-

Last minute ostrov Kefalonia

Ostrov Kefalonia last minute - informace

Obecné informace o ostrově Kefalonia

Last minute ostrov Kefalonia - fotografie

Ostrov Kefalonia se svými krásnými plážemi a zátokami patří k jedněm z posledních tajných tipů pro last minute dovolenou v Řecku. Je to především kvůli jeho umístění v Jónském moři západně od Peloponésu, zatímco současná masová turistika se většinou odehrává na ostrovech v Egejském moři jako jsou Kréta, Kos, Rhodos, Santorini a další. Letní dovolená na Kefalonii tak v první řadě znamená klid a odpočinek.

Pokud ale hledáte i zábavu a noční život, i tu tady také najdete. A to v hlavním městě ostrova Kefalonia, v Argostoli. Mezinárodní věhlas získalo toto město i díky bestselleru Mandolína kapitána Corelliho od Louise de Bernieres, podle jehož knížky byl dokonce natočen film. Ovšem i dlouho předtím, než se tady tento film natáčel, navštívily Kefalonii i další celebrity. Zastávku na své cestě si tady udělal například apoštol Pavel, František z Assisi tady založil klášter Sissios a anglický básník lord Byron zde napsal své dílo Don Juan.

Last minute ostrov Kefalonia - fotografie

Kefalonia je prý ale také ostrov mnoha zázraků. V den Panny Marie, 15. srpna, vylézají v obci Markopoulos před kostelem hadi. Navíc jen v tento jediný den kvete jedna květina. Dobře zachovalé tělo patrona sv. Gerasimose má zase někdy na botách mořské řasy. To podle legendy, že prý navštěvuje své přátele sv. Spyridona a Nectaria na sousedních ostrovech Zakynthos a Korfu.

Last minute dovolená na Kefalonii

Ostrov Kefalonia je ale také rájem pro milovníky přírody. Pokud k nim patříte a rozhodnete se strávit na Kefalonii last minute dovolenou, najdete tady zvláštní druh jedle, který roste jen tady a nikde jinde na světě. Na svazích hor žijí divocí koně, kozy a zajíci, kteří kvůli půdě bohaté na minerály mají zdánlivě zlaté zuby. V moři zase žijí mimo jiné želvy karety pravé, delfíni a středomořští tuleni, protože místní moře patří mezi nejčistší ve Středomoří.

Úžasné pláže, jeskyně s jezerem, Odysseův hrob, rybářská vesnice Fiskardo, vína Robola a Calliga, Lord Byron... Kefalonia je bezpochyby jedním z nejrozmanitějších řeckých ostrovů a pokud ho někdy navštívíte na last minute dovolenou, určitě nebudete zklamáni. Na Kefalonii existuje mnoho míst, kde se můžete ubytovat a strávit část nebo i celou letní dovolenou u moře. Ať už je to turistická oblast Lassi s nejoblíbenějšími plážemi na ostrově anebo hlavní město Argostoli.

Kam na Kefalonii

V Argostoli se odehrává většina nočního života na ostově Kefalonia a navíc tady jsou kavárny, banky, autobusové nádraží, krásná pěší zóna s mnoha obchody a samozřejmě přístav. Ale i ve dvou dalších větších městech, Lixouri a Sami, je mnoho barů a taveren. Oproti tomu malá obec Fiskardo nabízí dokonalou idylu, stejně jako Agia Efimia, Skala a Poros.

Turistickým centrem Kefalonie je Lassi. Blízká dlouhá písečná pláž Makris & Platis Gialos okouzlí každého svého návštěvníka, stejně tak jako velký počet výborných taveren a restaurací podél silnice. Téměř na samém jihu ostrova Kefalonia se rozkládá obec Sakala, která vyniká především svou zdánlivě nekonečnou písečnou pláží. Samotná obec má malé centrum s dobře rozvinutou infrastrukturou.

Na poloostrově Palliki stojí obec Lixouri s malebným náměstím v centru. Zejména ve večerních hodinách nabízí toto příjemné městečko ostrova Kefalonia rozmanitou zábavu, ať už jde o tradiční restaurace, jako je například Zorbas, nebo koktejlové bary pro noční sovy. K červeně zbarvené, písečné a mírně se svažující pláži Xi je to asi 2,5 kilometru. Rybářské vesničky Fiskardo a Assos jsou rafinovaně umístěné na břehu malé zátoky a jsou velmi oblíbené i u jednodenních výletníků, kteří v nich netráví dovolenou last minute. Obě mají úhledný malý a příjemný přístav, kde si můžete vychutnat ledové frappé nebo sklenici vychlazeného ouza. Na cestě do Assosu stojí za výlet odbočka k malebnému jezeru Melissani v Sami.

Tradiční taverna v zátoce Vathsa nabízí nevšední kulinářský zážitek. Přímo na pláži, ve velmi klidné lokalitě, můžete poblíž pláže Xi o během vaší last minute dovolené v Řecku na ostrově Kefalonia neformálně povečeřet v rustikálním prostředí. Specialitou podniku Tsipoura je ryba připravovaná na dřevěném grilu. Speciálním gurmánským tipem pro všechny milovníky mořské kuchyně je restaurace Waterway. Nachází se přímo u moře ve Spartii, je terasovitě postavená a působí okouzlující atmosférou. Nejslavnějším produktem ostrova je víno Robola. Vzhledem k tomu, že se toto víno pěstuje výhradně na Kefalonii, jde o perfektní tip na dárek. Zakoupíte ho ve většině obchodů na ostrově nebo přímo ve vinařství Robola ve vnitrozemí, u kláštera Agias Gerasimos ve Valsamatě.

Zajímavosti ostrova Kefalonia

Většina okružních výletů po ostrově Kefalonia zahrnuje návštěvu jeskyně Drogarati, podzemního jezera Melissani, kláštera Ag. Gerasimos, malebného Fiskarda a zátoky Myrtos. Zajímavá je ale také prohlídka benátského hradu, kláštera Ag. Andreas, vinařství, anebo perfektně zrekonstruované vesničky Kourkoumelata, která byla zničena při zemětřesení v roce 1953. V Argostoli se nachází archeologické a folklórní muzeum a kousek od města zase zázrak přírody Katavothres, kde mizí v dírách mořská voda, aby se znovu objevila na druhé straně ostrova.

Za návštěvu v čase last minute dovolené na ostrově Kefalonia stojí i údajný Odysseův hrob nedaleko Porosu. Mnoho místních lidí pevně věří tomu, že tato mykénská hrobka musí patřit právě Odysseovi. V malé a krásné vesničce Assos se nachází benátská citadela. Assos je znám také jako místo líbánek prince Charlese a lady Diany, kteří tu zakotvili se svojí jachtou. Ve Skale uvidíte pozůstatky jedné římské vily s nádhernou chodbovou mozaikou. Z Kefalonie si také o dovolené můžete udělat jednodenní výlet na okolní ostrovy Ithaka, Lefkada a Zakynthos, stejně jako na antickou Olympii na Peloponésu.

Pláže pro last minute dovolenou na Kefalonii

Dvě z nejlepších pláží ostrova Kefalonia se nacházejí v Lassi a jde o Makris Gialos a Platys Gialos. Jsou vhodné pro děti, ale v sezóně bývají velmi zaplněné turisty. Myrtos je pravděpodobně nejfotografovanější pláží Řecka. Cesta k ní je velmi strmá a proto není přístupná autobusy. Jedinou možností, jak se k ní dostat, je pěšky, na mopedu nebo zapůjčeným autem. Skalnatá pláž s prudce se svažujícím mořským dnem je ale nevhodná pro koupání dětí. Ve Skale je další dlouhá písečná pláž. Cesta k moři sice vede ve Fiskardu přes skály, ale zato je zde voda křišťálově čistá. Petanias je další dobrou písečnou pláží a pokud si najdete o last minute dovolené čas, měli byste navštívit pláž Paradise Beach v Antisami. Existuje ale mnoho dalších zátok a pláží, které stojí za návštěvu.

Mnoho pláží na ostrově Kefalonia nabízí plážový servis s půjčovnou lehátek a slunečníků, taverny a jiná občerstvení. Na těch větších se pak dají provozovat též nejrůznější vodní sporty. Potápěčskou školu najdete v Agia Efimia.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Ostrov Kefalonia není jediným místem, kde se dá v Řecku prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) do Řecka a ušetřit i na následující místa: ostrov Kos, ostrov Kréta, ostrov Rhodos, ostrov Zakynthos.

Další sekce katalogu ostrov Kefalonia

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Kefalonii je publikována v sekci dovolená ostrov Kefalonia. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Kefalonii jsou k nalezení v sekci ostrov Kefalonia first minute.