-

Last minute ostrov Kefalonia

Karavados

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Karavados příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Kefalonii v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Karavomilos

Karavomylos je jedním z letovisek řeckého ostrova Kefalonia, kde bude last minute dovolená vyhovovat turistům, toužícím po odpočinku od každodenního stresu.

Kounopetra

Pokud plánujete dovolenou na Kefalonii v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Kounopetra v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Lixouri

I když by se mohlo zdát, že je Lixouri vzhledem ke své velikosti rušným letoviskem, na last minute zájezdy sem naopak cestují turisté, toužící po pohodě a klidu.

Lourdas

Kdo si chce užít na ostrově Kefalonia dlouhých písečných pláží, měl by na svou last minute dovolenou zamířit do příjemného letoviska Lourdas na jihu ostrova.

Osada Xi

Letovisko Xi, které vyrostlo nedaleko známe pláže s povrchem z červeného písku, patří spíše k menším letoviskům a dovolená se slevami v poslední minutě tu není zase až tak častá.

Poros

I když je prázdninové středisko Poros poměrně klidným letoviskem, turisté, kteří sem přicestují na last moment dovolenou, tu najdou veškerou turistickou vybavenost pro spokojený pobyt.

Skala

Na pobyty se slevou na poslední chvíli do letoviska Skala přijíždějí hlavně turisté, co si chtějí užít jednu z nejdelších pláží na celém ostrově Kefalonia.

Svoronata

Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Svoronata na Kefalonii

Ostrov Kefalonia last minute - informace

Obecné informace o ostrově Kefalonia

Last minute ostrov Kefalonia - fotografie

Ostrov Kefalonia se svými krásnými plážemi a zátokami patří k jedněm z posledních tajných tipů pro last minute dovolenou v Řecku. Je to především kvůli jeho umístění v Jónském moři západně od Peloponésu, zatímco současná masová turistika se většinou odehrává na ostrovech v Egejském moři jako jsou Kréta, Kos, Rhodos, Santorini a další. Letní dovolená na Kefalonii tak v první řadě znamená klid a odpočinek.

Pokud ale hledáte i zábavu a noční život, i tu tady také najdete. A to v hlavním městě ostrova Kefalonia, v Argostoli. Mezinárodní věhlas získalo toto město i díky bestselleru Mandolína kapitána Corelliho od Louise de Bernieres, podle jehož knížky byl dokonce natočen film. Ovšem i dlouho předtím, než se tady tento film natáčel, navštívily Kefalonii i další celebrity. Zastávku na své cestě si tady udělal například apoštol Pavel, František z Assisi tady založil klášter Sissios a anglický básník lord Byron zde napsal své dílo Don Juan.

Last minute ostrov Kefalonia - fotografie

Kefalonia je prý ale také ostrov mnoha zázraků. V den Panny Marie, 15. srpna, vylézají v obci Markopoulos před kostelem hadi. Navíc jen v tento jediný den kvete jedna květina. Dobře zachovalé tělo patrona sv. Gerasimose má zase někdy na botách mořské řasy. To podle legendy, že prý navštěvuje své přátele sv. Spyridona a Nectaria na sousedních ostrovech Zakynthos a Korfu.

Last minute dovolená na Kefalonii

Ostrov Kefalonia je ale také rájem pro milovníky přírody. Pokud k nim patříte a rozhodnete se strávit na Kefalonii last minute dovolenou, najdete tady zvláštní druh jedle, který roste jen tady a nikde jinde na světě. Na svazích hor žijí divocí koně, kozy a zajíci, kteří kvůli půdě bohaté na minerály mají zdánlivě zlaté zuby. V moři zase žijí mimo jiné želvy karety pravé, delfíni a středomořští tuleni, protože místní moře patří mezi nejčistší ve Středomoří.

Úžasné pláže, jeskyně s jezerem, Odysseův hrob, rybářská vesnice Fiskardo, vína Robola a Calliga, Lord Byron... Kefalonia je bezpochyby jedním z nejrozmanitějších řeckých ostrovů a pokud ho někdy navštívíte na last minute dovolenou, určitě nebudete zklamáni. Na Kefalonii existuje mnoho míst, kde se můžete ubytovat a strávit část nebo i celou letní dovolenou u moře. Ať už je to turistická oblast Lassi s nejoblíbenějšími plážemi na ostrově anebo hlavní město Argostoli.

Kam na Kefalonii

V Argostoli se odehrává většina nočního života na ostově Kefalonia a navíc tady jsou kavárny, banky, autobusové nádraží, krásná pěší zóna s mnoha obchody a samozřejmě přístav. Ale i ve dvou dalších větších městech, Lixouri a Sami, je mnoho barů a taveren. Oproti tomu malá obec Fiskardo nabízí dokonalou idylu, stejně jako Agia Efimia, Skala a Poros.

Turistickým centrem Kefalonie je Lassi. Blízká dlouhá písečná pláž Makris & Platis Gialos okouzlí každého svého návštěvníka, stejně tak jako velký počet výborných taveren a restaurací podél silnice. Téměř na samém jihu ostrova Kefalonia se rozkládá obec Sakala, která vyniká především svou zdánlivě nekonečnou písečnou pláží. Samotná obec má malé centrum s dobře rozvinutou infrastrukturou.

Na poloostrově Palliki stojí obec Lixouri s malebným náměstím v centru. Zejména ve večerních hodinách nabízí toto příjemné městečko ostrova Kefalonia rozmanitou zábavu, ať už jde o tradiční restaurace, jako je například Zorbas, nebo koktejlové bary pro noční sovy. K červeně zbarvené, písečné a mírně se svažující pláži Xi je to asi 2,5 kilometru. Rybářské vesničky Fiskardo a Assos jsou rafinovaně umístěné na břehu malé zátoky a jsou velmi oblíbené i u jednodenních výletníků, kteří v nich netráví dovolenou last minute. Obě mají úhledný malý a příjemný přístav, kde si můžete vychutnat ledové frappé nebo sklenici vychlazeného ouza. Na cestě do Assosu stojí za výlet odbočka k malebnému jezeru Melissani v Sami.

Tradiční taverna v zátoce Vathsa nabízí nevšední kulinářský zážitek. Přímo na pláži, ve velmi klidné lokalitě, můžete poblíž pláže Xi o během vaší last minute dovolené v Řecku na ostrově Kefalonia neformálně povečeřet v rustikálním prostředí. Specialitou podniku Tsipoura je ryba připravovaná na dřevěném grilu. Speciálním gurmánským tipem pro všechny milovníky mořské kuchyně je restaurace Waterway. Nachází se přímo u moře ve Spartii, je terasovitě postavená a působí okouzlující atmosférou. Nejslavnějším produktem ostrova je víno Robola. Vzhledem k tomu, že se toto víno pěstuje výhradně na Kefalonii, jde o perfektní tip na dárek. Zakoupíte ho ve většině obchodů na ostrově nebo přímo ve vinařství Robola ve vnitrozemí, u kláštera Agias Gerasimos ve Valsamatě.

Zajímavosti ostrova Kefalonia

Většina okružních výletů po ostrově Kefalonia zahrnuje návštěvu jeskyně Drogarati, podzemního jezera Melissani, kláštera Ag. Gerasimos, malebného Fiskarda a zátoky Myrtos. Zajímavá je ale také prohlídka benátského hradu, kláštera Ag. Andreas, vinařství, anebo perfektně zrekonstruované vesničky Kourkoumelata, která byla zničena při zemětřesení v roce 1953. V Argostoli se nachází archeologické a folklórní muzeum a kousek od města zase zázrak přírody Katavothres, kde mizí v dírách mořská voda, aby se znovu objevila na druhé straně ostrova.

Za návštěvu v čase last minute dovolené na ostrově Kefalonia stojí i údajný Odysseův hrob nedaleko Porosu. Mnoho místních lidí pevně věří tomu, že tato mykénská hrobka musí patřit právě Odysseovi. V malé a krásné vesničce Assos se nachází benátská citadela. Assos je znám také jako místo líbánek prince Charlese a lady Diany, kteří tu zakotvili se svojí jachtou. Ve Skale uvidíte pozůstatky jedné římské vily s nádhernou chodbovou mozaikou. Z Kefalonie si také o dovolené můžete udělat jednodenní výlet na okolní ostrovy Ithaka, Lefkada a Zakynthos, stejně jako na antickou Olympii na Peloponésu.

Pláže pro last minute dovolenou na Kefalonii

Dvě z nejlepších pláží ostrova Kefalonia se nacházejí v Lassi a jde o Makris Gialos a Platys Gialos. Jsou vhodné pro děti, ale v sezóně bývají velmi zaplněné turisty. Myrtos je pravděpodobně nejfotografovanější pláží Řecka. Cesta k ní je velmi strmá a proto není přístupná autobusy. Jedinou možností, jak se k ní dostat, je pěšky, na mopedu nebo zapůjčeným autem. Skalnatá pláž s prudce se svažujícím mořským dnem je ale nevhodná pro koupání dětí. Ve Skale je další dlouhá písečná pláž. Cesta k moři sice vede ve Fiskardu přes skály, ale zato je zde voda křišťálově čistá. Petanias je další dobrou písečnou pláží a pokud si najdete o last minute dovolené čas, měli byste navštívit pláž Paradise Beach v Antisami. Existuje ale mnoho dalších zátok a pláží, které stojí za návštěvu.

Mnoho pláží na ostrově Kefalonia nabízí plážový servis s půjčovnou lehátek a slunečníků, taverny a jiná občerstvení. Na těch větších se pak dají provozovat též nejrůznější vodní sporty. Potápěčskou školu najdete v Agia Efimia.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Kefalonia

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Kefalonii je publikována v sekci dovolená ostrov Kefalonia. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Kefalonii jsou k nalezení v sekci ostrov Kefalonia first minute.