-

Last minute dovolená Kypr

Jižní Kypr (řecká část)

Pokud plánujete last minute dovolenou na jižním Kypru (řecká část) na Kypru, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Severní Kypr (turecká část)

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem na severní Kypr (turecká část) na Kypru na last minute zájezd nebo pobyt

Kypr last minute - informace

Nejen pro last minute zájezdy a letní dovolenou oblíbený ostrov Kypr leží ve východní části Středozemního moře a je třetím největším středomořským ostrovem. Nachází se zhruba na stejné zeměpisné šířce jako například řecké ostrovy Kréta, Rhodos a Karpathos. Politicky je Kypr samostatným ostrovem, který je ale rozdělen tzv. Zelenou linií na 2 části. Severní část ostrova se nazývá Severokyperská turecká republika a je formálně uznána pouze Tureckem, v jižní části Kypru se pak rozkládá mezinárodně uznávaná Kyperská republika.

Last minute dovolená Kypr - fotografie

V turecké severní, politicky problematičtější, části ostrova Kypr se nachází jen několik letovisek, vhodných pro last minute dovolenou. Mezi ně patří například Famagusta nebo Kyrenia. Většina oblíbených letovisek se nalézá v jižní části ostrova a sem také míří nejvíce turistů strávit svou letní dovolenou u moře. Faktem ale je, že nabídka zájezdů do turecké části ostrova se pomalu rozšiřuje a i severní část ostrova Kypr, která je prý dokonce hezčí než jižní, si již začíná budovat svou turistickou pověst a reputaci.

Hlavním městem ostrova Kypr je Nikósie, někdy psaná též jako Lefkosia. A stejně tak jako zelená hranice rozděluje ostrov, je toutéž hranicí rozděleno i jeho hlavní město. Kdo se v čase své last minute dovolené vydá do Nikósie alespoň na výlet, bude se moci během romantických procházek pokochat památkami na bohatou historii Kypru. Nikósii vévodí staré opevnění a v severní turecké části jsou oblíbenými výletními místy staré gotické chrámy, přestavěné na mešity. Ve městě nechybí možnost zajít na něco dobrého do četných restaurací, dát si drink v některém z barů nebo si koupit suvenýr v jednom z mnoha obchůdků a krámků, rozesetých po celé Nikósii.

Last minute dovolená Kypr - fotografie

Stejně jako v případě většiny ostrovů ve Středozemním moři, i na Kypr míří většina jeho návštěvníků na dovolenou typu last minute hlavně kvůli moři a písečným plážím podél pobřeží. Ty ty kyperské skutečně stojí za to a právě proto bývají ty nejznámější v nejvyšší sezóně občas přelidněné. Nechybí veškerý plážový komfort a služby, na které jsou turisté ve středomořských letoviscích zvyklí. Kromě možnosti zapůjčit si plážová lehátka a slunečníky si tady mohou aktivní jedinci vyzkoušet i obvyklé vodní sporty, ke kterým patří šnorchlování, potápění, šnorchlování, windsurfing, vodní lyžování nebo jízda na vypůjčeném šlapadla.

K nejoblíbenějším jihokyperským resortům patří v současnosti letovisko Ayia Napa na východním výběžku řecké části ostrova. Turisté tady mají k dispozici hned několik písčitých pláží s mírným vstupem do moře, které jsou tudíž vhodné i pro rodiny s malými dětmi, mezi nimiž je last minute dovolená ve východní části Kypru velmi žádanou. Tou nejnavštěvovanější místní pláží je Nissi, jejíž povrch tvoří jemný žlutý písek a celou scenerii podtrhují uchvatné skály směrem do vnitrozemí. Na pláži je možné vyzkoušet různé vodní a plážové sporta a večer se tady konají párty pod širým nebem.

Last minute dovolená Kypr - fotografie

Další prázdninové resorty ostrova Kypr, kam přijíždějí strávit čas last minute dovolené turisté ze všech koutů Evropy, jsou roztroušeny podél členitého pobřeží ostrova. Larnaca se nachází jen asi 30 kilometrů západně od Ayia Napa a je mezi turisty, cestujícími na Kypr, velmi oblíbená. Jedná se o poměrně rušné letovisko s celou řadou možností ubytování, mezi kterými nechybí ani luxusní pětihvězdičkové hotely. Pláže jsou zde písčité, v sezóně hojně navštěvované a na většině z nich si mohou jejich návštěvníci zapůjčit lehátka i slunečníky.

Druhým největším letoviskem na Kypru a vyhledávaným centrem last minute dovolených je Limassol na jižním pobřeží ostrova. A právě tento resort se může pochlubit pláží dlouhou několik kilometrů, která je z pohledu turistiky kompletně vybavena. Její návštěvníci tady mají k dispozici celou řadu hřišť na plážový volejbal a další míčové hry a podél pláže se nachází hned několik stánků s rychlým občerstvením, takže koho přepadne během dovádění v moři hlad, má to k nejbližšímu fast foodu skutečně jen pár kroků. Dovolená typu last minute se bude v Limassolu zamlouvat nejen aktivním jedincům, ale i rodinám s dětmi.

Last minute dovolená Kypr - fotografie

Mezi významná kyperská letoviska se řadí také Protaras, přímo sousedící s resortem Ayia Napa. Jde o poměrně rušné letovisko, vhodné jak pro rodinnou dovolenou, neboť se tady nachází celá řada atrakcí pro ty nejmenší, tak také pro turisty, kteří se chtějí na dovolené bavit i v noci a rádi navštěvují noční podniky a diskotéky. Last minute dovolená v okolí Protarasu je tak značně populární mezi mladšími ročníky.

Asi nejznámější kyperskou pláží je Korálová zátoka Coral Bay. Ta leží na západním pobřeží, asi 5 kilometrů severně od letoviska Paphos. Turisté tady najdou veškeré zázemí včetně slunečníků a lehátek a pláž je díky svému pozvolnému vstupu do vody ideálním místem pro rodinnou dovolenou a to nejen tu last minute. Mezi Coral Bay a městečkem Paphos pak leží pláž Kissonerga, která se bude líbit zejména dětem, neboť v její blízkosti byl vybudován aquapark.

Last minute dovolená Kypr - fotografie

Ale i tomu, kdo v čase volna preferuje klid a pohodu a radši než rušné pláže má zastrčené zátoky a malé pláže, se bude nejen dovolená se slevou last minute na ostrově Kypr líbit. Kromě populárních a rušných letovisek v jižní části ostrova se tu dají najít i daleko méně frekventovaná místa, kde si turisté mohou na plážích užívat soukromí a téměř panenské přírody v okolí. V tomto ohledu je nejlepší volbou pro last minute zájezdy pravděpodobně výběžek Karpas v severní části ostrova.

Další sekce katalogu Kypr

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Kypru je publikována v sekci dovolená Kypr. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Kypr jsou k nalezení v sekci Kypr first minute.