-

Last minute ostrov Kréta

Adelianos Kampos

Protože je Adelianos Kampos součástí známé severokrétské riviéry nedaleko města Rethymnon, jsou tady letecké last minute zájezdy mezi turisty značně oblíbené.

Agia Apostoli

Last minute Agia Apostoli - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku Agia Apostoli příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Krétu v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Agia Galini

Pokud plánujete dovolenou na Krétě v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Agia Galini v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Agia Marina

Agia Marina je jedním z nejvýznamnějších letovisek na ostrově Kréta a pobytu u moře s last minute slevou zde nebude chybět nic z obvyklé turistické vybavenosti.

Agia Pelagia

Last minute dovolená v městečku Agia Pelagia se dá charakterizovat jako klidná, ale současně zde turisté najdou vše potřebné pro příjemný pobyt v Řecku.

Agios Nikolaos

Dovolená se slevou na poslední chvíli v městečku Agios Nikolaos je ideální pro turisty, kteří si potrpí na luxus a dokonalé služby na nejvyšší úrovni.

Achlia

Protože obec Achlia nenabízí tolik možností ubytování jako jiné známější krétská letoviska, je tady last minute dovolená spíše výjimečnou záležitostí.

Amoudara

Vzhledem k blízkosti střediska Amoudara k Heraklionu a zdejší turistické vybavenosti je tady last moment dovolená poměrně žádaná a značně oblíbená.

Analipsi

Prázdninové středisko Analipsi u resortu Kato Gouves je skvělým místem, kde se bude last minute dovolená líbit malým i velkým návštěvníkům ostrova Kréta.

Anissaras

Jako součást dlouhého pobřežního pásu je letovisko Anissaras skvělým místem pro last moment pobyty na turisticky značně populárním severu ostrova Kréta.

Atsipopoulo

Na last minute dovolenou do vesničky Atsipopoulo tolik turistů ani během léta nejezdí, neboť leží téměř dva kilometry od moře a možnosti koupání.

Bali (Kréta)

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Bali je oblíbená zejména kvůli skutečnosti, že si vesnička až do dnešních dnů dochovala svůj původní ráz a charakter.

Elounda

Last minute Elounda - ilustrační foto
Last moment pobyty v letovisku Elounda, jednom z nejlepších středisek na celém ostrově Kréta, patří dlouhodobě k vůbec nejžádanějším zájezdům se slevou na poslední chvíli do Řecka.

Ferma

Last minute Ferma - ilustrační foto
Ferma je jedním z prázdninových letovisek, kde je možné prožít příjemnou a klidnou last minute dovolenou na jižním pobřeží největšího řeckého ostrova Kréta.

Georgioupolis

Last minute Georgioupolis - ilustrační foto
Původně malá rybářská vesnička Georgioupolis se během několika posledních desetiletích proměnila ve skvělé místo pro dovolenou typu last moment na Krétě.

Heraklion

Last minute Heraklion - ilustrační foto
I když není Heraklion úplně typickým prázdninovým letoviskem, na last minute pobyty sem přilétají často turisté, zajímající se o historii Řecka.

Hersonissos

Na last minute dovolenou do střediska Hersonissos cestují zejména turisté, kteří se chtějí bavit nejen přes den na zdejších plážích, ale i během noci v místních zábavních podnicích.

Ierapetra

Last minute Ierapetra - ilustrační foto
Protože je Ierapetra největším městem na jižním pobřeží Kréty, kdo chce do těchto míst cestovat se slevou na poslední chvíli a užívat si luxusu, je tady na správném místě.

Istron

Last minute Istron - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Istron na Krétě

Kalyves

Last minute Kalyves - ilustrační foto
Dovolená se slevou na poslední chvíli v Kalyves je žádaná především pro dvě dlouhé pláže s písečným povrchem a průzračně čisté moře, které je omývá.

Kato Gouves

Last minute Kato Gouves - ilustrační foto
Protože je Kato Gouves součástí známé prázdninové riviéry, turisté přilétající na last moment pobyty právě do tohoto letoviska tu budou mít široké možnosti zábavy a dalších volnočasových aktivit.

Kato Stalos

Last minute Kato Stalos - ilustrační foto
Kato Stalos je, podobně jako nedaleko ležící Agia Marina, jednou z nejoblíbenějších destinaci pro last minute dovolenou na největším řeckém ostrově Kréta.

Kavros

Last minute Kavros - ilustrační foto
Menší a klidnější resort Kavos je místem, kde se bude nejen last minute dovolená líbit, díky zdejší písečné pláži, hlavně těm nejmenším turistům, cestujícím na Krétu.

Kokkini Hani

Last minute Kokkini Hani - ilustrační foto
Protože je Kokkini Hani součástí více než 10 kilometrů dlouhého a velmi oblíbeného pobřežního resortu, na last minute dovolenou sem přilétají turisté z celé Evropy.

Koutsounari

Last minute Koutsounari - ilustrační foto
Z důvodu, že je krétské Koutsounari menším letoviskem, sem na dovolenou se slevou v poslední minutě cestují hlavně turisté, kteří si chtějí v klidu odpočinout od všedních dnů.

Koutsouras

Last minute Koutsouras - ilustrační foto
Protože je letovisko Koutsouras součástí krétského jižního pobřežní, je tady last minute dovolená vyhledávána hlavně jedinci, kteří si chtějí užít soukromí a pohody.

Makrigialos (Makris Yialos)

Last minute Makrigialos (Makris Yialos) - ilustrační foto
Vzhledem k faktu, že obec Makrigialos leží jen nedaleko od vesničky Koutsouras, je tady je last minute dovolená žádána především turisty, toužícími po odpočinku a relaxaci.

Malia

Na last minute dovolenou do prázdninového resortu Malia cestuje každým rokem stále více turistů, neboť zde najdou kvalitní ubytování a dokonalou turistickou vybavenost.

Matala

Last minute Matala - ilustrační foto
Protože Matala leží dále od hlavních turistických center ostrova Kréta, na last minute pobyty sem příliš nejezdí turisté, kteří chtějí bydlet v rušných a pulzujících letoviscích.

Panormos (Kréta)

Last minute Panormos (Kréta) - ilustrační foto
V blízkosti městečka Panormos se nachází hned několik zajímavých památek a tak sem na pobyty s bonusem za rezervaci v poslední minutě často přilétají turisté se zájmem o historii.

Platanias

Last minute Platanias - ilustrační foto
Protože leží prázdninový resort Platanias nedaleko Agia Marina, last minute dovolená je tady, podobně jako v sousedních letoviscích, značně oblíbená.

Rethymnon (Rethymno)

Last minute Rethymnon (Rethymno) - ilustrační foto
Rethymnon a jeho okolí je žádanou destinací pro last minute zájezdy na severním pobřeží ostrova Kréta, neboť vedle krásných pláží nabízí i možnost poznat něco z krétské historie.

Sfakaki

Last minute Sfakaki - ilustrační foto
Letní last minute dovolená v letovisku Sfakaki, zakoupená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá především během hlavní sezóny ze strany klientů často potávána a na Krétu v Řecku cestují k moři turisté z nejrůznějších koutů Evropy

Sissi

Last minute Sissi - ilustrační foto
Dovolená u moře v Řecku určitě splňuje požadavky většiny turistů, kteří se chtějí v průběhu hlavní turistické sezóny opalovat pod horkým sluncem a koupat se ve vyhřátém moři, a možnost letecky odcestovat do středika Sissi na Krétě se slevou činí tuto destinaci ještě lákavější

Skaleta

Skaleta je typickým krétským letoviskem na severním pobřeží ostrova Kréta a na last minute zájezdy sem přilétají hlavně rodiny s malými dětmi.

Stalida (Stalis)

Last minute Stalida (Stalis) - ilustrační foto
Stalida je rušným a pulsujícím letoviskem v zálivu Malia a na last minute dovolenou sem přilétají kvůli zábavě hlavně mladší ročníky, které si u moře rádi užívají.

Tavronitis

Last minute Tavronitis - ilustrační foto
Na zájezdy se slevou v poslední minutě do letoviska Tavronitis přilétají pravidelně turisté, kteří si chtějí užít zejména zdejší dlouhé písečné pláže.

Ostrov Kréta last minute - informace

Obecné informace o ostrově Kréta

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Kréta je největším z ostrovů Řecka, patří mezi nejnavštěvovanějším řeckým regionům a na poli last minute dovolené patří zájezdy na Krétu se slevou na poslední chvíli k tomu nejžádanějšímu. Kréta se může pyšnit bohatou a pestrou minulostí, kterou lze spatřit téměř na každém kroku. Není se tedy co divit, že last minute dovolená na Krétě patří každoročně k nejvyhledávanějším slovním spojením v souvislosti s dovolenou. A jde také o jednu z nejdéle hledaných frází, neboť sezóna zde trvá, díky teplému moři a příjemným teplotám, od května až do konce října.

Pláže ostrova Kréta jsou z většiny pokryté bílým pískem, ale je možné zde narazit i na pláže oblázkové a skalnaté. Na mnoha místech se nacházejí malé, ale příjemné a útulné zátoky, vybízející jejich návštěvníky k provozování nejrůznějších vodních sportů jako je například šnorchlování nebo potápění. Všudypřítomné fíkovníky nabízejí turistům příjemný stín ve dnech, kdy se teploty šplhají daleko přes 30 stupňů Celsia.

Co na Krétě

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Milovníci přírody tvrdí, že Kréta je nejkrásnější na jaře. Tou dobou lze jasně vidět, jak se příroda po měsících spánku probouzí a všechno pomaličku začíná kvést. Záplava zeleně a květin příjemně působí na duši a k velmi romantickým zážitkům patří večerní procházky pod zelenajícími se olivovníky. Velmi žádané jsou také výlety ne nejrůznější místa na ostrově, při kterých mohou návštěvníci v průběhu své dovolené na Krétě (a nemusí se nutně jednat o last minute zájezd), nahlédnout jak do pestré historie Kréty, tak i poznat něco z jejího přírodního bohatství.

Soutěska Samaria je jedním ze vzácných přírodních pokladů ostrova Kréta, který se nachází na jeho jižní straně. Jedná se o nejdelší kaňon Evropy a pěšky je možné jej zdolat za několik hodin. Začátek trasy je ve vesničce Xiloskalo a odtud se jde dolů směrem k pobřeží. Cesta míjí opuštěnou vesničku Samaria a také nejužší místo soutěsky s názvem Železná vrata. Kdo si na dovolené přivstane a vydá se na výlet do kaňonu dostatečně brzo (kolem 8 hodiny ranní), vyhne se davům dalších turistů, kteří tráví dovolenou na Krétě a kteří se také rozhodli vydat se na výlet do známé soutěsky.

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Kromě přírody jsou na Krétě k vidění malebná městečka se spoustou historických památek. V archeologickém muzeu v Héraklionu jsou například vystaveny poklady z doby mínojské. O mínojské kultuře se tvrdí, že postavila základy naší dnešní evropské civilizace.

Téměř celé pobřeží Kréty je lemováno pevnostmi nejrůznějších velikostí a tvarů a byla by škoda alespoň některé z nich v čase last minute dovolené na ostrově Kréta nenavštívit a neprozkoumat. Ty byly povětšinou stavěny Kréťany jako opevnění proti nájezdníkům a některé se dochovaly do dnešní doby. Milovníci historie určitě nezapomenou během last minute dovolené na ostrově Kréta navštívit pevnost Frangokastelo, která se tyčí do výšky přímo u moře, nebo pevnost Koules, jejíž zdi jsou vyzdobeny kamennými reliéfy lvů.

Kam na Krétě

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Velmi často navštěvovaným místem ostrova Kréta je Chania. Jde o druhé největší město ostrova a jeho návštěvníci tu mohou obdivovat celou řadu staveb v benátském stylu. Kdo do Chanie zavítá, neměl by si nechat ujít návštěvu zdejšího plavebního muzea nebo údajně nejkrásnější tržnice na Krétě Dimokiti Agory. Na letišti v Chanii také přistává velká část turistů, kteří přilétají na Krétu na některý z katalogových nebo last minute zájezdů do Řecka.

Co do půvabu může Chanii směle konkurovat další z malebných krétských městeček Rethymnon. Leží u severního pobřeží ostrova Kréta, zhruba na půli cesty mezi Heraklionem a Chanií a jeho nejvzácnějšími památkami jsou benátská pevnost Fortezza a kostel Tésseros Martíron, ve kterém jsou uloženy relikvie tří mučedníků.

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Elounda, neboli Olous, je město ležící ve východní části Kréty. Jedná se o luxusní středisko se spoustou hotelových komplexů, které svým návštěvníkům zaručuje na dovolené jak klid a relaxaci, tak i široké možnosti zábavy a pestrý noční život a nabídka last minute dovolené právě v Eloundě bývá každou sezónu již skoro tradičně velmi pestrá. Zároveň jde též o vzácné místo s archeologickými vykopávkami, kde mohou turisté spatřit zbytky potopeného města a úžasnou byzantskou podlahovou mozaiku.

Z Kréty je možné se vydat i na nejjižnější místo Evropy ostrůvek Gavdos. Ten se nachází asi 25 kilometrů od krétského jižního pobřeží a z ostrova Kréta se na něj lze dostat lodí. Severně od Kréty se z vod Egejského moře vynořuje ostrov Théra (nebo též Santorini) a na severovýchodě se nachází další turisticky velmi oblíbený ostrov Rhodos.

Last minute ostrov Kréta - fotografie

Na Krétě se však nachází spoustu dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi ty nejznámější patří kupříkladu Hersonissos, Ierapetra, Malia či Stalida. Než se ale snažit popsat slovy jejich krásy, bude jednodušší vybrat si některou z nabízených last minute dovolených a na vlastní oči se o krásách tohoto ostrova přesvědčit. Ne nadarmo si totiž ostrov Kréta vybral vládce antických bohů Zeus ke svému zrození.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Doplňující informace k last minute na Krétě

Ostrov Kréta, patří mezi nejnavštěvovanější řecké ostrovy. Jeho dávná historie opředená nejrůznějšími mýty, dělá z Kréty lákadlo pro turisty. Homér kdysi nazval Krétu jako krásnou a úrodnou. Jeho slova potvrdí každý návštěvník, který se odhodlá na ostrov vydat a vybere si ji jako cíl své last minut dovolené. Ostrov Kréta vás dokáže překvapit snad na každém kroku. 2.500 metrů vysoké horské štíty bývají do konce jara pokryté sněhem a pohled z moře na sníh je opravdovým zážitkem.

O počasí na Krétě se říká, že je jedno z nejteplejších míst v Evropě. Na severu bývá chladněji než na jihu, ale v sezóně zde také velmi málo prší. Pokud tedy přemýšlíte kam vyrazit na dovolenou, zkuste ostrov Kréta.

Další sekce katalogu ostrov Kréta

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Krétě je publikována v sekci dovolená ostrov Kréta. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Krétu jsou k nalezení v sekci ostrov Kréta first minute.