-

Last minute Severní Kypr (turecká část)

Bafra

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Bafra příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na severní Kypr (turecká část) na Kypru turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Famagusta

Last minute Famagusta - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na severním Kypru (turecká část) na Kypru a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Famagusta v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Kyrenia (Girne)

Last minute Kyrenia (Girne) - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře na Kypru trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Kyrenia (Girne) na severním Kypru (turecká část)

Lapta

Last minute Lapta - ilustrační foto
Letní last minute dovolená v letovisku Lapta, zakoupená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá především během hlavní sezóny ze strany klientů často potávána a na severní Kypr (turecká část) na Kypru cestují k moři turisté z nejrůznějších koutů Evropy

Severní Kypr (turecká část) last minute - informace

Severokyperská republika se rozkládá asi na třetině území středomořského ostrova Kypr a to v jeho severní části. Ta konec konců dala této republice, jež vznikla v roce 1983 a z vyspělých zemí je uznávaná pouze Tureckem, její název.

Last minute Severní Kypr (turecká část) - fotografie

V porovnání s jihem ostrova Kypr, kde je last minute dovolená již mezi turisty takříkajíc etablovaná a turistika je tu na vysoké úrovni, je Severokyperská republika chudší a cestovní ruch se tady teprve začíná rozvíjet. Pro prožití nejen své dovolené typu last minute na ostrově Kypr turisté obvykle volí jihokyperské resorty, z nichž k těm nejznámějším patří kupříkladu Ayia Napa, Limassol nebo Paphos. Do severních příbřežních letovisek se zatím na last minute dovolenou tak často necestuje.

Hlavním městem jižní i severní části Kypru je město Nikósie, jež se nalézá v centrální části ostrova. Stejně jako celý Kypr, i jeho hlavní město rozděluje takzvaná Zelená linie OSN na dvě části a odděluje od sebe znepřátelené strany. Na rozdíl od jižní části ostrova, kde se mluví řecky, je úředním jazykem v severní části turečtina. A tak se tady budou turisté, kteří sem přijedou na letní dovolenou k moři, vídat nápisy v turečtině.

Last minute Severní Kypr (turecká část) - fotografie

Vzhledem k postupnému uvolňování poměrů je dnes možné poměrně bez problémů cestovat z jižní části Kypru na sever a naopak. A tak mají turisté, pro něž byla dovolená s last minute slevou v severní části ostrova volbou, jak stráví svou letní dovolenou, možnost udělat si krátký výlet na jih toho třetího největšího ostrova ve Středozemním moři.

K nejznámějším letoviskům pro last minute pobyty v Severokyperské republice, kde dovolená určitě nikoho nezklame, patří Kyrenia (Girne). Toto město leží asi 20 kilometrů severně od hlavního města Nikósie. Dalším významným centrem turistického ruchu v severním regionu Kypru náleží Famagusta, která se nalézá na pobřeží Středozemního moře ve východní části Kypru, nedaleko letovisek Paralimni a Ayia Napa. A konečně nemůže ve výčtu chybět prázdninové středisko Bafra, které leží v jihozápadní části Karpazského poloostrova a může být zaměňováno s vnitrozemským městem stejného názvu, ležícím v severním Turecku.

Last minute Severní Kypr (turecká část) - fotografie

Pláže Kyrenie omývají ze severu čisté vody Středozemního moře a z pohledu dovolené a last minute cestování na sever Kypu patří k vůbec nejznámějším letoviskům. Do prázdninových resortů v severní části Kypru lze pochopitelně cestovat letecky do Nikósie a odtud se pak přepravovat transfery do jednotlivých hotelů, ale vzhledem ke skutečnosti, že Kyrenia je současně významným přístavem, cestují někteří na svou last minute dovolenou do Kyrenie lodí.

Ti z turistů, pro které byla last moment dovolená v Kyrenii způsobem, jak prožijí čas volna a odpočinku během letních prázdnin u moře, se mohou vedle čistých a udržovaných pláží a příjemně prohřátého moře těšit i na jedinečné historické centrum města. V něm se budou moci po setmění procházet křivolakými uličkami, lemovanými nejrůznějšími obchůdky, restauracemi a kavárničkami. Za ochutnání určitě stojí místní speciality z ryb. Na last minute dovolenou do Kyrenia často cestuju i milovníci historie, neboť se zde nacházejí ruiny známého křižáckého hradu, pojmenovaném po Svatém Hilarionovi.

Dalším z populárních letovisek v Severokyperské republice, kde je last minute dovolená velmi oblíbená a žádaná, je již zmiňovaná Famagusta. Podobně jako Kyrenia je i Famagusta vedle turistického střediska i významným přístavem a i tady se bude last minute dovolená líbit zájemcům o historii. Jen nedaleko od starého přístavu se zvedá středověká pevnost, která bývá nazývána Othellovou věží a z níž je krásný výhled nejen na přístav, ale i přilehlé moře. Turisté se tu mohou těšit na písečné pláže s mírným vstupem do moře a tak je tu last minute dovolená oblíbená i mezi rodinami s malými dětmi.

K nejmladším letoviskům pro last minute dovolenou v severní části Kypru určitě patří městečko Bafra. Jeho největšími lákadly a důvodem, proč tady získává letní dovolená u moře na stále větší popularitě, jsou především dlouhé pláže s písčitým povrchem, které se údajně řadí k vůbec těm nejhezčí na celém ostrově. Vzhledem ke skutečnosti, že jde o mladé prázdninové středisko, jsou zdejší hotely moderní, teprve nedávno postavené, a turistům, jejichž last minute dovolená probíhá právě v této části Kypru, nabízejí veškeré služby na nejvyšší úrovni.

Kam jinam na Kypru na last minute dovolenou?

Severní Kypr (turecká část) není jediným místem, kde se dá na Kypru prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) na Kypr a ušetřit i na následující místa: Jižní Kypr (řecká část).

Další sekce katalogu Severní Kypr (turecká část)

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na severním Kypru (turecká část) je publikována v sekci dovolená Severní Kypr (turecká část).