-

Last minute Jižní Kypr (řecká část)

Ayia Napa

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Ayia Napa příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na jižní Kypr (řecká část) na Kypru turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Coral Bay

Last minute Coral Bay - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na jižním Kypru (řecká část) na Kypru a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Coral Bay v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Kissonerga

Last minute Kissonerga - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře na Kypru trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Kissonerga na jižním Kypru (řecká část)

Larnaca

Letní last minute dovolená v letovisku Larnaca, zakoupená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá především během hlavní sezóny ze strany klientů často potávána a na jižní Kypr (řecká část) na Kypru cestují k moři turisté z nejrůznějších koutů Evropy

Limassol

Dovolená u moře na Kypru určitě splňuje požadavky většiny turistů, kteří se chtějí v průběhu hlavní turistické sezóny opalovat pod horkým sluncem a koupat se ve vyhřátém moři, a možnost letecky odcestovat do středika Limassol na jižním Kypru (řecká část) se slevou činí tuto destinaci ještě lákavější

Paphos

Last minute Paphos - ilustrační foto
Létání do prázdninových destinací je rok od roku dostupnější a protože jde současně o nejbezpečnější způsob dopravy, i last minute dovolená s leteckou dopravou v letovisku Paphos, pořízená se slevou na poslední chvíli, se těší mezi turisty značné popularitě a o pobyty na jižním Kypru (řecká část) na Kypru je zájem

Paralimni

Last minute Paralimni - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku Paralimni příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na jižní Kypr (řecká část) na Kypru turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Pissouri

Last minute Pissouri - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na jižním Kypru (řecká část) na Kypru a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Pissouri v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Protaras

Last minute Protaras - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře na Kypru trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Protaras na jižním Kypru (řecká část)

Jižní Kypr (řecká část) last minute - informace

Nejen mezi turisty z České republiky získává na stále větší popularitě coby místa pro last minute dovolenou středomořský ostrov Kypr. Jedná se především o jeho jižní část, která je samostatným státem a je členem Evropské unie. Dovolená v tomto kyperském regionu se tak zásadně neliší od dovolené v jiných středomořských státech, náležejících do evropského společenství, mezi které se řadí kupříkladu Řecko nebo Itálie.

Last minute Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Kypr je, co do velikosti, třetím největším ostrovem celého Středomoří, a vzhledem ke své zeměpisné šířce, která je prakticky stejná jako kupříkladu zeměpisná poloha ostrova Kréta či další oblíbené turistické destinace ostrova Ibiza, se tu dovolená last minute vyznačuje především spoustou slunečního svitu, krásně prohřátým pískem, dlouhými písečnými plážemi a v neposlední řadě též průzračně čistými vodami Středozemního moře, které břehy jižního Kypru omývá.

K pobřeží Turecka je to z Kypru necelých sto kilometrů a o něco dále na sever se nachází oblíbená turecká turistická destinace nejen pro last minute dovolenou Turecká riviéra.

Last minute Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Vzhledem k poloze ostrova Kypr se tu bude dovolená typu last minute líbit nejen milovníkům plážového lenošení a skotačení v příjemně prohřátém moři, ale též zájemcům o historii a kulturu. Na Kypru se totiž v minulosti setkávaly četné kultury. Mezi ty nejdůležitější patří pochopitelně řecká, orientální z Turecka a blízkého východu a v neposlední řadě i britská, neboť ostrov byl až do poloviny minulého století pod britskou správou.

O skutečnosti, že jde opravdu o výjimečnou destinaci a dovolená v kyperských letoviscích určitě nikoho nezklame, svědčí i skutečnost, že dle legendy se právě u břehů Kypru z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodité. V průběhu letní sezony se na Kypru prakticky nevyskytují srážky a tak se jeho návštěvníci rozhodně nemusí strachovat, že by jim snad měla jejich last minute dovolená propršet. Sezóna tady trvá od začátku dubna až do října a po celou dobu si mohou turisté užívat nejen na zdejších plážích dostatku slunečního svitu.

Last minute Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Údajně nejkrásnější a také nejpopulárnější pláže jižního Kypru se nalézají na jihozápadním výběžku, kde je možné nalézt letoviska Ayia Napa a Paralimni. Dovolená v těchto prázdninových resortech je hojně vyhledávána těmi z turistů, kteří si chtějí užít dostatku slunce na písečných pláží, a na last minute pobyty jsem přilétají v hojné míře i rodiny s dětmi. Vstup do vod Středozemního moře je tu jen velmi pozvolný a tak se rodiče nemusejí obávat nechat své děti koupat samotné. Paralimni leží jen pár kilometrů od tak zvané zelené linie, jež celý ostrov, včetně jeho hlavního města Nikósie, rozděluje a je pod správou OSN.

Vedle již zmiňovaných obcí Ayia Napa a Paralimni patří k nejznámějším letoviskům jižního Kypru západněji ležící Larnaca, která je současně i významným kyperským přístavem. Pro mnoho turistů znamená last minute dovolená na Kypru pobyt v letoviscích na západním pobřeží, k nimž patří například Paphos a Pissouri. V výčtu kyperských letovisek, vhodných nejen pro dovolenou typu last minute, nesmíme zapomenout ani na Limassol. Ten se rozkládá nedaleko nejjižnějšího výběžku Kypru Akrotiri.

Last minute Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Ayia Napa byla původně chudou vesničkou, jejíž obyvatelé se živili převážně rybolovem. Ovšem s nástupem cestování a turistiky se proměnila v moderní prázdninové letovisko a dovolená zahraničních turistů se tedy stala jedním z nejdůležitějších příjmu zdejších obyvatel. K nejznámějším plážím této oblasti patří Nissi, jejíž povrch tvoří jemný bílý písek a jak již bylo řečeno, dovolená se tu díky pozvolnému vstupu do moře zamlouvá i rodinám s malými dětmi. Oblíbenými aktivitami dospělých jsou zde, vzhledem k čistotě vody v moři, šnorchlování a přístrojové potápění.

Na opačné straně ostrova leží Paphos, což je malé, příjemné městečko a současně přístav, jenž se řadí k nejpopulárnějším prázdninovým resortům na Kypru vůbec. K nejvyhledávanějším místním plážím patří Coral Bay, tedy Korálová zátoka, kterou tvoří dlouhá pláž s jemným pískem, ideální ke koupání. Protože je Paphos oblíbeným letoviskem, turisté zde nebudou postrádat obvyklou turistickou vybavenost a aktivní jedinci se budou moci věnovat celé řadě vodních sportů. Nemůže se tedy stát, že by jim snad jejich last minute dovolená na západě Kypru připadala málo záživná. Podobně jako v letovisku Ayia Napa, i zde je velmi populární potápění a vyznavači tohoto sportu tu budou moci navštívit hned několik známých potápěčských lokalit.

Last minute Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Jižně situovaný Limassol je vůbec největším přístavem na Kypru a jeho okolí je lemováno dlouhými písečnými plážemi se spoustou palem, moderních hotelů a dalších ubytovacích zařízení a v pozadí se zvedá nejvyšší kyperské pohoří Troodos. Limassol je typickým moderním středomořským letoviskem, kde turisté najdou vše pro to, aby jejich dovolená na břehu Středozemního moře dopadla dle jejich představ. Jde o rušné letovisko, které neusíná ani po západu slunce, a turistům, co se rádi baví i po setmění, nebude dovolená v Limassolu určitě připadat vágní. Vedle hned několika dlouhých písečných pláží pro zábavu během dne tady totiž mají k dispozici celou řadu barů, nočních klubů, diskoték a další zábavních podniků, kde si budou moci užít dostatek zábavy i během noci. Turisté, pro které však dovolená znamená především klid a pohodu, by se ale měli poohlédnout spíše po jiném, menším a klidnějším letovisku, kde by mohli svůj last minute pobyt prožít v méně hektickém prostředí.

Kam jinam na Kypru na last minute dovolenou?

Jižní Kypr (řecká část) není jediným místem, kde se dá na Kypru prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) na Kypr a ušetřit i na následující místa: Severní Kypr (turecká část).

Další sekce katalogu Jižní Kypr (řecká část)

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na jižním Kypru (řecká část) je publikována v sekci dovolená Jižní Kypr (řecká část). Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na jižní Kypr (řecká část) jsou k nalezení v sekci Jižní Kypr (řecká část) first minute.