-

Last minute ostrov Kos

Agios Fokas

Na last minute dovolenou do Agios Fokas směřují hlavně turisté, kteří chtějí být stranou masové turistiky a současně mít možnost dojít pěšky do zdejšího hlavního města.

Kardamena

Protože je Kardamena druhým největším prázdninovým střediskem na celém Kosu a tudíž dokonale vybavena, na last moment pobyty sem každým rokem míří turisté z celé Evropy.

Kefalos

Na dovolenou se slevou na poslední chvíli do střediska Kefalos přilétají turisté zejména kvůli hned třem písečným plážím, které jsou perfektně vybavené.

Lambi

Hlavním lákadlem, proč turisté cestují na pobyty se slevou v poslední minutě právě do střediska Lambi, je zdejší více než kilometrová písečná pláž.

Marmari

Hlavní chloubou přímořského střediska Marmari je dlouhá písečná pláž s bílým pískem a tak je tu last moment dovolená žádaná i rodinami s malými dětmi.

Mastichari

Na dovolenou se slevou na poslední chvíli míří do Mastichari povětšinou turisté, kteří si chtějí užít pobyt na ostrově Kos v klidném letovisku a během dnů volna jen relaxovat a odpočívat.

Město Kos

Na last minute dovolenou do hlavního města ostrova Kos cestují hlavně turisté, kteří si chtějí užívat zábavy nejen přes den, ale i po setmění.

Psalidi

I přesto, že obec Psalidi tvoří jakési předměstí hlavního města Kos, pobyty se slevou na poslední chvíli jsou tu většinou klidné a do hlavního města je možné dojít příjemnou procházkou.

Tigaki

Protože se může Tigaki chlubit více než 10 kilometrů dlouhou pláží, je tady last minute dovolená oblíbená hlavně mladými rodiči a jejich dětmi.

Ostrov Kos last minute - informace

Obecné informace o ostrově Kos

Last minute ostrov Kos - fotografie

Úrodný ostrov Kos je součástí Dodekanského souostroví a je jeho třetím největším ostrovem po Rhodosu a Karpathosu. Rozkládá se mezi ostrovy Kalymnos a Nisyros, v blízkosti tureckého pobřeží Malé Asie. Jeho krásná krajina, pláže a průzračné moře každoročně přitahují na Kos ke strávení nejen last minute dovolené tisíce návštěvníků. Jde o nejzelenější a nejúrodnější ostrov Dodekanés a po kosmopolitním ostrově Rhodos je druhým turisticky nejoblíbenějším ostrovem.

Na první pohled může být Kos pro některé z turistů, kteří přiletěli na ostrov kvůli odpočinku uprostřed krásné přírody, trochu zklamáním. Podél pobřeží se táhnou velké hotelové komplexy a mezi nimi se nachází spousta barů, diskoték a dalších zábavních podniků. Na pohled druhý ovšem turisté zjišťují, že jde o velmi krásný a atraktivní ostrov s tichými kouty, lákavými horskými vesničkami, unikátní turistickou infrastrukturou, úrodnou krajinou a s krásnými plážemi v různých velikostech a barvách. Kos je zkrátka ideálním místem pro strávení letní last minute dovolené u moře.

Historie Kosu

Last minute ostrov Kos - fotografie

Podle mytologie je Kos posvátnou zemí Asklépia, boha lékařství. A právě tady se také narodil roku 460 př.n.l. Hippokratés, otec moderní medicíny. Později tu založil první lékařskou školu a po jeho smrti v roce 357 př.n.l. postavili ostrované slavný Asklépion. Ten sloužil jako nemocnice, ve které se léčili pacienti z celého Středomoří právě podle Hippokratových léčebných metod. Archeologické nálezy dokazují, že tento ostrov byl osídlen již v pravěku. Poté zde vládlo mnoho různých mocností, například Dórové, Peršané, Athéňané nebo Turci.

Původní město Kos bylo založeno v severovýchodní části ostrova kolem roku 366 př.n.l. na stejném místě, kde momentálně stojí současné hlavní město ostrova. To je dnes zajímavou směsicí antické, středověké a moderní architektury a je celé obklopené bohatou zelení. Impozantní johanitská pevnost se nachází na východní straně přístavu a se zbytkem města je spojena mostem. Město Kos má zachovalé historické centrum, přeměněné na pěší zónu a v čase vaší last minute dovolené v Řecku tu můžete navštívit různé kavárny, taverny, restaurace a obchody, stejně jako celou řadu klubů a nočních zábavních podniků.

Last minute ostrov Kos - fotografie

Asfendiou je jednou z nejatraktivnějších obcí na ostrově Kos. Leží na útesech hory Dikaion a je odtud nádherný výhled na moře. Tvoří ji tradičními domy a úzké uličky s mnoha tavernami a kavárnami a v jejím okolí najdete bohaté prameny. Neméně krásné jsou i blízké vesničky Lagoudi, Evangelistria Asomatos, Agios Georgios, Agios Demetrios, nebo malebná a okouzlující vesnička Zia.

Pyli se nachází jihozápadně od města Kos, jen pár kilometrů západně od Asfendiou. Je obklopené zelenými pastvinami a v obci samotné uvidíte mnoho tradičních domů, které jsou velmi dobře zachovalé. Můžete tady navštívit ruiny hrobky antického hrdiny Harmylose a také byzantský hrad s kostelem Panny Marie.

Last minute ostrov Kos - fotografie

Obec Antimachia se nachází na náhorní plošině uprostřed ostrova Kos, v blízkosti letiště. Turisté ji navštěvují zejména kvůli jejímu malebnému okolí, tradičním domům a několika větrným mlýnům. Zajímavý je také benátský hrad, který je dominantou obce a nabízí nádherný výhled na celý ostrov. K obci patří také vesnička Mastichari, která je postavená v blízkosti moře a má idylické pláže, ideální pro strávení pohodové a klidné last minute dovolené. Z jejího malého přístavu denně vyplouvají lodě na ostrov Kalymnos a místní taverny nabízejí čerstvé ryby a vynikající místní speciality.

Kefalos se nachází asi 40 kilometrů od hlavního města Kos a je postaven na dvou úrovních. Navzdory velké oblíbenosti mezi turisty pro své pláže a křišťálově čisté moře si dosud uchoval svou autentičnost s nabílenými domky a úzkými uličkami. Za vidění tady stojí staré větrné mlýny s výhledem do okolí, ruiny baziliky Agios Stefanos a malebný stejnojmenný ostrůvek, který leží východně od přístavu.

Pláže ostrova Kos

Last minute ostrov Kos - fotografie

Četné a krásné pláže na ostrově Kos jsou jedním z důvodů oblíbenosti pro last minute dovolenou tohoto řeckého ostrova. Ať už zasazené v malých malebných zátokách nebo kilometry dlouhé, všechny pláže ostrova mají křišťálově čistou vodu. Povrch některých tvoří hladké oblázky, jiné zase mají povrch se zlatým nebo černým pískem. Písečná pláž Kefalos se nachází u stejnojmenné obce a má prý nejchladnější vodu na celém Kosu. Je to ale jedna z nejkrásnějších a také nejznámějších pláží ostrově. Podél ní najdete mnoho taveren, které nabízejí lahodné pokrmy z čerstvých ryb. K dispozici je tady půjčovna lehátek a slunečníků, stejně jako možnost vyzkoušet nejrůznější vodní sporty. V blízkosti pláže můžete také navštívit krásný klášter Agios Nikolaos.

Nekonečná písečná pláž Marmari leží u stejnojmenné vesničky, asi 5 kilometrů od Pyli. V krásném prostředí na vás čeká mnoho taveren, restaurací, kaváren a také ubytování. Jednou z nejbližších pláží k městu Kos je Tigaki, která je zároveň jednou z nejhezčích a nejoblíbenějších na ostrově. Je asi 10 kilometrů dlouhá a pokrytá bílým pískem. V jejím okolí najdete různé hotely anebo apartmány a soukromé pokoje k pronájmu, stejně jako obchody, bary a taverny.

Last minute ostrov Kos - fotografie

Pláž Mastichari se rozkládá asi 3 kilometry severozápadně od Antimachie. Díky své bílé barvě a smaragdově zbarvenému moři připomíná nějaké exotické místo a mezi turisty na last minute dovolené je velmi oblíbená. Pláž Lambi se nachází přímo v hlavním městě Kos, v blízkosti přístavu, a je asi kilometr dlouhá. Díky své poloze je hojně navštěvovaná a kromě půjčoven se slunečníky a lehátky nabízí také vodní sporty a mnoho snack barů a kaváren.

Therma v řečtině znamená horký. Tato pláž se tak nazývá proto, že tady do moře ústí horké prameny, které pak mořskou vodu podél pobřeží příjemně ohřívají. Pláž má černý písek. Pláž Kardamena se nachází na západním pobřeží ostrova, táhne se od přístavu a je asi tři kilometry dlouhá. Má krásně bílý písek a smaragdově zelené moře. A protože Kardamena je druhé největší turistické letovisko na ostrově Kos, je i tato stejnojmenná pláž v letních měsících hojně vyhledávaná turisty.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Kos

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Kosu je publikována v sekci dovolená ostrov Kos. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Kos jsou k nalezení v sekci ostrov Kos first minute.