní část ostrova. Právě tady leží malebný přístav Puerto de Mogán a letoviska Playa Taurito, Playa Amadores či Puerto Rico de Gran Canaria. Většinou jde o prázdninové resorty, situované u velkých písečných pláží s veškerým komfortem a tak sem často míří nejen na letní dovolenou s last minute slevou rodiče, kteří s sebou na Kanárské ostrovy berou i své malé děti. Jihozápad ostrova Gran Canaria je totiž pro rodinnou dovolenou jako stvořený.

Last minute dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Největším z Kanárských ostrovů je Tenerife, kterému se také někdy, díky stálému počasí, které zde panuje, přezdívá ostrov věčného jara. Teploty se tady po celých 365 dní pohybují mezi 25 - 30 stupni Celsia. Velkou část ostrova zabírá národní park Pico del Teide, který je pojmenován po nejvyšší hoře nejen Kanárských ostrovů, ale celého Španělska. Spolu s Gran Canarií je Tenerife nejčastěji navštěvovaným ostrovem celého souostroví. Většina ze 140 pláží na ostrově má písečný povrch a k těm nejznámějším patří Playa de las Vistas u letoviska Playa del las Américas a Playa de la Arena s černým pískem.

Většina turistů směřuje na ostrov Tenerife na jeho jihozápadní pobřeží ostrova, kde kromě již zmíněného letoviska Playa del las Américas leží kupříkladu i Costa Adeje nebo Los Cristianos. Tato oblast je skvělým místem pro rodinou dovolenou a nalézají se tady i nejhezčí pláže na ostrově. Na severním pobřeží pak patří k nejnavštěvovanějším přístav Puerto de la Cruz.

Last minute dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Ostrov Fuerteventura je skvělým místem jak pro plážovou relaxaci, tak také pro prožití aktivní dovolené. Mezi Kanárskými ostrovy je druhým největším a od Afriky leží méně než 100 kilometrů. Na ostrově se mohou turisté koupat a dovádět ve vodě na téměř 150 plážích, z nichž většina má povrch z jemného bílého písku. Stejně jako na většině zbývajících ostrovů, i na Fuerteventuře je vstup do vody z místních pláží pozvolný a jsou tedy vhodné pro rodinnou dovolenou. K nejznámějším plážím ostrova patří Playa Morro Jable a Playa del Matorral. Díky barvě písku podél pobřeží se ostrovu někdy říká evropský Karibik a kromě rodin s dětmi si jej oblíbili i sportovní nadšenci, na které tady čekají ideální podmínky pro surfing, windsurfing a kiting.

Na ostrově Lanzarote se mohou turisté téměř na každém kroku přesvědčovat, že čtvrtému největšímu ostrovu Kanárského souostroví dal vzniknout dávný vulkán. Zdejší sopečná krajina dotváří jedinečnou atmosféru ostrova Lanzarote a černá vulkanická půda na lanzarotských svazích dobře svědčí vinné révě. Na ostrově mají jeho návštěvníci k dispozici téměř 90 pláží a k těm nejpopulárnějším patří Playa Papagayo nedaleko letoviska Playa Blanca a Playa las Cucharas u Costa Teguise.

Last minute dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

La Palma je z pětice hlavních Kanárských ostrovů nejmenší. Nachází se na severozápadě souostroví a její poznávací znamení jsou stré hory a svahy. Ty jsou porostlé bujnou a svěží vegetací a daly ostrovu i jméno. La Palmě se též někdy říká zelený ostrov. Charakter ostrova jej předurčuje pro aktivní dovolenou a nejčastěji sem míří na last minute zájezdy příznivci pěší turistiky. Udržované turistické stezky se táhnou napříč celým ostrovem. Na ostrově La Palma se nachází něco málo přes 40 pláží, z nichž těmi nejznámějšími jsou Playa Los Cancajos a Playa La Bajita - El Hoyo.

Doplňující informace k last minute na Kanárských ostrovech

Při výběru dovolené se každý z nás soustředí na něco jiného. Někdo chce strávit odpočinkovou dovolenou u moře, jiný rád poznává krásy podmořského světa a někdo rád cestuje po okolí místa, kde se zrovna nachází.

Kanárské ostrovy patří mezi destinace, kde můžete dělat úplně všechno. Mnoho turistů si oblíbilo Kanárské ostrovy právě pro jejich rozmanitost. Více informací a rad o jednotlivých ostrovech se můžete dočíst na webu zaměřeném na Kanárské ostrovy.

Jsou pro vás rozhodující aktuální teploty, které na ostrovech panují? Pak se podívejte na počasí a předpověď pro Kanárské ostrovy.

Další sekce katalogu Kanárské ostrovy

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Kanárských ostrovech je publikována v sekci dovolená Kanárské ostrovy. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Kanárské ostrovy jsou k nalezení v sekci Kanárské ostrovy first minute.