-

Last minute ostrov Kréta

Ostrov Kréta last minute - informace

Obecné informace o ostrově Kréta

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Kréta je největším z ostrovů Řecka, patří mezi nejnavštěvovanějším řeckým regionům a na poli last minute dovolené patří zájezdy na Krétu se slevou na poslední chvíli k tomu nejžádanějšímu. Kréta se může pyšnit bohatou a pestrou minulostí, kterou lze spatřit téměř na každém kroku. Není se tedy co divit, že last minute dovolená na Krétě patří každoročně k nejvyhledávanějším slovním spojením v souvislosti s dovolenou. A jde také o jednu z nejdéle hledaných frází, neboť sezóna zde trvá, díky teplému moři a příjemným teplotám, od května až do konce října.

Pláže ostrova Kréta jsou z většiny pokryté bílým pískem, ale je možné zde narazit i na pláže oblázkové a skalnaté. Na mnoha místech se nacházejí malé, ale příjemné a útulné zátoky, vybízející jejich návštěvníky k provozování nejrůznějších vodních sportů jako je například šnorchlování nebo potápění. Všudypřítomné fíkovníky nabízejí turistům příjemný stín ve dnech, kdy se teploty šplhají daleko přes 30 stupňů Celsia.

Co na Krétě

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Milovníci přírody tvrdí, že Kréta je nejkrásnější na jaře. Tou dobou lze jasně vidět, jak se příroda po měsících spánku probouzí a všechno pomaličku začíná kvést. Záplava zeleně a květin příjemně působí na duši a k velmi romantickým zážitkům patří večerní procházky pod zelenajícími se olivovníky. Velmi žádané jsou také výlety ne nejrůznější místa na ostrově, při kterých mohou návštěvníci v průběhu své dovolené na Krétě (a nemusí se nutně jednat o last minute zájezd), nahlédnout jak do pestré historie Kréty, tak i poznat něco z jejího přírodního bohatství.

Soutěska Samaria je jedním ze vzácných přírodních pokladů ostrova Kréta, který se nachází na jeho jižní straně. Jedná se o nejdelší kaňon Evropy a pěšky je možné jej zdolat za několik hodin. Začátek trasy je ve vesničce Xiloskalo a odtud se jde dolů směrem k pobřeží. Cesta míjí opuštěnou vesničku Samaria a také nejužší místo soutěsky s názvem Železná vrata. Kdo si na dovolené přivstane a vydá se na výlet do kaňonu dostatečně brzo (kolem 8 hodiny ranní), vyhne se davům dalších turistů, kteří tráví dovolenou na Krétě a kteří se také rozhodli vydat se na výlet do známé soutěsky.

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Kromě přírody jsou na Krétě k vidění malebná městečka se spoustou historických památek. V archeologickém muzeu v Héraklionu jsou například vystaveny poklady z doby mínojské. O mínojské kultuře se tvrdí, že postavila základy naší dnešní evropské civilizace.

Téměř celé pobřeží Kréty je lemováno pevnostmi nejrůznějších velikostí a tvarů a byla by škoda alespoň některé z nich v čase last minute dovolené na ostrově Kréta nenavštívit a neprozkoumat. Ty byly povětšinou stavěny Kréťany jako opevnění proti nájezdníkům a některé se dochovaly do dnešní doby. Milovníci historie určitě nezapomenou během last minute dovolené na ostrově Kréta navštívit pevnost Frangokastelo, která se tyčí do výšky přímo u moře, nebo pevnost Koules, jejíž zdi jsou vyzdobeny kamennými reliéfy lvů.

Kam na Krétě

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Velmi často navštěvovaným místem ostrova Kréta je Chania. Jde o druhé největší město ostrova a jeho návštěvníci tu mohou obdivovat celou řadu staveb v benátském stylu. Kdo do Chanie zavítá, neměl by si nechat ujít návštěvu zdejšího plavebního muzea nebo údajně nejkrásnější tržnice na Krétě Dimokiti Agory. Na letišti v Chanii také přistává velká část turistů, kteří přilétají na Krétu na některý z katalogových nebo last minute zájezdů do Řecka.

Co do půvabu může Chanii směle konkurovat další z malebných krétských městeček Rethymnon. Leží u severního pobřeží ostrova Kréta, zhruba na půli cesty mezi Heraklionem a Chanií a jeho nejvzácnějšími památkami jsou benátská pevnost Fortezza a kostel Tésseros Martíron, ve kterém jsou uloženy relikvie tří mučedníků.

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Elounda, neboli Olous, je město ležící ve východní části Kréty. Jedná se o luxusní středisko se spoustou hotelových komplexů, které svým návštěvníkům zaručuje na dovolené jak klid a relaxaci, tak i široké možnosti zábavy a pestrý noční život a nabídka last minute dovolené právě v Eloundě bývá každou sezónu již skoro tradičně velmi pestrá. Zároveň jde též o vzácné místo s archeologickými vykopávkami, kde mohou turisté spatřit zbytky potopeného města a úžasnou byzantskou podlahovou mozaiku.

Z Kréty je možné se vydat i na nejjižnější místo Evropy ostrůvek Gavdos. Ten se nachází asi 25 kilometrů od krétského jižního pobřeží a z ostrova Kréta se na něj lze dostat lodí. Severně od Kréty se z vod Egejského moře vynořuje ostrov Théra (nebo též Santorini) a na severovýchodě se nachází další turisticky velmi oblíbený ostrov Rhodos.

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Na Krétě se však nachází spoustu dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi ty nejznámější patří kupříkladu Hersonissos, Ierapetra, Malia či Stalida. Než se ale snažit popsat slovy jejich krásy, bude jednodušší vybrat si některou z nabízených last minute dovolených a na vlastní oči se o krásách tohoto ostrova přesvědčit. Ne nadarmo si totiž ostrov Kréta vybral vládce antických bohů Zeus ke svému zrození.

Doplňující informace k last minute na Krétě

Ostrov Kréta, patří mezi nejnavštěvovanější řecké ostrovy. Jeho dávná historie opředená nejrůznějšími mýty, dělá z Kréty lákadlo pro turisty. Homér kdysi nazval Krétu jako krásnou a úrodnou. Jeho slova potvrdí každý návštěvník, který se odhodlá na ostrov vydat a vybere si ji jako cíl své last minut dovolené. Ostrov Kréta vás dokáže překvapit snad na každém kroku. 2.500 metrů vysoké horské štíty bývají do konce jara pokryté sněhem a pohled z moře na sníh je opravdovým zážitkem.

O počasí na Krétě se říká, že je jedno z nejteplejších míst v Evropě. Na severu bývá chladněji než na jihu, ale v sezóně zde také velmi málo prší. Pokud tedy přemýšlíte kam vyrazit na dovolenou, zkuste ostrov Kréta.

Další sekce katalogu ostrov Kréta

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Krétě je publikována v sekci dovolená ostrov Kréta. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Krétu jsou k nalezení v sekci ostrov Kréta first minute.