-

Dovolená Jižní Kypr (řecká část)

Ayia Napa

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Ayia Napa a sami se přesvědčte, proč je dovolená na jižním Kypru (řecká část) na Kypru mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Coral Bay

Dovolená v turistickém resortu Coral Bay znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na jižní Kypr (řecká část) na Kypru létá každou sezónu především

Kissonerga

Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Kissonerga na jižním Kypru (řecká část) na Kypru, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Larnaca

Letní dovolená, prožitá u moře v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních prázdninového střediska Larnaca na jižním Kypru (řecká část) patří k oblíbeným způsobům, jak si na Kypru skvěle odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši

Limassol

Letecká doprava je nejrychlejším a také nejbezpečnějším způsobem cestování a tak je jasné, že i dovolená v letovisku Limassol s leteckou dopravou patří k žádaným pobytům u moře na jižním Kypru (řecká část) a turisté možnost letu na dovolenou na Kypr čím dále častěji využívají

Paphos

Příjemná letní dovolená u šumícího moře na Kypru je naplněním představy o odpočinku pro mnoho turistů nejen z České republiky a i to je důvodem, proč stále více rodin či samostatných jedinců přilétá za odpočinkem do prázninového resortu Paphos na jižním Kypru (řecká část)

Paralimni

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Paralimni a sami se přesvědčte, proč je dovolená na jižním Kypru (řecká část) na Kypru mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Pissouri

Dovolená v turistickém resortu Pissouri znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na jižní Kypr (řecká část) na Kypru létá každou sezónu především

Protaras

Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Protaras na jižním Kypru (řecká část) na Kypru, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Dovolená Jižní Kypr (řecká část) - informace

Dovolená na Kypru pro většinu turistů znamená pobyt v jeho jižní části, kde se rozkládá samostatná Kyperská republika. Úředním jazykem je tady řečtina a dovolená tu připomíná pobyt na některém z řeckých ostrovů, jako je Kréta, Rhodos či Zakynthos. Asi jednu třetinu území Kypru v jeho severní části pak zabírá takzvaná Severokyperská republika, což je nezávislý stát, jenž byl vyhlášen v roce 1983 a z vyspělých zemí jej v současnosti uznává pouze Turecko.

Dovolená Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Kypr je po italské Sicílii a Sardinii třetím největším ostrovem Středozemního moře a pro letní pobyty v přímořských letoviscích u příjemně prohřátého a až neuvěřitelně čistého Středozemního moře je prakticky ideální. Zajímavostí je, že si ostrov Kypr pro jeho jedinečnou krásu údajně vybrala ke svému zrození bohyně lásky Afrodita. Ne nadarmo se mu přezdívá ostrov lásky a letní dovolená v jeho příbřežních prázdninových resortech určitě nikoho nezklame.

Nejen na zahraniční návštěvníky ostrova Kypr čeká v jeho jižní části hned několik známých letovisek, kde si budou moci bezezbytku užívat svůj zasloužený čas volna a odpočinku a bezstarostně lenošit na plážovém lehátku pod chladivým slunečníkem za zvuků šumícího moře. Dovolená na jižním Kypru je ovšem též dobrým způsobem, jak trávit volný čas, i pro aktivní jedince a sportovce. Zejména vnitrozemí ostrova Kypr je totiž skvělým místem pro cykloturistiku a nebo pěší túry. Stejně tak se bude dovolená v jihokyperských letoviscích líbit i hráčům golfu, protože v luxusnějších letoviscích si mohou zahrát hned na několika hřištích světových parametrů.

Dovolená Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Vzhledem ke skutečnosti, že Kypr má za sebou bohaté a pestré dějiny, se zde dochovala celá řada památek jak z období antiky, tak také ze středověku. A tak je dovolená na Kypru oblíbená i mezi milovníky historie, kteří již mají ta nejznámější místa v Řecku a v Turecku prozkoumána a chybí jim už jen oblast Kypru.

Ovšem hlavním důvodem, proč je letní dovolená u moře v kyperských letoviscích tak populární, jsou zdejší pláže. Ty údajně patří k vůbec nejhezčím plážím v celém Středomoří a jakousi top destinací v jižní části Kypru je letovisko Ayia Napa. Právě zde se nachází prý vůbec nejkrásnější kyperská pláž Nissi a i z tohoto důvodu je tu dovolená velmi žádaná. Délka pláže se pohybuje kolem půl kilometru a je ukryta v zátoce, která ji dobře chrání před větrem. Pokud se vaše ubytování nachází v její blízkosti, určitě stojí za návštěvu. Na pláži je možné vypůjčit si lehátka a slunečníky a nechybí možnost rychlého občerstvení.

Dovolená Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Nedaleko od Aya Napa leží malé letovisko Paralimni, jež leží jen asi u takzvané zelené linie. To je demarkační čára, spravovaná OSN, a oddělující od sebe znepřátelené strany obyvatel na opačných stranách ostrova. Pobřeží u Paralimni je plné malých zátok a tak tu bude dovolená vyhovovat těm z turistů, kteří dávají přednost malým a ne tak exponovaným plážím před rušnými prázdninovými středisky.

Na západním pobřeží jižní části ostrova Kypr leží prázdninový resort Paphos, který se mezi turisty proslavil svými krásnými písečnými plážemi. K těm nejhezčím patří Kissonerga severně od Paphosu a samozřejmě také Korálová zátoka s povrchem z jemného písku nedaleko vesničky Peyia. V blízkosti této pláže je dovolená ideální pro rodiny s dětmi, neboť tu nechybí nezbytná turistická vybavenost a vstup do vody je jen pozvolný.

Dovolená Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

K dalším populárním letoviskům v jižní části Kypru patří Larnaca, která je vhodná zejména pro rodinnou dovolenou, neboť zde turisté najdou veškerý komfort, tak typický pro známá letoviska na pobřeží Středozemního moře, a díky mírnému vstupu do vody na zdejších plážích se tu bude dovolená líbit i méně zdatné plavcům a samozřejmě rodinám s dětmi.

Jednu z největších pláží na celém Kypru je možné najít nedaleko letoviska Limassol. Ta se táhne v délce téměř pěti kilometrů podél pobřeží Středozemního moře a vzhledem ke skutečnosti, že Limassol je známým a hojně využívaným letoviskem, nechybí na ní možnost zapůjčení plážových lehátek a slunečníků či stánky s rychlým občerstvením pro ty z jejích návštěvníků, kterým by během pobytu u moře vyhládlo.

Dovolená Jižní Kypr (řecká část) - fotografie

Dovolená v některém z jihokyperských letovisek si zkrátka nezadá s pobyty ve vyhlášených resortech v Řecku, Itálii, Chorvatsku a dalších středomořských destinací a turisté se z tohoto ostrova obvykle vracejí plni krásných zážitků a vzpomínek.

Kam jinam na Kypru na dovolenou?

Jižní Kypr (řecká část) není jedinou oblastí, kde se dá na Kypru prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou na Kypr i na následující místa: Severní Kypr (turecká část).

Další sekce katalogu Jižní Kypr (řecká část)

Dovolená se slevou na poslední chvíli na jižním Kypru (řecká část), která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Jižní Kypr (řecká část). Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce na jižní Kypr (řecká část) jsou prezentovány v sekci Jižní Kypr (řecká část) first minute.