-

Dovolená ostrov Kefalonia

Argostoli

Dovolená Argostoli - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Argostoli a sami se přesvědčte, proč je dovolená na Kefalonii v Řecku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Karavados

Dovolená v turistickém resortu Karavados znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Kefalonii v Řecku létá každou sezónu především

Karavomilos

Příjemná vesnička Karavomylos leží asi kilometr od přístavu Sami a dovolená se to bude líbit všem, kdo přiletěli na Kefalonii hledat klid pro svůj odpočinek.

Kounopetra

Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Kounopetra na Kefalonii v Řecku, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Lassi

Lassi patří mezi nejoblíbenější letoviska na ostrově Kefalonia vůbec a dovolená se tu bude, díky dlouhým písčitým plážím, líbit především rodinám s malými dětmi.

Lixouri

Ačkoliv je městečko Lixouri správním centrem jedné z kefalonských oblastí, dovolená se tady bude líbit všem turistům, kteří touží po klidu a odpočinku.

Lourdas

Prázdninový resort Lourdas na jižním pobřeží ostrova a se může pyšnit údajně nejkrásnějšími plážemi celé Kefalonie a dovolená se tu nejspíše ponese ve znamení lenošení a odpočinku u šumící ho moře.

Osada Xi

Protože je letovisko Xi velmi malé a nabídka ubytování je tu zatím omezená, bude tady dovolená vyhovovat především jedincům, kteří si nepotrpí na luxus a preferují pohodu a klid.

Poros

Letní dovolená u moře v letovisku Poros bude vyhovovat všem, kdo se rádi koupou v průzračně čistém moři na oblázkovo - písečných plážích v menším a poklidném letovisku.

Skala

Podél pobřeží letoviska Skala se táhne vůbec nejdelší pláž na celé Kefalonii a tak se tu dobu bude dovolená líbit hlavně příznivcům plážového lenošení a odpočinku.

Svoronata

Letní dovolená, prožitá u moře v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních prázdninového střediska Svoronata na Kefalonii patří k oblíbeným způsobům, jak si v Řecku skvěle odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši

Vrahinari

Letecká doprava je nejrychlejším a také nejbezpečnějším způsobem cestování a tak je jasné, že i dovolená v letovisku Vrahinari s leteckou dopravou patří k žádaným pobytům u moře na Kefalonii a turisté možnost letu na dovolenou do Řecka čím dále častěji využívají

Dovolená ostrov Kefalonia - informace

Základní informace o ostrově Kefalonia

Dovolená ostrov Kefalonia - fotografie

Ostrov Kefalonia je největším z Jónských ostrovů a zároveň šestým největším ostrovem Řecka. Má plochu téměř 700 kilometrů čtverečních, ale trvale zde žije jen asi 40.000 obyvatel. Toto číslo však během léta několikanásobně stoupá, neboť dovolená na Kefalonii je velmi žádaná a díky zdejšímu letišti nemusí turisté, kteří se přilétají na zájezdy, absolvovat ještě další transfer do místa pobytu. Nejbližšími sousedy Kefalonie jsou ostrovy Lefkada, Ithaka a Zakynthos, které jsou také velmi oblíbenými destinacemi pro letní dovolenou u moře na ostrovech v Řecku. Pobřeží ostrova je poměrně členité a při pohledu na Kefalonii z výšky jsou vidět 3 poloostrovy, vybíhající z jeho centrální části. Severní poloostrov Erissos se táhne severně souběžně se sousední Ithakou, a byl kdysi velmi hustě osídlen. Poloostrov Paliki se nachází v západní části ostrova a zbývající třetí na východě se nazývá Lasi.

Ostrov Kefalonia je charakteristický svou pestrou a jedinečnou krajinou, malými vesničkami uprostřed zelených plání a osamělými staveními na strmých krasových svazích nebo uprostřed olivových hájů. Nejvyšší vrchol Jónských ostrovů, hora Enos, se právě na ostrově Kefalonia tyčí do nadmořské výšky 1.630 m. Vodou postupně vymletá údolí se tu střídají se stolovými horami, stepní a poušti podobná krajina se na jiných místech mění v krajinu vysloveně ostrovní. Dovolená na Kefalonii tak bude mít nádech jedinečnosti každý den pobytu na ostrově.

Dovolená na ostrově Kefalonia

Dovolená ostrov Kefalonia - fotografie

Kefalonia je v současnosti velmi vyhledávaným cílem mnoha turistů a dovolenou tady tráví turisté z celé Evropy. Plaví se sem mnoho jachtařů z Itálie, kteří tu v letních měsících kotví hlavně v osamělých zátokách. Ostrov Kefalonia si postupem času také získal velkou popularitu mezi Brity. Cestovní ruch ale kupodivu stále není nejdůležitějším zdrojem příjmů ostrovanů. I přes to, že má své vlastní letiště, není Kefalonia ještě tolik ovlivněna masovým cestovním ruchem. Ostrov je tajným tipem pro čas relaxace a odpočinku, avšak dovolená tady rozhodně nebude nudná. Potěšeni tady budou milovníci přírody a pěší turisté, místní hory jsou totiž pro turistiku jako stvořené.

Krásné pláže s křišťálově čistou vodou jsou ideální pro koupání a slunění. Najdete tady také ještě mnoho osamělých zátok a jeskyní, které lákají k prozkoumání. Slavná pláž Myrtos Beach se řadí k nejkrásnějším plážím v Řecku a láká ke strávení dovolené na Kefalonii romantiky a zamilované páry. O tom, že cestovní průmysl a tisíce turistů ostrov Kefalonia zatím tolik neovlivňují, svědčí i fakt, že na kefalonských plážích jsou jako doma velké mořské želvy, stejně jako přísně chránění tuleni středomořští.

Na ostrově Kefalonia nenajdete téměř žádné velké hotelové komplexy, ale spíše ubytování v soukromí, apartmány nebo letní vilky. Dovolená na ostrově tak má spíše nádech romantiky než honosný pobyt v luxusu v hotelu s all inclusive službami. Ať už jste ale během dovolené ubytováni kdekoliv, určitě si nenechte ujít hlavní atrakci ostrova, jezero Melissani. Nachází se v jeskyni, přístupné pouze na loďce, která je zaplavena světlem v určitých částech dne. To vytváří nádhernou podívanou na hru barev, kterou byste na dovolené na ostrově rozhodně neměli vynechat.

Pláže ostrova Kefalonia

Pláže ostrova Kefalonia se řadí mezi ty vůbec nejkrásnější v celém Středomoří. Nejzajímavější je asi Myrtos, která se nachází na úpatí vápencových útesů a jaká by to byla dovolená na ostrově Kefalonia, kdyby ji turisté trávící tady svůj volný čas alespoň nenavštívili. Hezké jsou ale také Petani a Poros, kde se stromy odrážejí v moři. Makris Gialos s tyrkysově zbarvenou vodou, skálami a hudbou z plážových barů nedaleko Lassi má zase kosmopolitní nádech. A samozřejmě je třeba zmínit i pláž Xi, kde jasně zelené vlny narážejí jemný, červený písek.

Pláž Atheras leží ve stejnojmenné zátoce na západě ostrova Kefalonia. Moře zde bývá zpravidla velmi klidné a je proto vhodná pro rodiny s dětmi. Voda je mělká a vaše ratolesti zde budou mít dostatek materiálu pro stavbu hradů z písku. Zátoka Katelios se nachází v blízkosti městečka Skala a nabízí krásné písčité pláže, takže letní dovolená v Řecku strávená na Kefalonii právě zde nebude mít nic, co by se jí dalo vytknout.

Hlavní město Argostoli s téměř 14.000 obyvateli se nachází v jihozápadní části ostrova Kefalonia. V poslední době se zde usazuje mnoho bohatých Řeků a tak v místním přístavu můžete během vaší dovolené spatřit velké a luxusní jachty. Přes den jsou otevřené trhy s ovocem, četné kavárny a restaurace, ale ten pravý život zde začíná až večer. Navštívit tady můžete i archeologické muzeum. Malá atrakce čeká na turisty i v přístavu, kde jsou k vidění mořské želvy caretta caretta. Za návštěvu stojí také dlouhý most přes záliv a obelisk v Argostoli. Obě stavby přežily ničivé zemětřesení v srpnu 1953, při kterém bylo město téměř celé zničeno.

V klidné zátoce na jihozápadě ostrova Kefalonia stojí rybářská vesnička Assos, která je spojena úzkou pevninskou šíjí se stejnojmenným poloostrovem. Koho láká klidná dovolená s řeckou atmosférou, je tady na správném místě. Nachází se zde totiž jeden z nejkrásnějších přístavů na celém ostrově Kefalonia. Za návštěvu určitě stojí i místní hrad, posazený na nejvyšším místě poloostrova a byl postaven v roce 1558. Přímo u letoviska najdete dvě malé oblázkové pláže a můžete se odsud vypravit i na pláže Myrthos nebo Fiskardo.

Na severu Kefalonie se nachází nádherná přístavní obec Fiskardo. Protože místo bylo z velké části ušetřeno velkého zemětřesení v roce 1953, mát možnost tady poznat ještě původní architekturu. Barevné okenice, staré fasády a idylický přístav tak přitahují mnoho turistů, kteří si Kefalonii vybrali jako místo, kde proběhne jejich letní dovolená u moře. Městečko je také oblíbeným místem setkávání pro jachtaře. Na okraji Fiskarda je malá kamenitá pláž, ke které se dostanete po schodišti. Kromě toho se hned vedle místních vykopávek nachází krásná zátoka, ideální ke koupání.

Lourdas je jak název obce, tak i protáhlé pláže na jihu ostrova Kefalonia, která leží jen pár kilometrů od hlavního města Argostoli. Městečko je velmi oblíbené u britských turistů a není se co divit. Lourdas je obklopené zelenou a svěží krajinou a místní písečná pláž se táhne až k pláži Trapezaki. Turisté na dovolené v kefalonských letoviscích využívají možnost procházky podél pobřeží k romantickým procházkám za soumraku. Vůbec celá oblast kolem Lourdas je ideální pro pěší turistiku.

Možnosti výletů na ostrově Kefalonia

Nejdůležitějším přístavním místem na ostrově Kefalonia je Sami na východním pobřeží. Můžete se odsud vydat k návštěvě okolních památek, například ke 4 kilometry vzdálené akropoli nebo ke klášteru Agios Anendes. Pokud chcete jen tak lenošit a líbí se vám dovolená strávená odpočinkem, navštivte pláž Antisamos, jež je vzdálená od Sami jen několik minut jízdy autem. Její křišťálově čistá voda je ideální pro šnorchlování a tak na východní pobřeží ostrova Kefalonia často míří na dovolenou také potápěči.

Asi 40 kilometrů jižně od Argostoli láká mnoho návštěvníků se svými krásnými plážemi místo Skala. Pokud ale hledáte klidné prázdninové místo, jeho návštěvu nedoporučujeme. Mnoho ubytování je často obsazeno již na začátku sezóny a po celý její zbytek je tady velmi rušno. Dovolená tu tedy není nic pro ty, kteří hledají soukromí a romantiku. Pokud vám to ale nevadí a o dovolené hledáte krásné a dlouhé pláže, bude se vám tady líbit. Oblázkové pláže tu omývá křišťálově čisté moře, nabízí se zde vodní sporty, stejně jako lodní výlety do okolí. Podél silnice do Porosu jsou navíc další zátoky vhodné ke koupání.

Kam jinam v Řecku na dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Kefalonia

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Kefalonii, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute ostrov Kefalonia. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce na Kefalonii jsou prezentovány v sekci ostrov Kefalonia first minute.